Nuo rugsėjo daugiau slaugos paslaugų namuose

Siekiama labiau padidinti slaugos namuose paslaugų prieinamumą gyventojams ir pagerinti teikiamų paslaugų kokybę. Tuo tikslu inicijuojami nauji teisės aktų pakeitimai, leisiantys didinti teikiamų paslaugų skaičių, plėsti ambulatorines slaugos paslaugas.

Plečia paslaugą

„Pokyčiai artinant sveikatos priežiūros paslaugas prie paciento yra būtini ir labai reikalingi. Ypač senstant visuomenei ir vis dažniau asmenims bei jų artimiesiems išreiškiant norą gauti paslaugas namuose. Šiems pokyčiams SAM ruošėsi daugiau nei metus. SAM atstovai lankėsi visose apskrityse ir diskutavo su visų savivaldybių atstovais.

Susitikimų metu buvo pristatyta ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) vizija. Diskutuota su paslaugų teikėjais, savivaldybių specialistais, kaip turėtų būti organizuojamos ASPN didinant šių paslaugų prieinamumą“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė dr. Danguolė Jankauskienė.

„Girdime socialinių partnerių bei paslaugų teikėjų mintis. Jau praėjusiame etape prailginome ASPN paslaugų teikimo laiką. Jos teikiamos kasdien nuo 8 val. iki 20 val., vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Taip pat palaipsniui didinome kompensuojamų paslaugų pacientams skaičių. Su šiuo pokyčių paketu dar labiau plečiame galimybes slaugos paslaugas namuose teikiančioms komandoms bei pacientams“, – sako SAM Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėjas Marius Čiurlionis.

Paslaugas gaus kiekvieną dieną

Susitikimuose su paslaugų teikėjais ir savivaldybių atstovais gauta aiški žinutė – teikiamų paslaugų nepakanka. Norint, kad pacientui būtų suteikiama visapusiška pagalba, būtina jų gausinti. Todėl didelių slaugos poreikių turintiems pacientams planuojama didinti paslaugų skaičių iki trijų per parą, o bendras paslaugų skaičius nuo 260 didinamas iki 365 per metus. Tai reiškia, kad asmenys, kuriems yra reikalingos slaugos paslaugas namuose, jas galės gauti kiekvieną dieną.

Nuo šių metų asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančios įstaigos gali pasirinktinai įdarbinti ergoterapeutus. Nuo 2024 m. liepos 1 d. šie specialistai turės papildyti visas slaugos paslaugas namuose teikiančias komandas. Tai svarbu, kalbant apie tęstinę reabilitaciją ir nenutrūkstamą šių specialistų pagalbą pacientams namuose.

Aptarnaus daugiau paslaugų gavėjų

Kartu su naujaisiais pakeitimais plečiamas ir ASPN gavėjų ratas: paslaugą galės gauti pacientai po aktyvaus gydymo chirurgijos paslaugų – iki šiol ASPN gaudavo tik po dienos chirurgijos paslaugų.

Kitas svarbus numatomas pakeitimas – pacientams, gyvenantiems socialinės globos namuose. Įsigaliojus pakeitimams bus leista ASPN teikiančioms komandoms teikti pagalbą globos įstaigose, neturinčiose asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijos teikti bendrosios praktikos slaugos paslaugas.

Taip pat planuojama plėsti ir paslaugų teikimo ribas. Asmenims turintiems nustatytus slaugos poreikius paslaugas bus galima teikti ir švietimo įstaigose bei darbovietėje – tai leis asmenims išlikti savarankiškais ir aktyviai dalyvauti socialinėse ir visuomeninėse veiklose. Naujasis įsakymo projektas taip pat įgalins teikti ambulatorines slaugos paslaugas ir socialinių paslaugų dienos centruose.

Paslaugų teikėjai ir savivaldybių atstovai susitikimuose akcentavo, kad būtina apsibrėžti, koks maksimalus darbo krūvis turėtų tekti ASPN teikiančių komandų nariams.

„Tobulinant šį pakeitimų paketą, nepamiršti ir sveikatos priežiūros specialistai. Siekiant juos apsaugoti nuo perdegimo ir didelių darbo krūvių bei užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, nustatoma, kad vienu etatu dirbantis ASPN komandos narys gali atlikti ne daugiau nei 12 apsilankymų pas ASPN gavėjus per dieną“, – sako M. Čiurlionis.

Ministerija primena:

  • ASPN paslaugomis Lietuvoje šiandien naudojasi apie 50 tūkst. asmenų. Paslaugos teikiamos visose savivaldybėse. Jos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Pacientui už jas mokėti nereikia. 
  • Siuntimą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose išrašo paciento šeimos gydytojas.
  • Slaugos priežiūros paslaugas namuose gali gauti asmenys, kuriems dėl pakitusios sveikatos būklės ar dėl funkcinio sutrikimo sunku visavertiškai veikti kasdieninėje buityje.

Daugiau informacijos apie slaugos paslaugas namuose – www.manoslauga.lt

Sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos skyriaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite