Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys.

Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas.

Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių vėliavų Vilkyčiuose plazdančią matysime ir Lietuvos trispalvę, kadangi apie norą dalyvauti jau pareiškė pirmieji mūsų šalies lenktynininkai.

Vilkyčiuose Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai dvi dienas lenktyniaus trijose bagių klasėse ir vienoje kėbulinių automobilių kategorijoje. Pastaroje mūsų šalies spalvas pasiryžo ginti kol kas vienintelis paraišką pateikęs lenktynininkas Paulius Pleskovas.

Anot jo, nors visas jo komandos dėmesys pastaruoju metu skiriamas ralio kroso varžyboms, tačiau praleisti tokią progą lenktyniauti savo šalyje vykstančiame Europos automobilių kroso čempionato etape būtų neatleistina. Juolab, kad pastaruoju metu, kai dėl karantino daug renginių buvo atšaukta ar atidėta, visiems lenktynininkams norisi įveikti kuo daugiau „kovinių“ kilometrų ir išlaikyti sportinę formą.

„Kadangi dabar varžybų badas ir ralio kroso varžybos nukeliamos, turime laiko startuoti dviejuose autokroso etapuose – Latvijoje ir Lietuvoje. Mašina yra, todėl su mielu noru prisiminsime autokrosą. Viso čempionato nevažiuosime, nes mums prioritetas yra ralio krosas. O Vilkyčiuose važiuosime dėl savęs ir dėl publikos, kad žiūrovams būtų smagiau. Varžybos bus tikrai rimtos, todėl mums tai puiki proga pasitreniruoti ir pasitikrinti įgūdžius. Galų gale bus garbė atstovauti Lietuvai tokiame renginyje. Žiūrovams irgi bus dar daugiau azarto kai galės palaikyti savus“, – kalbėjo Paulius Pleskovas.

Vilkyčiuose taip pat ketina dalyvauti vienas iš labiausiai patyrusių, šiuo metu bagiais lenktyniaujančių pilotų Saulius Žunda. Molėtiškis tvirtina, kad nors jo bagis ir negali prilygti šimtatūkstantinius biudžetus turinčių komandų technikai, tačiau savo šalyje lietuvis nori startuoti, tam jau ruošia savo bagį. Sauliui Žundai šis startas bus toli gražu ne pirmasis Europos lygio varžybose. Jį Vilkyčių trasoje lenktyniaujantį su senojo žemyno grandais buvo galima išvysti ir ankstesniais metais.

„Bagis praktiškai paruoštas. Lieka tik dažymo darbai. Techninę dalį visą esame išbandę, dėl to jau ramūs. Kadangi šiemet Vilkyčiuose reikės važiuoti kitokiomis padangomis, pagal tai persidarėme žvaigždes. Prieš Vilkyčius bus varžybos Bauskėje. Startuosime ten, tuomet bus aišku, ar mūsų technika atitinka visus naujus reikalavimus, ir ką dar reikėtų padaryti iki Vilkyčių“, – mintimis dalijosi Saulius Žunda.

Vilkyčiuose kartu su Europos automobilių kroso čempionato etapu vyks ir Nacionalinės klasės varžybos. Jos, kaip visuomet, bus skirtos 1600 ir 2000 kub. cm varikliais techniką vairuojantiems dalyviams. Tradiciškai norinčių čia startuoti lietuvių sąrašas užsipildo labai greit, kadangi visi nori tapti tokio grandiozinio renginio kaip Europos čempionato etapas dalimi ir pajusti tą kvapą gniaužiančią lenktynių savaitgalio atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite