Susitikime Pagėgių literatūriniame pavasaryje „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“

Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka birželio 4 d. 17.00 val. kviečia į jubiliejinį 20-ąjį Pagėgių literatūrinį pavasarį „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Jo metu bus įteikta jau 16-oji pagėgiškės, Pasaulio lietuvių bendruomenės Kultūros komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam kraštiečiui.

Šiais metais „Pagėgių krašto garsintojo“ vardas bus suteiktas ir premija įteikta  Rūtai Matimaitytei. Šis garbus apdovanojimas p. Rūtai Matimaitytei skiriamas už gyvosios atminties „vilko vaikų“ tema tyrinėjimą, įprasminimą, aktualizavimą bei sklaidą Lietuvos ir užsienio šalių akademinėse, kultūrinėse bendruomenėse, už lyderystę kuriant atminties ženklus šiam istoriniam reiškiniui įamžinti, už socialinių projektų įgyvendinimą ir svarią išliekamąją vertę turinčio informacinio turinio kūrimą, už „vilko vaikų“ (vokietukų) dienos minėjimo šalyje idėjos vystymą, už Pagėgių krašto garsinimą ir garbingai nešamą Pagėgių ambasadorės diasporai vėliavą Lietuvoje bei užsienyje.

Kasmetiniame tradiciniame renginyje savo kūrybą pristatys Pagėgių krašto literatai bei kūrėjai iš kitų šalies miestų: Šakių r. literatų klubas „Lygumų šaltinis“, Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūris „Vėdrynas“ bei Tauragės literatų klubas „Žingsniai“.

Poetai bus kviečiami dalyvauti anoniminio eilėraščio konkurse INCOGNITO, dedikuoto specialiai šiemet 140-ajai Joninių šventei Mažojoje Lietuvoje, ant Rambyno kalno, įprasminti. Šiųmetė konkurso tema – „Šią paparčio žydėjimo naktį / Savo širdį stebuklui atverki…“. Visi norintieji galės išmėginti save dailės srityje – dalyvauti šventės metu išgirstos kūrybos tapybinėje improvizacijoje. Daugiausia publikos simpatijų pelniusio kūrinio autorius (-ė) bus apdovanotas (-a) specialiu prizu.

Šiame jubiliejiniame renginyje dalyvaus bei savo kūrybą dovanos poetas, prozininkas, filosofas Liutauras Degėsys. Renginio metu poetinius-muzikinius esė „Esu tas, kuris kalba. Devynios ilgesio ir vienatvės dainos“  Liutauro Degėsio eilėraščių  tekstais atliks  bardas Jonas Baltokas ir grupė „JieDu“.

Šventė organizuojama Vydūno viešajai bibliotekai įgyvendinant projektą „Poezijos ir muzikos susitikimai“, dalinai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos. Organizatoriai dėkoja šio renginio partneriui – Pagėgių savivaldybės kultūros centrui, šventės globėjai – Pagėgių sav. administracijai ir plačiai šį įvykį visuomenėje nušviečiantiems žiniasklaidos atstovams.

Kviečiame visus sušildyti savo širdis jau 20-ąjį kartą vaiskiausiomis kūrybos spalvomis  Pagėgiuose pražysiančiame literatūriniame pavasaryje „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Laukiame Jūsų!

 

Išsamesnė informacija tel. +370 441 56 040, 57 328; el. p. info@pagegiusvb.lt .

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite