Ko reikia, kad elektros sistema namuose saugiai veiktų?

Šiuolaikiniai išmanieji automatikos komponentai leidžia integruoti vidinius ir išorinius procesus taip, kad būtų įmanoma juos efektyviai ne tik stebėti, bet ir valdyti. Didelis jų našumas sutrumpina elektros energijos sąnaudas bei vienu įrenginiu leidžia atlikti kelias užduotis. O kad darbas vyktų sklandžiai ir saugiau, reikalingi saugikliai, kurie, esant pavojingai situacijai, nutraukia elektros energijos tiekimą.

 

Kaip buitinėje kasdienybėje pasireiškia saugiklių veikimas?

Saugikliai yra neatsiejama kiekvieno namų ūkio elektros sistemos dalis, jų paskirtis – akimirksniu išjungti elektros sistemą, vos tik aptinkamas per didelis srovės pliūpsnis, galintis sukelti žalą.

Pavyzdžiui, kai bet kokiu elektros prietaisu tekanti galia viršija leistiną ribą, sistemoje įdiegtas saugiklis priverčia grandinę nutraukti darbą, tokiu būdu apsaugodamas nuo trumpo jungimo ar elektros smūgio pavojaus.

Koks yra esminis skirtumas tarp automatinių jungiklių ir saugiklių?

Elektros grandinėje tiek automatiniai jungikliai, tiek saugikliai atlieka tą pačią paskirtį – apsaugo nuo per didelės srovės grėsmės. Abeji nutraukia elektros srautą, vos tik aptikę gedimą. Tarp jų skirtumas tik toks – automatinius jungiklius, pašalinus pavojų, galima atstatyti iš naujo, jų nekeičiant, o saugikliai veikia tik vieną kartą, todėl kiekvienu jų suveikimo atveju juos reikia pakeisti naujais.

Kokios yra žinomos saugiklių rūšys ir kur juos įsigyti?

Dažniausiai rinkoje randami kasetinio tipo saugikliai. Tačiau esama ir kitokių jų rūšių ir paskirčių – tai žymėtieji, kvadratinio korpuso, automobiliniai, terminiai, atstatomieji ir neatstatomieji saugikliai. Kasetiniai saugikliai yra gaminami iš stiklo, keramikos arba porceliano. Juos labai lengva pakeisti. Be to, jie yra įvairių standartinių verčių, tinkantys atskirais konkrečiai nustatytais atvejais.

Specialistai siūlo rinktis tokius saugiklius, kurie turi šiek tiek didesnę veikimo vertę, nei yra būtina konkrečiam prietaisui veikti. Tai leidžia saugikliui išvengti žalos, kai įtampa šokteli per aukštai, jam nereikia išjungti elektros energijos tiekimo esant nepavojingam galios padidėjimui.

Saugiklius galima įsigyti ne tik pavieniui, bet ir rinkiniais, kurie gali būti pritaikyti įvairioms reikmėms. Viskas, ko reikia, kad automatinė elektros prietaisų grandinė saugiai veiktų, yra parduodama internetinėje parduotuvėje: https://lt.rsdelivers.com/browse/elektra-automatika-ir-kabeliai-gera-kaina/saugikliai-ir-grandines-pertraukikliai/saugikliai.

pr2024/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite