Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys.

Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas.

Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių vėliavų Vilkyčiuose plazdančią matysime ir Lietuvos trispalvę, kadangi apie norą dalyvauti jau pareiškė pirmieji mūsų šalies lenktynininkai.

Vilkyčiuose Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai dvi dienas lenktyniaus trijose bagių klasėse ir vienoje kėbulinių automobilių kategorijoje. Pastaroje mūsų šalies spalvas pasiryžo ginti kol kas vienintelis paraišką pateikęs lenktynininkas Paulius Pleskovas.

Anot jo, nors visas jo komandos dėmesys pastaruoju metu skiriamas ralio kroso varžyboms, tačiau praleisti tokią progą lenktyniauti savo šalyje vykstančiame Europos automobilių kroso čempionato etape būtų neatleistina. Juolab, kad pastaruoju metu, kai dėl karantino daug renginių buvo atšaukta ar atidėta, visiems lenktynininkams norisi įveikti kuo daugiau „kovinių“ kilometrų ir išlaikyti sportinę formą.

„Kadangi dabar varžybų badas ir ralio kroso varžybos nukeliamos, turime laiko startuoti dviejuose autokroso etapuose – Latvijoje ir Lietuvoje. Mašina yra, todėl su mielu noru prisiminsime autokrosą. Viso čempionato nevažiuosime, nes mums prioritetas yra ralio krosas. O Vilkyčiuose važiuosime dėl savęs ir dėl publikos, kad žiūrovams būtų smagiau. Varžybos bus tikrai rimtos, todėl mums tai puiki proga pasitreniruoti ir pasitikrinti įgūdžius. Galų gale bus garbė atstovauti Lietuvai tokiame renginyje. Žiūrovams irgi bus dar daugiau azarto kai galės palaikyti savus“, – kalbėjo Paulius Pleskovas.

Vilkyčiuose taip pat ketina dalyvauti vienas iš labiausiai patyrusių, šiuo metu bagiais lenktyniaujančių pilotų Saulius Žunda. Molėtiškis tvirtina, kad nors jo bagis ir negali prilygti šimtatūkstantinius biudžetus turinčių komandų technikai, tačiau savo šalyje lietuvis nori startuoti, tam jau ruošia savo bagį. Sauliui Žundai šis startas bus toli gražu ne pirmasis Europos lygio varžybose. Jį Vilkyčių trasoje lenktyniaujantį su senojo žemyno grandais buvo galima išvysti ir ankstesniais metais.

„Bagis praktiškai paruoštas. Lieka tik dažymo darbai. Techninę dalį visą esame išbandę, dėl to jau ramūs. Kadangi šiemet Vilkyčiuose reikės važiuoti kitokiomis padangomis, pagal tai persidarėme žvaigždes. Prieš Vilkyčius bus varžybos Bauskėje. Startuosime ten, tuomet bus aišku, ar mūsų technika atitinka visus naujus reikalavimus, ir ką dar reikėtų padaryti iki Vilkyčių“, – mintimis dalijosi Saulius Žunda.

Vilkyčiuose kartu su Europos automobilių kroso čempionato etapu vyks ir Nacionalinės klasės varžybos. Jos, kaip visuomet, bus skirtos 1600 ir 2000 kub. cm varikliais techniką vairuojantiems dalyviams. Tradiciškai norinčių čia startuoti lietuvių sąrašas užsipildo labai greit, kadangi visi nori tapti tokio grandiozinio renginio kaip Europos čempionato etapas dalimi ir pajusti tą kvapą gniaužiančią lenktynių savaitgalio atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite