Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą.

Tilps 20 žmonių

Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje.  Gera žinia jau pasklido, labai reikalinga paslauga pradedama teikti artėjant šv. Kalėdoms.

„Per savaitę šilto maisto gaus gal 130 rajono gyventojų. Vieni ateis į valgyklą mieste, kitiems Šilutėje, Pagryniuose sriubos, košės ir kitko nuveš į namus, su maistu socialiniai darbuotojai lankys žmones ir seniūnijose“, – pasakojo A. Šimelionis ir priminė, kad viešąjį pirkimą teikti šią nemokamo maitinimo paslaugą Šilutės rajono gyventojams laimėjo Šilutėje veikianti UAB „Agsira“. Savivaldybė skelbia, kad šio viešojo pirkimo suma per 52 tūkst.eurų.

Kadangi šių metų pabaiga jau čia pat, skirtųjų pinigų teks ir kitiems metams. Beje „Agsira“ yra laimėjusi ir daugiau Savivaldybės konkursų, maitinimo paslaugą jau teikia Kintų mokykloje, kitur.

Iš nepanaudotų lėšų

„Pinigai yra iš nepanaudotų socialinei paramai“, – paaiškino A. Šimelionis.

Valgykla duris atvers Tulpių g. 14, Šilutėje, kur anksčiau veikė labdaros krautuvė, Šilutės ligoninės kaimynystėje. „Maitinamų asmenų sąrašai bus, taip pat ir lankomų namuose, kuriems „Agsiros“ darbuotojai bei socialiniai darbuotojai veš šilto maisto. Į kaimus gal bus dar ir sauso maisto davinių. Valgykla, kur vienu metu galės valgyti 20 asmenų, veiks pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. Yra nupirkta termosų šiltam maistui vežti. Sutinku, kad socialiniams darbuotojams atsiranda papildomo darbo, šių specialistų rajone trūkta. Jaunimui, matyt, nepatraukli tokia specialybė. Bet vargingiau gyvenančių žmonių lankymas atvežant šilto maisto yra ir proga pasikalbėti, pamatyti, kaip jis gyvena, gal dar kokios pagalbos reikia… Tą sakiau ir seniūnams, nes Lietuva sensta, rajone irgi gausėja garbaus amžiaus žmonių, reikia juos lankyti, jiems padėti. Ir ne tik maistu. Tie žmonės nori pasikalbėti…“ – pasakojo A. Šimelionis.

Prie šios temos dar sugrįšime.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite