5 avarinės situacijos kelyje: patarimai, kaip jų išvengti

Avarinių situacijų kelyje pasitaiko labai įvairių. Galite ramiai važiuoti savo automobiliu ir mėgautis automobilyje skambančia muzika, kai staiga sprogsta padanga, užgęsta variklis arba į jūsų eismo juostą visiškai netikėtai įvažiuoja kitas automobilis. Tokiose situacijose visų svarbiausia išlikti ramiems, tačiau ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip tinkamai reaguoti.

Taigi, pateikiame jums 5 dažnai kelyje pasitaikančias avarines situacijas ir naudingų patarimų, padėsiančių jų išvengti.

1. Automobilio padangos sprogimas

Niekas taip reikšmingai nepaveikia jūsų numatytų planų, kaip netikėtas automobilio padangos sprogimas. Jis visuomet būna labai garsus ir staigus, paprastai įvykstantis pačiu netinkamiausiu ir netikėčiausiu metu.

Jei sprogsta priekinė padanga, tuomet paprastai pokytis pajuntamas vairo valdyme, o jei sprogsta galinė padanga – ji paveikia automobilio kėbulą ir tai labiausiai pajunta vairuotojas. Kai sprogus padangai automobilis važiuoja dideliu greičiu, transporto priemonė sulėtėja ir gali pradėti stipriai traukti į vieną arba kitą pusę.

Kai taip nutinka, nepaisant to, kuri padanga sprogo, jūsų veiksmai ir reagavimas į susidariusią situaciją turėtų būti tokie patys. Nors suprantama, kad dėl staigaus padangos sprogimo ir didelio garso galite pulti į paniką ir staigiai spustelėti stabdžius, to daryti neturėtumėte.

Vietoje to, pasistenkite stabilizuoti transporto priemonės vairą ir spustelėkite akceleratoriaus pedalą tik tiek, kad automobilis išliktų stabilus. Tuomet leiskite transporto priemonei palaipsniui sulėtėti, kad galėtumėte sustoti.

Laimė, padangų sprogimo dažnai galima išvengti. Jei padangas tikrinsite kiekvieną mėnesį, įsitikindami, kad nėra jokių reikšmingų protektoriaus nusidėvėjimų, per didelio arba per mažo oro slėgio ir lėto nuotėkio, galite sumažinti tokių nutikimų kelyje riziką.

Tačiau, jei vis dėlto jums teks susidurti su tokia nemalonia situacija kelyje, nepanikuokite ir kvieskite techninę pagalbą. Tai šiandien galima labai lengvai ir greitai padaryti pasinaudojus carOne  mobiliąja programėle.

2. Užgesęs variklis

Kai eksploatuojate savo automobilį, jis gali prarasti galią ir užgesti dėl daugybės įvairių priežasčių, tarp kurių yra ir sugedęs degalų siurblys, pavarų dėžės problemos ar elektros problemos, alyvos nuotėkis arba tiesiog pasibaigę degalai.

Jei važiuojate greitkeliu ir staiga išsijungia jūsų transporto priemonės variklis, kartu išsijungia ir vairo bei stabdžių stiprintuvas. Nepaisant to, abu jie vis dar veikia, nors ir sunkiau, todėl, šiek tiek pasistengę, atsargiai nukreipkite savo transporto priemonę į kelkraštį, tuo pačiu metu spausdami stabdžius ir prireikus naudodami avarinį stabdį.

3. Užstrigęs akceleratoriaus pedalas

Deja, bet užstrigęs akceleratoriaus pedalas yra labai dažna problema. Vien dėl šios priežasties 2009 m. „Toyota“ automobilių gamintojai iš rinkos atšaukė beveik 4 mln. „Toyota“ ir „Lexus“ automobilių.

Tačiau neretai dėl šios problemos yra kaltas tiesiog grindų kilimėlis. Todėl jei pastebite, kad jis ėmė raitytis, ypač prie pedalo, tai akivaizdus ženklas, jog turėtumėte jį pakeisti nauju. Automobiliniai kilimėliai yra tvirtinami prie grindų, todėl būkite tikri, jog jūsų kilimėlis visuomet yra tinkamai pritvirtintas.

Tuo tarpu, jei akceleratoriaus pedalas savaime užstringa, stipriai spustelėkite transporto priemonės stabdžius. Stabdžiai turėtų pagelbėti įveikiant šią problemą, o kadangi šiuolaikinėse transporto priemonėse dažnai būna įrengtos stabdžių antiblokavimo sistemos, stenkitės išlaikyti vairo kontrolę.

Kai nuspausite stabdžius, perjunkite pavarą į neutralią padėtį. Jei tai nepadės, gali tekti visiškai išjungti automobilio variklį. Kaip variklis nustos veikti, kartu išsijungs ir vairo bei stabdžių galia, tačiau net ir tokiu atveju galėsite valdyti automobilį, nukreipdami jį į kelkraštį.

4. Stiprūs vėjai

Dauguma vairuotojų nelinkę atsižvelgti į vėjo stiprumą ar kryptį. Tačiau vėjai gali būti labai nepastovūs. Jei važiuojate pučiant stipriam vėjui, turėtumėte pasisaugoti sunkiasvorių transporto priemonių, pavyzdžiui, visureigių, vilkikų priekabų ir kt. Tokios transporto priemonės esant dideliam vėjui yra labiau linkusios svyruoti.

Taigi, kaip ir bet kokių kitų nepalankių oro sąlygų atveju, pučiant stipriam vėjui, turėtumėte sulėtinti transporto priemonės greitį. Tvirtai laikykite vairą ir stebėkite, ar nėra nukritusių elektros laidų, kelio nuolaužų ir užlietų kelio vietų.

5. Staigūs įvykiai

Eksploatuojant transporto priemonę, kelyje gali įvykti pačių netikėčiausių situacijų. Tokie staigūs įvykiai kaip į kelią iššokęs briedis, staigiai į jūsų eismo juostą įvažiavęs automobilis ar užvažiavimas ant didelės kelio nuolaužos – tai tik keli iš daugybės galimų atvejų kelyje.

Siekdami sureaguoti į tokius įvykius, nemažai vairuotojų yra linkę pasukti vairą taip, kad praranda automobilio kontrolę. Būtent dėl šios priežasties dažnai transporto priemonė nuvažiuoja nuo kelio, apsiverčia arba rėžiasi į kelio atitvarą.

Tačiau tokių avarijų neretai galima išvengti, jei vairuotojas išliktų ramūs. Užuot staigiai pasukę vairą, pasistenkite sutelkti dėmesį į tai, kad tvirtai laikytumėte vairą ir išlaikytumėte automobilio kontrolę bei jo stabilumą. Nuimkite koją nuo greičio ir stabdžio pedalų, tuomet nuspręskite, kur norite, kad jūsų automobilis važiuotų, atsargiai manevruodami pasirinkta kryptimi.

Svarbiausia išlikti pasirengusiems

Nors jau sužinojote, kaip galėtumėte išvengti avaringų situacijų kelyje, vis dėlto, visų svarbiausia, kad išliktumėte pasiruošę. Todėl būkite tikri, kad visuomet turite avarinį automobilio rinkinį bei suprantate, kaip veikia jūsų transporto priemonė. Tai padės sumažinti avaringų situacijų riziką ir padės vairuoti saugiau.

pr2024/70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite