4 populiariausi mitai apie chirurgiją

Kiekvienas norime būti sveikas. Tačiau žmogaus organizmas yra sudėtingas ir tam tikru gyvenimo laikotarpiu gali užklupti liga. Kartais pagrindinis, o gal net vienintelis jos gydymo būdas yra chirurginis. Visgi daugelis žmonių to baiminasi, nes mano, kad visos chirurginės procedūros itin rizikingos. Sklando daug klaidingų nuomonių ir gandų apie chirurgiją. Todėl esame pasiruošę išsklaidyti populiariausius mitus apie ją.

c

1. Visos operacijos yra itin rizikingos

Išgirdę apie chirurginį gydymą arba operaciją, daugelis sunerimsta dėl su ja susijusios rizikos. Tačiau tikrai ne visos operacijos yra pavojingos ir rizikingos. Taip, jos visada susijusios su tam tikra rizika. Tačiau kai kurie chirurginio gydymo metodai yra saugesni nei kiti. Paprasta laparoskopinė operacija nesukels tokios rizikos kaip sudėtinga neurochirurginė operacija.

Jeigu jums reikalingas chirurginis gydymas ir pastebėjote, kad per daug jaudinatės, pasikalbėkite su jus operuosiančiu chirurgu. Nebijokite jam užduoti rūpimų klausimų. Žinodami atsakymus, tikėtina, pasijusite kur kas ramiau ir užtikrinčiau. Pasinaudokite chirurgo konsultacija ir neleiskite, kad baimė jus užvaldytų.

2. Po kiekvienos operacijos reikia daug laiko pasveikti

Kai kurie žmonės gali bandyti išvengti operacijos, nes nerimauja dėl ilgo sveikimo proceso. Visgi tai pasakytina ne apie visas chirurgines procedūras.

Po nesudėtingų, minimaliai invazinių chirurginių procedūrų pacientas į namus išleidžiamas tą pačią arba kitą. Tokiu būdu jis neatitraukiamas nuo įprastos socialinės aplinkos ir gali greičiau grįžti į įprastą gyvenimą. Paprastai toks chirurginis gydymas atliekamas dienos chirurgijos centre, kur naudojama moderniausia įranga ir naujausi chirurginiai metodai. Tai leidžia užtikrinti gerokai trumpesnę gydymo trukmę ir mažesnę infekcijų riziką.

3. Kiekvienas chirurgas turi vienodus įgūdžius

Kai kurie mano, kad visi chirurgai turi vienodus įgūdžius. Tačiau tai tikrai nėra tiesa. Chirurgai specializuojasi tam tikroje srityje, kurią išmano geriausiai. Nuo to priklauso ir jų įgūdžiai. Turint galvoje, kiek daug yra skirtingų chirurgijos rūšių, šis aspektas išties svarbus. Sužinoti apie jus dominančio specialisto patirtį ir įgūdžius paprastai galite klinikos, kurioje jis dirba, svetainėje.

4. Jeigu operacija trunka ilgai, tai reiškia, kad įvyko kažkas blogo

Laukti, kol mylimas žmogus yra operuojamas, gali būti psichologiškai sunku. Dažniausiai tokiu atveju į galvą lenda įvairiausios mintys, kurios, deja, paprastai būna neigiamos. Ypač sudėtinga tampa tuomet, jei tenka laukti ilgiau, nei tikėtasi. Tačiau tai nereiškia, kad įvyko kažkas blogo. Chirurgija yra tiksli ir specifinė. Todėl tam, kad viskas vyktų sklandžiai, svarbu, kad gydytojai neskubėtų. Taigi nereikėtų daryti skubotų išvadų ir vadovautis mitu, kad ilga operacija visada reiškia pavojų.

Tikimės, kad susipažinus su šia informacija, pakeisti požiūrį į chirurgines procedūras taps lengviau. Nors daugeliui operacijos kelia nerimą ir baimę, dažniausiai nėra priežasčių nerimauti. Šiuolaikinė chirurgija yra itin pažengusi, todėl net ir sudėtingos operacijos tampa mažiau rizikingomis.

pr2022/213

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite