Registrų centras: gyventojams daugėja galimybių savarankiškai tvarkytis nekilnojamojo turto reikalus

Esami ar dar tik būsimi nekilnojamojo turto (NT) savininkai ar nuomininkai reikalingus darbus Registrų centre galės atlikti dar paprasčiau. Įdiegus naujoves nuo šiol Registrų centro savitarnoje savarankiškai ir neišeinant iš namų galima įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas subnuomos sutartis ir preliminariąsias NT pirkimo-pardavimo sutartis. Šių juridinių faktų registravimas ginčo su trečiosiomis šalimis atveju visapusiškai apsaugo abi sutarties šalis, be to, tai prisideda prie didesnio skaidrumo, padeda kurti tarpusavio pasitikėjimu grįstą visuomenę.

„Šiandien vis daugiau klientų pageidauja turėti galimybę įvairius reikalus ar kasdienius rūpesčius susitvarkyti savarankiškai internetu. Tą pastebime ir iš vis augančios Registrų centro savitarnos sistemos naudojimo statistikos. Matydami tokį poreikį siekiame kuo daugiau teikiamų paslaugų perkelti į elektroninę erdvę, tokiu būdu gerinti klientų patirtį, taupyti jų laiką. Registrų centro savitarnoje atsirandančios NT subnuomos ir preliminariųjų pirkimo-pardavimo sutarčių įregistravimo paslaugos galbūt nėra pačios populiariausios, tačiau siekdami nacionalinės skaitmeninės pažangos matome prasmę sukurti galimybę klientams žengti šiuo pažangos keliu“, – kalba Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Nuo šiol platų Registrų centro savitarnos sistemos elektroninių paslaugų spektrą papildė dvi naujos paslaugos. Klientai nuo šiol elektroniniu būdu galės sudaryti ne tik nuomos, bet ir subnuomos sutartis ir jas pasirašius kvalifikuotu elektroniniu parašu perduoti įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą subnuomos sutartį Nekilnojamojo turto registre (NTR). Tokiu būdu užtikrinama visapusiška sutarties šalių apsauga, kadangi NTR esantys duomenys yra vieši. Be to, nuomos ar subnuomos atvejais sutarties įregistravimas NTR leidžia pretenduoti į valstybės teikiamą paramą, pavyzdžiui, šildymo kompensacijas.

Kita naujovė – galimybė Registrų centro savitarnoje sudaryti ir įregistruoti preliminariąją NT pirkimo-pardavimo sutartį. Įregistravus tokį faktą registre būsimi NT pirkėjai ir pardavėjai gali jaustis saugiau žinodami, kad jų teisėti interesai bus dar geriau apsaugoti. Be to, internetu bus galime ne tik įregistruoti subnuomos ar preliminariąsias sutartis, tačiau per savitarnos sistemą pateikti prašymus šias sutartis nutraukti ir išregistruoti apie tai liudijančius juridinius faktus.

Naujomis paslaugomis jau pasinaudojo šimtai klientų

Subnuomos ir preliminariųjų pirkimo-pardavimo sutarčių registravimas internetu jau ne pirmos naujovės Registrų centro savitarnoje šiais metais.  Nuo šių metų pradžios suinteresuoti asmenys Registrų centro savitarnos sistemoje jau gali patys nesunkiai sudaryti ir įregistruoti, nutraukti ar išregistruoti nuomos ar panaudos sutartį, pateikti prašymus įregistruoti ir išregistruoti juridinius faktus apie šeimos turtą ar bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę.

Iš viso nuo sausio elektroniniu būdu buvo sudaryta ir įregistruota daugiau nei 550 naujų nuomos sutarčių, daugiau kaip 450 jų per Registrų centro savitarną buvo išregistruotos. Naujosios priemonės pagalba taip pat buvo sudaryta ir įregistruota per 550 panaudos sutarčių, taip pat pateikta per 250 prašymų įregistruoti šeimos turtą ir beveik 200 prašymų įregistruoti bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę.

Registrų centro specialistų teigimu, viešai prieinama informacija apie sudarytą nuomos ar subnuomos sutartį apsaugo tiek nuomininką, tiek NT savininką nuo galimo kitos sutarties šalies nesąžiningumo, leidžia aiškiai apibrėžti sutarties šalių teises ir pareigas, užtikrina sutarties sąlygų laikymąsi. Be to, didesnis viešame registre įregistruotų juridinių faktų apie nuomos sutarčių sudarymą skaičius prisideda ir prie visos nekilnojamojo turto rinkos skaidrumo.

Įregistruoti juridinius faktus apie sudarytas nuomos, subnuomos, panaudos ar preliminariąsias pirkimo-pardavimo sutartis taip pat galima atvykus į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį, siunčiant el. paštu ar įprastu paštu. Pateikti prašymus įregistruoti juridinius faktus apie šeimos turtą bei bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę Nekilnojamojo turto registre be prieš tai paminėtų būdų galima ir per notarą.

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite