Miesto šventėje skambėjo ir medžioklės ragų melodijos

Šiemetinėje Šilutės miesto šventėje pirmą kartą aktyviai dalyvavo ir Šilutės medžiotojų ir žvejų draugijos nariai. Su savo klubų ir būrelių vėliavomis, kartu su šeimų nariais, o kai kurie ir su savo keturkojais medžioklės pagalbininkais žygiavo su visais šilutiškiais šventės eisenoje.

Medžiotojai įsikūrė Šyšos vingyje

Šyšos kilpoje ties senuoju turgumi medžiotojai buvo įkūrę visą palapinių miestelį. Demonstravo savo trofėjus, užsukusius svečius vaišino čia pat pagamintais arba atsivežtais patiekalais iš žvėrienos. Lankytojų čia netrūko. Bet juk ir proga ne bet kokia – Šilutės medžiotojų ir žvejų draugija mini 75 metų veiklos sukaktį.

Apie savo veiklą, laimėjimus draugijos nariai kalbėjo ir šventinėje scenoje, kur juos pasitiko Mažosios Lietuvos medžioklės ragų ansamblio „Kurtinys” (vad. Gražvydas Raila” medžioklės šaukiniai ir melodijos.

Sveikinimai

Medžiotojus sveikinęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad medžioklė yra ne vien visuomeninė veikla, hobis, bet ir reikalinga pagalba gamtai reguliuojant vilkų, bebrų, kitų žvėrių populiaciją. Jis dėkojo medžiotojams už aktyvų dalyvavimą seniūnijų bendruomenės šventėse. Draugijos pirmininkei Nijolei Edriukaitienei meras įteikė Šilutės ženklą su žuvimi, pažadėjęs, kad kitą kartą dovanos ženklą su briedžiu…

„Laba diena, medžioklės broliai“, – į susirinkusius kreipėsi Seimo narys Zigmantas Balčytis. Jis pasidžiaugė geromis medžioklės tradicijomis, priminė šalyje vykusias batalijas dėl naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje. Nuoširdžiai kolegas medžiotojus sveikino jubiliejaus proga.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša akcentavo Pamario krašto medžiotojų bendrystę su miestelėnais, pasidžiaugė gražia šilutiškių švente. Jis sakė: „Esu maloniai nustebintas – dar nė karto nemačiau, kad taip gerai dera šie komponentai: savivalda, visuomenė ir medžiotojai. Puiku, kad mes, medžiotojai, savo šventę sugebame perkelti į miestą, ir savivalda mums suteikia tokią galimybę. O visuomenei tai yra puiki dovana pažinti laukinę fauną, pamatyti medžiotojų trofėjus.

Visuomenei noriu pasakyti, kad medžioklė turi ne vien brutalią prasmę, bet yra tam tikru aspektu ir gamtosauginė veikla. Juk medžiotojai prisideda mažinant laukinių gyvūnų žalą miškininkystei, žemės ūkiui, eismo įvykiams keliuose.

Šilutės medžiotojų bendruomenė švenčia 75 metų sukaktį. Brandus amžius, jūs esate lyderiai. Pirma šventė, kuri taip kokybiškai parengta. To nebūtų be lyderės, Nijolės, kuri yra vienintelė vadovė moteris tarp 47 rajono draugijų pirmininkų visoje Lietuvoje“.

Svečias įteikė Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkei atminimo suvenyrą nuo visų Pamario krašto medžiotojų, taip pat dovanėlę nuo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos.

Šventės proga visus susirinkusius medžiotojus, jų šeimas ir draugus pasveikino ir rajono draugijos pirmininkė N. Endrikaitienė. Už kvietimą šventę surengti kartu su miesto švente ji padėkojo Savivaldybės merui, Šilutės seniūnui. Už šventinę medžioklės ragų muziką didelis ačiū tartas šios tradicijos puoselėtojui Gražvydui Railai.

Apdovanoti Medeinės medaliu

Šventės proga už kultūringos medžioklės tradicijų propagavimą ir puoselėjimą Medeinės medaliais apdovanoti medžiotojai iš skirtingų medžiotojų klubų. Iš viso 17 medžiotojų. Tai: Bronius Agintas (Jonaičiai), Pranas Auksorius (Šustis), Antanas Balandis (Kintai), Antanas Būdvytis (Vainutas), Kasparas Genys (Berštai), Zenonas Kiudys (Gardamas), Rimantas Liatukas (Ašva), Pranas Linkis (Kulynai), Antanas Martinkus (Švėkšna), Romas Minelga (Santaka), Pranas Radavičius (Rusnė), Petras Skutulas (Ašva), Vytautas Stanišauskas (Gėgė), Raimondas Steponkus (Usėnai), Valdas Jonas Šimėnas (Saugos), Saugintas Vaičiūnas (Žukai), Stasys Venckus (Ąžuolas).

Įprastai Pamario krašto medžiotojai savo šventes rengia kas penkeri metai. Pastaraisiais metais skirtingose bažnyčiose pagarbinamas medžioklės globėjas Šventasis Hubertas.

Petras Skutulas, autoriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite