4 dalykai, kuriuos būtina žinoti perkant naudotą kompiuterį

 

·          Pirkdami naudotą kompiuterį galite įsigyti įrenginį su defektais, todėl prieš mokėdami kruopščiai patikrinkite

·          Seniau nei prieš trejus metus gaminti kompiuteriai neturės USB-C tipo jungčių, jie veikie lėčiau

·          Rinkitės naudotus kompiuterius, turinčius SSD tipo kietuosius diskus ir bent Full HD ekraną

·          Kompiuterio bateriją padės patikrinti programos, pvz., „BatteryInfoView“ ar „Battery Health 2“

·          Įvertinti, ar nėra paslėptų kompiuterio defektų, galima kompiuterį nunešus į servisą

Į ką svarbu atsižvelgti renkantis ne naują kompiuterį, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Skelbimuose ir internetinėse parduotuvėse galima rasti ir senų, ir visai neseniai išleistų naudotų kompiuterių. Vieni juos parduoda todėl, kad pirkiniai nebėra reikalingi ar nepateisino lūkesčių, tačiau pasitaiko ir pardavėjų, kurie nori „pasipinigauti“ ar parduoti įrenginius su paslėptais defektais. Tad prieš perkant kompiuterį jį būtina ne tik gerai apžiūrėti, bet ir įvertinti jo realias technines savybes“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Atsižvelkite į gaminimo metus

Nauji kompiuteriai kasmet tampa pažangesni, jiems kuriamos ir vis daugiau kompiuterio išteklių reikalaujančios programos, todėl reikėtų įvertinti, ar naudotas įrenginys tikrai atitiks jūsų poreikius.

„Jei įsigysite anksčiau nei 2017 m. gamintą kompiuterį, jis gali būti ir netinkamas šių dienų užduotims atlikti – seni kompiuteriai dėl prastesnio procesorių našumo gali veikti lėčiau. O vidinės atminties kiekis kompiuterio kietajame diske gali būti nepakankamas ne tik jūsų duomenų laikymui, bet ir paprasčiausiai įrenginiui veikti, todėl gali papildomai tekti mokėti už vidinės atminties pakeitimą “, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad senesnis nei trejų metų kompiuteris įprastai nėra gera investicija, nes jį gali tekti greitai pakeisti, net ir tuo atveju, jei išoriškai įrenginys atrodo puikiai.

Įvertinkite technines savybes

Daugumai kompiuterių technologijų naujovių nesekančių vartotojų įprastai sunkiausia nuspręsti, ar parduodamo įrenginio techniniai parametrai yra verti už juos prašomos kainos. Padėti atmesti netinkamus pirkinius, padės keletas patarimų.

„Būtinai rinkitės SSD arba M.2 tipo kietuosius diskus – kompiuteriai su šio tipo diskais veiks kur kas greičiau nei su HDD tipo diskais. Perkamo kompiuterio kietajame diske turėtų būti bent jau 256 GB vidinės atminties, 8 GB operatyviosios atminties, o ekranas – mažiausiai Full HD raiškos“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Prieš perkant kompiuterį taip pat reikėtų žiūrėti, ar jame veikia legali operacinė sistema. Priešingu atveju jei norėsite kompiuteriu dirbti saugiai, reikės ją įsigyti papildomai.

Patikrinkite bateriją

Greitai išsikraunanti baterija  – viena dažniausių kompiuterių pardavimo priežasčių, todėl jei tik yra galimybė, reikėtų ją patikrinti. Tai padaryti padės nemokamos programėlės, pvz., „BatteryInfoView“ ( „Windows“). Ją įdiegę galėsite matyti baterijos būklę ir kiek laiko liko iki išsikrovimo. Norintieji pirkti „Mac“ kompiuterį gali pasinaudoti įrankiu „Battery Health 2“.

„Jei neturite galimybės prieš pirkdami patikrinti baterijos, jį parsinešus namo pirmiausiai reikėtų pilnai įkrauti ir patikrinti, kiek ji veiks iki visiško išsikrovimo. Jei baterija išsenka vos per valandą arba neįsikrauna, tokį kompiuterį reikėtų grąžinti, nes vietoje nešiojamo įrenginio, greičiausiai, įsigijote laidinį. Alternatyva –  pakeisti kompiuterio bateriją, tačiau atkreipkite dėmesį, kad senesnių modelių kompiuterių baterijas gali būti sunkoka rasti, taip pat jos nemažai kainuoja“, – pataria „Bitės Profas“.

Nuneškite kompiuterį apžiūrai

Galiausiai, perkant naudotą kompiuterį reikėtų apžiūrėti, ar nėra pažeidimų ant korpuso – įbrėžimų, įlinkimų ar iškilimų. O įvertinti, ar nėra pažeisti kompiuterio vidiniai komponentai, geriausiai gali padėti specialistai.

„Dar prieš perkant nunešus kompiuterį techninei apžiurai galima patikrinti, ar jis nėra mechaniškai pažeistas ir ar nebuvo sušlapęs. Kai kurių pažeidimų plika akimi galima ir nepastebėti, tačiau, pavyzdžiui, sušlapusio kompiuterio mikroschemos gali būti pažeistos, dėl to įrenginys vieną dieną gali nebeįsijungti. I servisą nunešti kompiuterį rekomenduojama ir tam, kad būtų išvalytos dulkės iš aušinimo sistemos  ir pakeista procesoriaus termopasta“, – sako M. Vrubliauskas.

Daugiau apie tai, į ką verta atkreipti dėmesį perkant naudotą kompiuterį, galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai, nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės.

Jaunius Špakauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

60-ojo tarptautinio „Poezijos pavasario“ stotelė Pagėgių krašte

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka 2024 m. gegužės 13 d. 16.30 val. kviečia į jubiliejinio – 60-ojo – tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ stotelę Pagėgių krašte. Šiemet ji įsikurs netradicinėje erdvėje – Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje (Šereikos g. 9, Vilkyškiai). Šiųmečiame festivalyje savo kūrybos eiles dovanos šalies poezijos grandai, daugybės svarių respublikinių apdovanojimų laureatai: poetas, eseistas, fotomenininkas Alis Balbierius, poetas, vertėjas, dramaturgas Julius Keleras bei poetas, vertėjas Vladas Braziūnas. Muzikine programa  šventę šildys muzikinės scenos fenomenas bei vienas ekspresyviausių Lietuvos

Šilutės miesto šventės programa

Gegužės 24 d. (penktadienis) LINKĖJIMAI IŠ ŠILUTĖS   21.00 šventės atidarymas. Miesto šventės svečių pristatymas. Šventinis  koncertas – grupė „Beissoul & Einius“ su ansamblio „Lietuva“ šokėjais Senojo turgaus aikštėje 22.00  šviečiančių vandens fontanų šou „Šviesa naktyje“ Senojo turgaus aikštėje Gegužės 25 d. (šeštadienis)  ĮKVEPIANČIOS TRADICIJOS   Nuo 10.00 tautodailininkų ir amatininkų dirbinių šventinė mugė „Šilokarčemos jomarkas“ Lietuvininkų gatvėje  10.00 val.  Šilutės turizmo informacijos centro ekskursija „Senieji Žibai: kontrabanda ir kitos istorijos“ Prie Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios                        10.30 val. orientacinio 

Iki 2025 m. pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau nei 120 km apsaugos priemonių nuo laukinių gyvūnų

Kiekvieną pavasarį šalies keliuose fiksuojama suaktyvėjusi laukinių gyvūnų migracija. „Via Lietuva“, siekiant didinti eismo dalyvių saugumą keliuose, nuosekliai plečia apsauginės infrastruktūros priemonių skaičių bei primena vairuotojams, jog šiuo metu kelyje jie privalo būti dar atidesni. Susidūrimams su laukiniais gyvūnais mažinti – konkrečios priemonės Remiantis įmonės „Via Lietuva“ duomenimis, šiuo metu valstybinės reikšmės kelių tinkle yra įrengta 916 km tinklo tvoros su susijusiomis specializuotomis priemonėmis migracijai: 15 požeminių perėjų stambiems laukiniams gyvūnams, 14 požeminių perėjų vidutiniams ir smulkiesiems gyvūnams, 15 apsaugos

Orai: šilumos teks palaukti

Hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad likusios šios savaitės dienos bus pavasariškos, vasariška šiluma neprognozuojama. Be to, naktimis daug kur dirvos paviršiuje kandžiosis šalnos. Gegužės 9 d., ketvirtadienį, kai kur trumpai palis Vėjas besikeičiančios krypties, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 1-6 laipsniai šilumos, Rytų Lietuvoje ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur šalnos, 0-5 laipsniai šalčio, dieną bus 10-15 laipsnių šilumos. Gegužės 10 d., penktadienį, naktį šiaurės vakarinėje šalies pusėje, dieną daug kur palis. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, 5-10 m/s, dieną vakarų, šiaurės vakarų,

Taip pat skaitykite