Nustatyta elektroninė prekybos narkotikais erdvė

Lietuvos policija paskelbė apie sulaikytą asmenį, kurio veikla gali būti susijusi su narkotinių medžiagų platinimu ir Šilutėje. Vilniaus, Kauno apskričių ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos pareigūnai sulaikė asmenį, įtariamą narkotinių medžiagų prekyba bei „Telegram“ programėlės kanalo „Baryga LT BOT“ administravimu. Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Narkotikai – per „Telegram“ programėlę

Gegužės 21 d. Kauno rajone buvo sulaikytas asmuo, kuris įtariamas internetinėje „Telegram“ programėlėje sukūręs kanalą „Baryga LT BOT“, skirtą neteisėtam įvairių rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui visą parą įvairiuose Lietuvos miestuose. Jame buvo viešinami siūlomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pavadinimai ir kainos, įgijimo vietos bei atsiskaitymo būdas, tai yra, pirkėjams sudarant galimybę už neteisėtai išplatintas narkotines ir/arba psichotropines medžiagas atsiskaityti virtualia kriptovaliuta „Solana“ (SOL). Manoma, kad gautų didesnį pelną ir didesnį narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo kanalo „Baryga LT BOT“ veiklos viešumą, įtariamasis apie tai skelbė ir kituose savo administruojamuose „Telegram“ kanaluose – „Patirtys“ ir „Los Angeles Lietuva“. Tokiu būdu, pasinaudodamas savo sukurtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo „Telegram“ kanalu „BarygaLT BOT“, platino narkotines ir psichotropines medžiagas. Preliminariais duomenimis, jis galėjo gauti apie 0,5 milijono eurų neteisėtų pajamų.

Minėtame „Telegram“ kanale siūloma ne tik įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, bet ir darbas – į įvairias vietas išslapstyti narkotines medžiagas. Už tai siūlomas atlygis – nuo 150-250 eurų per dieną, kuris vėliau didėja, priklausomai nuo įdirbio. Nustatyta, kad „Telegram“ kanale „BarygaLT BOT“ ir „Miami Imperija“, esančiose grupėse įsigyti narkotinių medžiagų buvo siūloma ne tik Lietuvos didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, bet ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose – Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Radviliškyje, Šilutėje, Trakuose, Palangoje, Nidoje ir kt.

Išimta per 350 tūkst. eurų virtualios valiutos

Atlikus kratas sulaikyto asmens namuose, automobiliuose, pagalbinėse ir kitose patalpose, rasta ir paimta galimai narkotinių ir/ar psichotropinių medžiagų, įranga apdoroti kripto valiutai, kuria atsiskaitinėjo narkotinių medžiagų pirkėjai. Taip pat rasta pinigų, kitų daikųi ir įrangos, reikšmingos atliekamam tyrimui.

Po sėkmingai atliktų kratų teisėsaugos pareigūnai perėmė sulaikyto asmens administruojamas „Telegram“ kanale „Miami Imperija“ esančias grupes – „PATIRTYS“, „911 chatas N18“, „911 chat (N18, tik suaugusiems)“, AUKSINIS JAUNIMAS, „Garinimas“, LOS ANGELES, kuriose reklamuojamos ir platinamos įvairios narkotinės ir psichotropinės medžiagos.

Iš įtariamojo elektroninių piniginių išimta daugiau nei 350 000 eurų virtualios valiutos, kuri, įtariama, gauta už narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą minėtuose „Telegram“ kanaluose. Sulaikytam asmeniui po pareikšto įtarimo skirta griežta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams. Už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Vilniaus apskrities organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai tęsia tyrimą siekdami  nustatyti visus prie šios nusikalstamos veikos prisidėjusius asmenis.

pagal Lietuvos policijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite