Minime Žemės dieną

Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, tai kartu ir astronominis pavasaris. Šią dieną Saulė kerta pusiaujo plokštumą, dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visame Žemės rutulyje, o gamta pabunda iš žiemos miego. Dienos ir nakties lygybė atspindi gamtos ciklo ritmą, amžiną atsinaujinimo ir kaitos ratą. Tai metas susimąstyti apie ryšį su gamta ir atsakomybę už jos išsaugojimą.

Žemės diena kiekvienais metais minima ir saugomose teritorijose, iškeliant Žemės vėliavą bei organizuojant daugybę renginių nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Tai ir inkilų kėlimo šventės, sparnuočių sutiktuvės, žygiai pavasarėjančioje gamtoje, žaliosios pamokos ir gamtosauginiai konkursai.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija Žemės dienos proga kviečia moksleivius dalyvauti fotografijų konkurse „Mano gamtos kampelis“. Organizatoriai ragina nufotografuoti savo „gamtos kampelį“. Konkursas skirtas 1-10 klasių moksleiviams. Nuotraukas galima siųsti el. paštu toma.vile@zemaitijosnp.lt iki kovo 22 d.

Žemės dienos žygis kovo 20 d. organizuojamas ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Vaikščiosite po Smiltynės miškus, susipažinsite su ten augančiais augalais ir gyvenančiais gyvūnais, užklysite į bukų giraitę ir sužinosite slaptą vietą, kur vasarą galima rasti vyšnių. Susitikimo vieta – Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokykla Smiltynėje.

Pasaulinė Žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose.

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną.

Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkuriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Aplinkos ministerija  Žemės dieną pamini kiekvienais metais prie ministerijos iškeldama Žemės vėliavą, kuri plevėsuoja visą mėnesį iki Tarptautinės motinos Žemės dienos, kuri minima balandžio 22 d. Taip pat pastaruosius kelis metus ministerijos sistemoje dirbantys aplinkosaugininkai per Žemės dieną veda žaliąsias pamokas šalies mokyklose – keliuose šimtuose ugdymo įstaigų vaikams yra pristatoma aplinkos apsaugos svarba, skatinamas kasdienis gamtos pažinimo siekis.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Orai šils iki 25 laipsnių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artimiausių dienų orus, keistus debesis Lietuvoje ir sausoką gegužę. Gegužės 16 d., ketvirtadienį, vėjas silpnas. Naktį buvo 5-10, vietomis 11-13 laipsnių šilumos. Dieną nelis. Vėjas nepastovios krypties, 4-9 m/s. Temperatūra 19-24 laipsniai šilumos. Gegužės 17 d., penktadienį, be žymesnio lietaus. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 6-11 m/s. Temperatūra naktį 5-10, vietomis iki 12, dieną 19-24 laipsniai šilumos. Gegužės 18 d., šeštadienį, dieną vietomis trumpas lietus. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, pietryčių, 7-12 m/s. Temperatūra naktį

Perkėlimas per marias dar efektyvesnis: keltai bus švartuojami prie rekonstruotų naujosios Smiltynės perkėlos krantinių

Klaipėdos jūrų uostas vasaros sezoną pasitinka atnaujinta infrastruktūra, skirta perkelti gyventojus ir jų transporto priemones per Kuršių marias. Užbaigta naujosios Smiltynės perkėlos naudojamų krantinių rekonstrukcija užtikrins efektyvesnį perkėlimą per marias bei dar didesnį keltų operacijų saugumą. Naujosios perkėlos krantinės statytos maždaug prieš keturis dešimtmečius, tad rekonstrukcija, siekiant efektyviau ir saugiau švartuoti keltus, buvo būtina. Projektas įgyvendintas pagal trišalę sutartį, pasirašytą tarp Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, AB Smiltynės perkėlos ir projektą įgyvendinusios UAB „Tilsta“. „Vasaros sezoną pradedame įgyvendintu projektu, kuris

Keičiasi pacientų skundų nagrinėjimo tvarka

gydytojas

Nuo šių metų gegužės mėnesio įsigaliojo nauja pacientų skundų nagrinėjimo tvarka Valstybinėje akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyboje. Pagal atnaujintą tvarką, ne visais atvejais bus inicijuojami asmens sveikatos priežiūros paslaugų (ASPP) kokybės patikrinimai, o dalis skundų gali būti grąžinama su rekomendacijomis nagrinėti į skundžiamą asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Akreditavimo tarnybai išnagrinėjus pastaraisiais metais padaugėjusių skundų priežastis, matoma, kad didelį skundų skaičių lemia ne tik pacientų sveikatos ir teisinis raštingumas, bet ir dalies sveikatos įstaigų požiūris į pirminius pacientų siunčiamus signalus dėl

Švėkšna: „Valgiai buvo šventi“

Ši informacija pravers tiems, kas daug keliauja, domisi Lietuva ir Šilutės rajonu, apsilanko ir Švėkšnoje, kur nuolat gausu grožio ir įdomybių. Šilutės H. Šojaus muziejus skelbia, kad Švėkšnos muziejuje vyksta ir edukacinis užsiėmimas. Tema – „Valgiai buvo šventi“. Bet iš pradžių šiet tiek faktų apie Švėkšną. Švėkšnos gyvenvietė galėjo atsikurti arba pradėti iš naujo kurtis po 1422 m. Melno taikos sutarties, kuomet tarp LDK ir Ordino buvo nustatyta siena. Siena išbuvo iki 1923 m. Tai Švėkšna formavosi, vystėsi ir augo

Taip pat skaitykite