4 populiariausi mitai apie chirurgiją

Kiekvienas norime būti sveikas. Tačiau žmogaus organizmas yra sudėtingas ir tam tikru gyvenimo laikotarpiu gali užklupti liga. Kartais pagrindinis, o gal net vienintelis jos gydymo būdas yra chirurginis. Visgi daugelis žmonių to baiminasi, nes mano, kad visos chirurginės procedūros itin rizikingos. Sklando daug klaidingų nuomonių ir gandų apie chirurgiją. Todėl esame pasiruošę išsklaidyti populiariausius mitus apie ją.

c

1. Visos operacijos yra itin rizikingos

Išgirdę apie chirurginį gydymą arba operaciją, daugelis sunerimsta dėl su ja susijusios rizikos. Tačiau tikrai ne visos operacijos yra pavojingos ir rizikingos. Taip, jos visada susijusios su tam tikra rizika. Tačiau kai kurie chirurginio gydymo metodai yra saugesni nei kiti. Paprasta laparoskopinė operacija nesukels tokios rizikos kaip sudėtinga neurochirurginė operacija.

Jeigu jums reikalingas chirurginis gydymas ir pastebėjote, kad per daug jaudinatės, pasikalbėkite su jus operuosiančiu chirurgu. Nebijokite jam užduoti rūpimų klausimų. Žinodami atsakymus, tikėtina, pasijusite kur kas ramiau ir užtikrinčiau. Pasinaudokite chirurgo konsultacija ir neleiskite, kad baimė jus užvaldytų.

2. Po kiekvienos operacijos reikia daug laiko pasveikti

Kai kurie žmonės gali bandyti išvengti operacijos, nes nerimauja dėl ilgo sveikimo proceso. Visgi tai pasakytina ne apie visas chirurgines procedūras.

Po nesudėtingų, minimaliai invazinių chirurginių procedūrų pacientas į namus išleidžiamas tą pačią arba kitą. Tokiu būdu jis neatitraukiamas nuo įprastos socialinės aplinkos ir gali greičiau grįžti į įprastą gyvenimą. Paprastai toks chirurginis gydymas atliekamas dienos chirurgijos centre, kur naudojama moderniausia įranga ir naujausi chirurginiai metodai. Tai leidžia užtikrinti gerokai trumpesnę gydymo trukmę ir mažesnę infekcijų riziką.

3. Kiekvienas chirurgas turi vienodus įgūdžius

Kai kurie mano, kad visi chirurgai turi vienodus įgūdžius. Tačiau tai tikrai nėra tiesa. Chirurgai specializuojasi tam tikroje srityje, kurią išmano geriausiai. Nuo to priklauso ir jų įgūdžiai. Turint galvoje, kiek daug yra skirtingų chirurgijos rūšių, šis aspektas išties svarbus. Sužinoti apie jus dominančio specialisto patirtį ir įgūdžius paprastai galite klinikos, kurioje jis dirba, svetainėje.

4. Jeigu operacija trunka ilgai, tai reiškia, kad įvyko kažkas blogo

Laukti, kol mylimas žmogus yra operuojamas, gali būti psichologiškai sunku. Dažniausiai tokiu atveju į galvą lenda įvairiausios mintys, kurios, deja, paprastai būna neigiamos. Ypač sudėtinga tampa tuomet, jei tenka laukti ilgiau, nei tikėtasi. Tačiau tai nereiškia, kad įvyko kažkas blogo. Chirurgija yra tiksli ir specifinė. Todėl tam, kad viskas vyktų sklandžiai, svarbu, kad gydytojai neskubėtų. Taigi nereikėtų daryti skubotų išvadų ir vadovautis mitu, kad ilga operacija visada reiškia pavojų.

Tikimės, kad susipažinus su šia informacija, pakeisti požiūrį į chirurgines procedūras taps lengviau. Nors daugeliui operacijos kelia nerimą ir baimę, dažniausiai nėra priežasčių nerimauti. Šiuolaikinė chirurgija yra itin pažengusi, todėl net ir sudėtingos operacijos tampa mažiau rizikingomis.

pr2022/213

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite