Sveikai, ant laužo ir iš likučių – kas? Žuvienė!

Vasaros sezonas – pilnas gražių švenčių ir įvairių minėtinų datų, kurias praleidžiame su šeima ir draugais. Pavyzdžiui, po trankių Joninių šiandien minime Tarptautinę žvejų dieną. Be abejonės, pagrindiniu šios progos akcentu tampa žvejyba ir be jos neatskiriamas žuvies gaminimas. Abi veiklos gamtoje – puikiai suderinamos: vos iš ežero pagautą šviežią žuvį galima gardžiai iškepti ant netoliese įkurto grilio. Net ir nesuvalgius visos sužvejotos žuvies, keliautojas ir kulinaras Vytaras Radzevičius turi patarimą, kaip sumaniai panaudoti jau iškeptos žuvies likučius.

Vasara neatsiejama nuo žvejybos, tad būtent dabar galima pasimėgauti itin dideliu žuvies pasirinkimu. Po prabėgusių Joninių dažnas jau iki soties yra prisivalgęs mėsos patiekalų, todėl sveikesne alternatyva gali tapti lengvai ir greitai grilyje paruošiama žuvis.

Keliautojas ir prekybos tinklo „Lidl“ ambasadorius Vytaras Radzevičius teigia, kad ir pats labai mėgsta įvairių rūšių žuvį, iš kurios galima pasigaminti begalę gardžių patiekalų: „Žuvies valgau daug ir įvairios, tad savo racione neatsisakau tiek gėlavandenių, tiek jūrinių žuvų.“V. Radzevičius primena, kad tiek kasdienybėje, tiek švenčiant įvairias progas, žuvį galima valgyti ne tik gamintą šviežiai, bet ir iš jos likučių pagaminti puikių patiekalų. Tai geriausias būdas išvengti maisto švaistymo.

„Anksčiau po švenčių stalai lūždavo nuo įvairių patiekalų gausos, o baltas mišraines valgydavome net kelias dienas. Bet dabar šeimoje turime sutarimą, kad maisto nebūtų per daug ir išvengtume jo švaistymo. Susiplanuojame, kas, ką ir kiek gamins. Jei norisi daugiau patiekalų, gaminame mažesniais kiekiais”, – savo asmenine patirtimi dalijasi V. Radzevičius. Iš ant keptuvės ar grilio kepto maisto keliautojas neretai su šeima gamina įvairius naujus patiekalus, kurie irgi gali išsiskirti savo skoniu ir kokybe.

„Jei lieka paukštienos – ją dažniausiai pasišildome keptuvėje ant sviesto su svogūnais ir grietinėle. Labai paprastas ir skanus patiekalas. O jei lieka keptos žuvies – gaminu gardžią žuvienę, kurios receptą nusižiūrėjau Turkijoje ir Vengrijoje. Abiejose šalyse ji gaminama panašiai, tad turbūt gali būti Osmanų imperijos palikimas“, – aiškina pasaulį išnaršęs keliautojas.

Osmanų imperijos virtuvės įkvėpta senovinė žuvienė – paprastai

Ypatingą minėtos žuvienės receptą tiek iš šviežios, tiek iš keptos žuvies V. Radzevičius skatina išbandyti ir patiems. Kaip teigia keliautojas, gaminant šį patiekalą svarbiausia tai, kad žuvies pakankamai gausu. „Gamindamas šią žuvienę stengiuosi, kad joje būtų kuo daugiau žuvies ir mažiau kitų ingredientų. Nededu bulvių ar kruopų, tada žuvies skonio būna daugiau“, – patarimais dalijasi „Lidl” ambasadorius.

Pasigaminti šį patiekalą 4 valgytojams reikės: 1 kg gėlavandenės žuvies arba keptos žuvies likučių, 1 didelio svogūno, 1 litro vandens, 2 šaukštelių saldžiosios paprikos miltelių, 1 mažo aitriojo (čili) pipiro, druskos pagal skonį.

Jei žuvienę gaminsite iš šviežios žuvies, pirmiausia ją nuvalykite, išdarinėkite ir pasūdykite. Kaip pataria keliautojas V. Radzevičius, kraujo iš žuvies galima ir neišplauti – tai suteiks daugiau skonio ruošiamai sriubai. Taip paruoštą žuvį palikite pastovėti apie valandą. Vėliau sudėkite supjaustytą žuvį į puodą, įdėkite perpus padalintą svogūną, užpilkite vandeniu ir virkite ant stiprios kaitros.

Kai žuvienė užvirs, sumažinkite kaitrą, įdėkite šaukštelį paprikos, aitrųjį pipirą ir nemaišydami virkite uždengę puodą ant mažos ugnies apie 25 minutes. Likus maždaug 5 minutėms iki virimo pabaigos, įdėkite antrą paprikos šaukštelį ir druskos pagal skonį.

Tą patį receptą V. Radzevičius ruošia ir kai lieka ant grilio keptos žuvies. Keliautojas žuvienės sultinį išverda tuo pačiu metodu, iš po žuvies valymo likusių galvų ir pelekų. Kai sultinys išverda, į lėkštę gausiai dedami keptos žuvies likučiai ir viskas užpilama karštu žuvies sultiniu.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite