Atšilus orams – nelaimių gausa

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad per karščius daugėja skenduolių, gaisų namuose ir miškuose. Štai kokių nelaimių buvo gegužės 24-26 dienomis, savaitgalį. Galime tik būti ramesni, nes Šilutės rajoną šįkart nelaimės aplenkė.

Meteorologai žada permainingus orus – bus karšta ir daug kritulių. Šiluma nežada trauktis ir šią savaitę. Prasideda aktyvus maudymosi vandens telkiniuose sezonas. Kad poilsio prie vandens telkinių neaptemdytų skaudūs įvykiai, ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų elgtis atsargiai ir saugiai.

Šiemet vanduo jau pasiglemžė 34 gyvybes (pernai per tą patį laikotarpį – 30). Ugniagesių dėka buvo išgelbėta 13 skendusių žmonių (pernai per tą patį laikotarpį – 23). Vien praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai 5 kartus skubėjo prie vandens telkinių, iš jų buvo ištraukti dviejų nuskendusiųjų kūnai. Vienas žmogus tvenkinyje nuskendo Pasvalio rajone, kitas  – Lukos ežere, Trakų rajone.

Ugniagesiai gelbėtojai pastebi, kad dažniausiai skęstama dėl neatsargaus ir neatsakingo elgesio prie vandens telkinių (būna neblaivūs, nedėvi apsauginių liemenių), kai neįvertinami pavojai,  be priežiūros paliekami vaikai, plaukiama toliau nuo kranto. Ugniagesiai gelbėtojai pataria  gyventojams nesimaudyti ir nešokinėti į vandenį nežinomose, nuošaliose vietose, neplaukioti ant pripučiamų čiužini, ar kitų savadarbių priemonių, perkaitus saulėje nešokti staiga į vandenį, neplaukti už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Pamatę skęstantį žmogų,  skubiai skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

Savaitgalį žaibas padegė stogą, degė miškai, ugniagesiai iš vandens telkinių ištraukė tris nuskendusius žmones Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 100 gaisrų ir atliko 145 gelbėjimo darbus.

Penktadienį Vilniaus rajone gaisro metu nukentėjo namo gyventojas, jis buvo išvežtas į ligoninę, namas ir ūkinis pastatas sudegė. Tą pačią dieną Trakų rajone ežero pakrantėje degė sukrautos šakos, miško paklotė ir 3 arai durpingos pievos. Švenčionių rajone, Pabradės poligone, gaisro metu išdegė 200 arų žolės ir miško paklotės.

Šeštadienį Raseinių rajone degė ir iš vidaus smilko 14 m ilgio, 10 m pločio ir 6 m aukščio šiaudų kūgis. Varėnos rajone gaisro metu išdegė apie 120 arų miško. Jurbarke degė du ūkiniai pastatai. Dėl smarkaus vėjo liepsnos persimetė į šalia esančių dviejų gyvenamųjų namų stogus ir malkinę. Gaisro metu sudegė malkinė, medinė klėtis, dalis dviejų aukštų gyvenamojo namo, taip pat dalis kito namo stogo. Vilkaviškio rajone po žaibo iškrovos užsidegė angaro stogas bei viduje buvę šiaudai. Kauno rajone gyvenamojo namo rūsyje esančioje katilinėje degė dujinis katilas.

Sekmadienį Kelmės rajone liepsnojo dalis gyvenamojo namo. Penktadienį Joniškio rajone vandens telkinyje rastas skenduolis. Ugniagesiai ištraukė žmogaus kūną. Šeštadienį Vilniaus rajone miške ant žmogaus užvirto medis ir prispaudė jį. Atvykus ugniagesiams, žmogus buvo be gyvybės požymių. Medikai konstatavo jo mirtį. Lazdijų rajone į rūsį įkrito karvė. Ją ugniagesiai ištraukė pasitelkę į pagalbą savininko traktorių.

Šeštadienį per parą ugniagesiai 28 kartus vyko šalinti dėl smarkaus vėjo ant važiuojamosios kelio dalies ir kitur nuvirtusių medžių. Daugiausia tokių gelbėjimo darbų – po 8 buvo Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse. Sekmadienį Vilniaus rajone tvenkinyje rastas skenduolis. Plūduriuojantį žmogaus kūną ištraukė ugniagesiai. Raseinių rajone Dubysoje nuskendo žmogus, kurio kūnas buvo surastas po ilgų paieškų ir ištrauktas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite