Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys.

Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas.

Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių vėliavų Vilkyčiuose plazdančią matysime ir Lietuvos trispalvę, kadangi apie norą dalyvauti jau pareiškė pirmieji mūsų šalies lenktynininkai.

Vilkyčiuose Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai dvi dienas lenktyniaus trijose bagių klasėse ir vienoje kėbulinių automobilių kategorijoje. Pastaroje mūsų šalies spalvas pasiryžo ginti kol kas vienintelis paraišką pateikęs lenktynininkas Paulius Pleskovas.

Anot jo, nors visas jo komandos dėmesys pastaruoju metu skiriamas ralio kroso varžyboms, tačiau praleisti tokią progą lenktyniauti savo šalyje vykstančiame Europos automobilių kroso čempionato etape būtų neatleistina. Juolab, kad pastaruoju metu, kai dėl karantino daug renginių buvo atšaukta ar atidėta, visiems lenktynininkams norisi įveikti kuo daugiau „kovinių“ kilometrų ir išlaikyti sportinę formą.

„Kadangi dabar varžybų badas ir ralio kroso varžybos nukeliamos, turime laiko startuoti dviejuose autokroso etapuose – Latvijoje ir Lietuvoje. Mašina yra, todėl su mielu noru prisiminsime autokrosą. Viso čempionato nevažiuosime, nes mums prioritetas yra ralio krosas. O Vilkyčiuose važiuosime dėl savęs ir dėl publikos, kad žiūrovams būtų smagiau. Varžybos bus tikrai rimtos, todėl mums tai puiki proga pasitreniruoti ir pasitikrinti įgūdžius. Galų gale bus garbė atstovauti Lietuvai tokiame renginyje. Žiūrovams irgi bus dar daugiau azarto kai galės palaikyti savus“, – kalbėjo Paulius Pleskovas.

Vilkyčiuose taip pat ketina dalyvauti vienas iš labiausiai patyrusių, šiuo metu bagiais lenktyniaujančių pilotų Saulius Žunda. Molėtiškis tvirtina, kad nors jo bagis ir negali prilygti šimtatūkstantinius biudžetus turinčių komandų technikai, tačiau savo šalyje lietuvis nori startuoti, tam jau ruošia savo bagį. Sauliui Žundai šis startas bus toli gražu ne pirmasis Europos lygio varžybose. Jį Vilkyčių trasoje lenktyniaujantį su senojo žemyno grandais buvo galima išvysti ir ankstesniais metais.

„Bagis praktiškai paruoštas. Lieka tik dažymo darbai. Techninę dalį visą esame išbandę, dėl to jau ramūs. Kadangi šiemet Vilkyčiuose reikės važiuoti kitokiomis padangomis, pagal tai persidarėme žvaigždes. Prieš Vilkyčius bus varžybos Bauskėje. Startuosime ten, tuomet bus aišku, ar mūsų technika atitinka visus naujus reikalavimus, ir ką dar reikėtų padaryti iki Vilkyčių“, – mintimis dalijosi Saulius Žunda.

Vilkyčiuose kartu su Europos automobilių kroso čempionato etapu vyks ir Nacionalinės klasės varžybos. Jos, kaip visuomet, bus skirtos 1600 ir 2000 kub. cm varikliais techniką vairuojantiems dalyviams. Tradiciškai norinčių čia startuoti lietuvių sąrašas užsipildo labai greit, kadangi visi nori tapti tokio grandiozinio renginio kaip Europos čempionato etapas dalimi ir pajusti tą kvapą gniaužiančią lenktynių savaitgalio atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių. tai rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės. Pasak gydytojos kardiologės Julijos Jurgaitytės, prieširdžių virpėjimą itin dažnai sukelia arterinė hipertenzija, tai įrodė ir Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbti duomenys. Tyrimą atlikę mokslininkai ne tik patvirtino

Taip pat skaitykite