2023 metų pirmojo pusmečio populiariausi vaikų vardai

Parinkti naujagimiui vardą yra svarbi, o kai kuriems tėvams ir gana sudėtinga užduotis. Vardas – pirmoji dovana, kurią tėvai įteikia savo vaikui. Parinktas vardas dažnai atspindi ir tėvų skonį, viltis, lūkesčius ir netgi svajones. Populiariausių vardų tendencijos labai dažnai atspindi ir visuomenės pokyčius.

Nuo 2023 m. sausio 1 dienos iki birželio 30 dienos įregistruota 13 200 naujagimių. Registrų centras pateikė informaciją apie pirmojo šių metų pusmečio populiariausius vaikų vardus.

Pirmojo šių metų pusmečio mergaičių populiariausių vardų dešimtukas: Amelija (111), Sofija (107), Izabelė (88), Emilija (87), Gabija (85), Luknė (82), Liepa (72), Austėja (70), Kamilė (70), Elija (69).

Įdomu pastebėti, kad vardas Emilija vis dar išlieka populiarus, tačiau pamažu užleidžia lyderio pozicijas kitiems vardams. Į šį dešimtuką pateko du nauji vardai – Austėja bei Gabija. Tai leidžia manyti, kad didėja lietuviškų vardų populiarumas.

Pirmojo šių metų pusmečio berniukų populiariausių vardų dešimtukas: Markas (142), Benas (113), Jokūbas (108), Lukas (104), Jonas (99), Matas (96), Nojus (93), Herkus (93), Emilis (88), Motiejus (87).

Markas neketina apleisti stiprių savo pozicijų – jis buvo populiariausias berniukų vardas ir pernai. Šiame dešimtuke neliko anksčiau itin populiarių vardų Adomas, Domas ir Dominykas, o sąrašą papildė Emilis ir Motiejus.

Šilutės rajono savivaldybė skelbia, jog šiemet naujagimiams suteiktų vardų sąraše, kuris skelbiamas kas mėnesį, populiarūs buvo Matas, Adomas, Joris, Rokas, Tajus, Aronas, Sofija, Tėja, Olivija, Viltė, Kamilė, Sofija.

Vardų tendencijos kinta, nes kiekvieni tėvai savo mažyliams vardus renka pagal savo skonį ir troškimus. Galiausiai svarbu yra ne tai, ar parinktas vardas populiarus. Svarbiau, kad jis tiktų jūsų šeimai ir mažajam vardo nešiotojui.

Nors statistika ir tendencijos gali būti įdomios, tačiau vardas yra daugiau nei mada – tai dovana, kurią duodate savo vaikui visam gyvenimui, todėl parinkite jį atsakingai ir su meile.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite