Akcija „Saugom lydeką“: žvejyba tinklais – vienas dažniausių pažeidimų

Šių metų kovo mėnesį  Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vykdydami akcijos „Saugom lydeką“ reidus, nustatė ne vieną brakonieriavimo atvejį. Vienas didžiausių nustatytas Zarasų rajone – asmenys žvejojo su 10 statomųjų tinklų, sugavo didelį kiekį žuvų, tarp jų ir 8 lydekas. Žala žuvų ištekliams siekia 5 865 eurus.

Kovo 2 d. vykdydami reidą Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai netoli Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės, kur žvejoti yra draudžiama, gaudė žuvį draudžiamu – užkabinamuoju būdu, kai žuvis gaudoma kabliu ar kabliuku už bet kurios kūno dalies išskyrus galvą. Už sugautus 2 šamus ir lyną asmeniui teks sumokėti žalą žuvų ištekliams – 1 060 eurų, taip pat paimtas mėgėjiškos žūklės įrankis – meškerė ir žuvys.

Per reidą kovo 12 d. Kauno pareigūnai Jurbarko miesto Mituvos uoste nustatė asmenį, žvejojusį 3 statomaisiais tinklais. Neteisėtos žvejybos metu jis sugavo lydeką, 4 šapalus, 41 žiobrį ir 30 kg kuojų. Asmuo turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 5 190 eurų. Iš asmens paimta guminė valtis su irklais, tinklai ir žuvys.

Praėjus savaitei tas pats asmuo buvo pastebėtas darantis pažeidimą dar kartą tik jau su kitu asmeniu. Gaudydami žuvį 3 tinklais jie sugavo 4 lydekas, 3 sterkus, 5 lynus, 3 karšius, 10 žiobrių ir 26 kg kuojų taip padarydami 3 870 eurų žalą žuvų ištekliams. Iš pažeidėjų paimta valtis su irklais, abiem asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Per reidą kovo 13 d. Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai, patruliuodami Šilutės rajono Minijos upėje, nustatė asmenį, žvejojusį be žvejo mėgėjo kortelės lašišoms ir šlakiams, jis sugavo ir paėmė du šlakius. Kadangi asmuo žvejojo Minijos ichtiologiniame draustinyje, kuriame padarius pažeidimą taikomas trigubas žalos apskaičiavimo įkainis, asmeniui teks atlyginti 5 820 eurų žalą žuvų ištekliams. Be to, jam pradėta administracinė teisena ir gresia bauda nuo 250 iki 550 eurų.

Primename, kad, turint žvejo mėgėjo kortelę lašišoms ir šlakiams, nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. galima pagauti ir paimti ne mažesnius kaip 65 cm ilgio šlakius arba lašišas, laikotarpiu Limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo, paskelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo 1 lentelėje nustatytuose upių ruožuose. Asmenys, turintys nemokamos žvejybos teisę, gali žvejoti lašišas ir šlakius paleidžiant žuvis.

Kovo 23 d. Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai, vykdydami akcijos „Saugom lydeką“ reidą, nustatė neteisėtos žvejybos atvejį, kai du asmenys Utenos rajono upelyje, ištekančiame iš Vazajo ežero, statomuoju tinklu ir bučiumi (ežerine gaudykle) sugavo šešias neršiančias lydekas. Už neteisėtai pagautas žuvis jiems reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 1 440 eurų. Paimti ir žvejyboje naudoti įrankiai: statomasis tinklas, bučius ir žuvys.

Tos pačios dienos vakarą pareigūnams įtarimą sukėlė prie Antalieptės hidroelektrinės tvenkinio Zarasų rajone atvykę du asmenys, kurie įsėdo į valtį ir išplaukė į tvenkinį. Nuspręsta surengti pasalą norint įsitikinti, ar asmenys neužsiima neteisėta žvejyba. Aplinkosaugininkams laukiant pasaloje, pažeidėjai į krantą grįžo jau po vidurnakčio, kur jie buvo sulaikyti. Nustatyta, kad asmenys buvo pastatę 10 statomų tinklų, kuriais neteisėtai sugavo šamą, vėgėlę, lyną, 2 sykus, 3 eršketus, 8 lydekas, 11 karšių, 6 kg ešerių ir 1 kg kuojų, padarydami 5 865 eurų žalą žuvų ištekliams. Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimtos žuvys, medinė irklinė valtis ir tinklai.

Primename, kad akcijos „Saugom lydeką“ reidai vykdomi ir toliau, jų tikslas užtikrinti šių žuvų apsaugą per nerštą. Draudimas gaudyti lydekas ir akcija trunka nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. Iki balandžio pabaigos draudžiama lydekas žvejoti visuose šalies vandens telkiniuose tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams.

Už draudžiamu metu sugautą lydeką taikomos administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, be to, už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams. Lydeką sugavus gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite