Vasarą vairuotojams daugiau nuostolių. Kodėl?

Netrukus prasidėsiantis vasaros sezonas turės įtakos ir vairuotojams – nors spūstys miestuose po truputį mažės, tačiau savaitgaliais eismas itin suintensyvėja norint ištrūkti iš miesto ir ypač pajūrio link. Didesnis eismo intensyvumas reiškia ir išaugusią eismo įvykių tikimybę, o išvykus poilsiauti ar atsipalaidavus atostogų metu – iškyla ir automobilių vagysčių grėsmė.

Didžiausia žala – 90 tūkstančių

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad dažniausiai vairuotojai nukenčia, papuolę į eismo įvykį. Vertinant savanorišką automobilių draudimą turinčių vairuotojų statistiką, praėjusiais metais tokių registruotų įvykių skaičius pasiekė 22 tūkst. Didžiausia praėjusiais metais registruota kasko draudimo žala siekė 90 tūkst. eurų, kai „Lietuvos draudimas“ atlygino autoavarijoje Lietuvoje BMW X5 patirtą žalą.

„Turbūt nenustebins tas faktas, kad dažniausia žala, kurią fiksuojame tarp kasko draudimu automobilius apdraudusių klientų, yra avarijos. Į šį skaičių papuola įvairiausio kalibro eismo įvykiai – nuo lengvų bakstelėjimų stovėjimo aikštelėse iki rimtų incidentų. Tad tiesiog norisi dar kartą vairuotojams priminti, kad kelyje būtina laikytis drausmės ir būti atidiems, neviršyti leistino greičio, sekti kelių žymėjimą ir ženklinimą, nes vasara yra aktyvių kelio remonto darbų metas“, – sako Giedrius Petrikas, „Lietuvos draudimo“ transporto žalų skyriaus vadovas.

Dažniausiai į avariją pakliūna BMW, „Volkswagen“, „Audi“

Tarp dažniausiai į avarijas papuolusių automobilių išsiskiria BMW gamintojo automobiliai, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Vidutinė dėl patirtos autoavarijos išmokama žala BMW vairuotojams siekia apie 1400 eurų. Kiti taip pat dažnai į autoavarijas patenkantys yra „Volkswagen“, „Audi“, „Toyota“ automobiliai.

Anot eksperto, pačios didžiausios žalų išmokos avarijų kategorijoje yra dėl susidūrimų su gyvūnais. Nepaisant įrengtų tvorų žvėrims sustabdyti ir pavojingų ruožų ženklinimo kelio ženklais, automobilių susidūrimai su laukiniais gyvūnais vyksta nuolat.

„Šiltuoju metų laiku vairuotojai paprastai vairuoja labiau atsipalaidavę, neretai viršija leistiną greitį, nekreipdami dėmesio į kelio ženklus, informuojančius apie riziką, kad laukiniai gyvūnai gali kirsti važiuojamąją kelio dalį. Važiuojant greičiau nei leistino greičio limitas ir susidūrus su laukiniu gyvūnu pasekmės laukia skaudžios. Būna smarkiai sulamdomi automobilių variklių dangčiai, durys, dūžta stiklai, sužalojami žmonės“, – pastebėjimais dalinasi ekspertas.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, vidutinė susidūrimo su laukiniais gyvūnais žala siekia apie 2,3 tūkst. eurų. Be to, eismo įvykių metu yra sužalojami ar žūsta gyvūnai, įvairių traumų patiria ir vairuotojai. Kaip pastebi G. Petrikas, dar viena daug nuostolių ir rūpesčių vairuotojams atnešanti žala – vagystės, kurios suaktyvėja kartu su atšilusiais orais.

Vagys nesnaudžia

„Be priežiūros paliktas automobilis, kol esate išvykę poilsiauti – didžiulė pagunda ilgapirščiams, kurie kasmet atranda vis naujų būdų, kaip apšvarinti ar nuvaryti automobilius. Praėjusiais metais tarp savanoriškai automobilius apdraudusių klientų fiksavome arti 230 vagysčių sukeltų žalų. Ilgapirščius labiausiai vilioja automobilių dalys, ypač prabangesnių markių automobilių. Tai patvirtina ir faktas, jog vidutinė žala vagysčių kategorijoje siekia 3,5 tūkst. eurų“, – pabrėžia ekspertas.

Be to, automobilius smarkiai apgadinti gali ir gamtos jėgos bei piktavaliai, specialiai juos apibraižantys ar kitaip jiems pakenkiantys – čia vidutinė išmoka siekia maždaug 1100 eurų. G. Petrikas atkreipia dėmesį, kad norėdami išvengti eismo įvykio ir apsaugoti savo automobilį nuo žalos, turėtumėte būti itin atidūs kelyje šiltuoju metų laiku, kai vairuotojai važiuoja greičiau ir rizikingiau, sekti kelio ženklus, įspėjančius apie riziką, kad laukiniai žvėrys gali netikėtai kirsti važiuojamąją kelio dalį, o koll esate išvykę, pasirūpinti, kad jūsų automobilis be priežiūros neliktų ilgą laiką, būtų pastatytas saugiai, vengiant nuošalių ir neapšviestų vietų.

„Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite