4 patarimai, padėsiantys greičiau pereiti patikrą oro uoste

Kiekviena kelionė lėktuvu prasideda nuo saugumo patikros procedūrų oro uoste, todėl nenuostabu, kad jas pereiti norima kuo greičiau. Antžeminio aptarnavimo įmonės BGS keleivių aptarnavimo skyriaus vadovė Gabrielė Veilandė dalinasi 4 patarimais, padėsiančiais pereiti patikrą oro uoste greitai ir lengvai.

Atlikite namų darbus

Pirmiausia pasitikrinkite savo dokumentų (paso ar ID kortelės) galiojimą. Visuomet rekomenduojama turėti ir atspausdintus bilietus, jei kelionėje dingtų ar sugestų jūsų telefonas. Būtinai pasidomėkite, kokius bagažo išmatavimus taiko avialinijos, su kuriomis skrisite. Informacija, kuria rėmėtės kai skridote prieš metus, nebūtinai vis dar aktuali, nes avialinijų taisyklės nuolat keičiasi. Taip pat būtinai apgalvokite kaip nuvyksite iki oro uosto, o jei naudositės savo mašina, pagalvokite, kur ją paliksite.

Skirkite dėmesio bagažo turiniui

Visuomet rekomenduojame apgalvoti bagažo turinį, nesusidėti pasų ar jums patikros metu būtinų daiktų giliai lagamino viduje, nes vėliau gali tekti ilgai jų ieškoti. Būtinai apgalvokite ir pasitikrinkite, ar nevežate neleistinų daiktų. Kasdien tenka išgirsti, kai keleiviai prašomi grįžti prie patikros dėl lagamine esančios elektroninės cigaretės ar dėl išorinės įkraunamos baterijos. Jei vis tik paskutinę minutę prisiminėte, kad su savimi turite neleistinų daiktų, neskubėkite jų išmesti — Vilniaus oro uoste yra teikiama daiktų saugojimo paslauga, tad grįžę iš kelionės paliktus daiktus galėsite atsiimti. Taip pat rekomenduojame pagalvoti ir apie bagažo ženklinimą etikete ar ryškia juostele — tai leis jums po skrydžio paprasčiau tarp dideles gausos bagažų atpažinti savo lagaminą.

Pasiruoškite patikrai

Rinkitės patogią aprangą, lengvai nusiaunamus batus, nepersikraukite aksesuarais. Vėliau, patikros metu, galite užtrukti, kol visus papuošalus ar diržus nusiimsite. Skysčius, kompiuterius bei kitą elektroniką taip pat susidėkite taip, kad juos būtų patogu išsitraukti ir tam neprireiktų daug laiko.

Atvykite anksčiau

Iki skrydžio rekomenduojama atvykti likus bent 2 valandoms. Apskaičiuokite savo laiką, nes galite užtrukti kol priregistruosite bagažą, praeisite patikrą, o galbūt norėsite apsipirkti „duty-free“ parduotuvėje. Vis tik, jei matote, kad labai vėluojate, galite pasinaudoti „fast track“ paslauga, kuomet galite pereiti greitąją patikrą nelaukiant eilėje.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite