Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Ovidijaus Normanto nuotr.

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe?

Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“.

Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir Vidos Narveišytės komanda. Lektorės yra sukaupusios ilgametę patirtį ir didžiulį žinių bagažą kultūrinės veiklos bei projektų vadybos srityse, ekspertinėje, mokymų vedimo veikloje, kt.

Mokymai buvo orientuoti į kūrybinį procesą: su dalyviais generuotos kūrybinės idėjos, atskleistos bendradarbiavimo galimybės ir svarba, kokia turi būti komanda, kad idėjas pavyktų paversti sėkminga realybe. Aptartos projektų finansų paieškos galimybės, auditorijų įtrauktis, kaip pažinti kultūros vartotojus ir nustatyti jų poreikius, viešieji ryšiai ir reklama.

Lektorės pateikė projektų valdymo pavyzdžių ir patarimų, lemiančių projektinę sėkmę. Ne kartą buvo akcentuota, kad reikia daug kalbėtis, nebijoti dalintis idėjomis su kolegomis ir partneriais, didinti kultūros bei kitų įstaigų tarpusavio bendradarbiavimą.

Teorinę dalį nuolatos papildė praktinės ir kūrybinės užduotys. Viena jų – sukurti kultūros renginį atsižvelgiant į burtų keliu išsitrauktą temą, auditoriją ir muziejaus eksponato savybes. Užduotis nebuvo iš lengvųjų, tačiau visos komandos sukūrė ir pristatė unikalių renginių vizijas.

Aptariant užduoties vykdymą kūrėjai išgirdo lektorių ir kitų dalyvių pastebėjimų ir pasiūlymų, kaip tobulinti jų renginius. Dalyviai sustiprino vadybines žinias ir praktinius įgūdžius rengiant bei valdant kūrybinius projektus, generuojant, vystant ir įgyvendinant idėjas, įgijo daugiau patirties komandinio darbo ir bendradarbiavimo srityje.

Tai pirmieji Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projekto „Sėkmės žingsniai kultūros bendruomenių iniciatyvoms“ mokymai, finansuoti Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Jolita Baltutienė,

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

direktoriaus pavaduotoja

Projektą finansuoja:

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite