Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys.

Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas.

Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių vėliavų Vilkyčiuose plazdančią matysime ir Lietuvos trispalvę, kadangi apie norą dalyvauti jau pareiškė pirmieji mūsų šalies lenktynininkai.

Vilkyčiuose Europos automobilių kroso čempionato etapo dalyviai dvi dienas lenktyniaus trijose bagių klasėse ir vienoje kėbulinių automobilių kategorijoje. Pastaroje mūsų šalies spalvas pasiryžo ginti kol kas vienintelis paraišką pateikęs lenktynininkas Paulius Pleskovas.

Anot jo, nors visas jo komandos dėmesys pastaruoju metu skiriamas ralio kroso varžyboms, tačiau praleisti tokią progą lenktyniauti savo šalyje vykstančiame Europos automobilių kroso čempionato etape būtų neatleistina. Juolab, kad pastaruoju metu, kai dėl karantino daug renginių buvo atšaukta ar atidėta, visiems lenktynininkams norisi įveikti kuo daugiau „kovinių“ kilometrų ir išlaikyti sportinę formą.

„Kadangi dabar varžybų badas ir ralio kroso varžybos nukeliamos, turime laiko startuoti dviejuose autokroso etapuose – Latvijoje ir Lietuvoje. Mašina yra, todėl su mielu noru prisiminsime autokrosą. Viso čempionato nevažiuosime, nes mums prioritetas yra ralio krosas. O Vilkyčiuose važiuosime dėl savęs ir dėl publikos, kad žiūrovams būtų smagiau. Varžybos bus tikrai rimtos, todėl mums tai puiki proga pasitreniruoti ir pasitikrinti įgūdžius. Galų gale bus garbė atstovauti Lietuvai tokiame renginyje. Žiūrovams irgi bus dar daugiau azarto kai galės palaikyti savus“, – kalbėjo Paulius Pleskovas.

Vilkyčiuose taip pat ketina dalyvauti vienas iš labiausiai patyrusių, šiuo metu bagiais lenktyniaujančių pilotų Saulius Žunda. Molėtiškis tvirtina, kad nors jo bagis ir negali prilygti šimtatūkstantinius biudžetus turinčių komandų technikai, tačiau savo šalyje lietuvis nori startuoti, tam jau ruošia savo bagį. Sauliui Žundai šis startas bus toli gražu ne pirmasis Europos lygio varžybose. Jį Vilkyčių trasoje lenktyniaujantį su senojo žemyno grandais buvo galima išvysti ir ankstesniais metais.

„Bagis praktiškai paruoštas. Lieka tik dažymo darbai. Techninę dalį visą esame išbandę, dėl to jau ramūs. Kadangi šiemet Vilkyčiuose reikės važiuoti kitokiomis padangomis, pagal tai persidarėme žvaigždes. Prieš Vilkyčius bus varžybos Bauskėje. Startuosime ten, tuomet bus aišku, ar mūsų technika atitinka visus naujus reikalavimus, ir ką dar reikėtų padaryti iki Vilkyčių“, – mintimis dalijosi Saulius Žunda.

Vilkyčiuose kartu su Europos automobilių kroso čempionato etapu vyks ir Nacionalinės klasės varžybos. Jos, kaip visuomet, bus skirtos 1600 ir 2000 kub. cm varikliais techniką vairuojantiems dalyviams. Tradiciškai norinčių čia startuoti lietuvių sąrašas užsipildo labai greit, kadangi visi nori tapti tokio grandiozinio renginio kaip Europos čempionato etapas dalimi ir pajusti tą kvapą gniaužiančią lenktynių savaitgalio atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite