Šiandien teikiami svarbiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai

Spalio 8 d. 14 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje kultūros ministras Simonas Kairys šešiems Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems asmenims įteiks aukščiausius Kultūros ministerijos kasmet skiriamus apdovanojimus – garbės ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Garbės ženklais „Nešk savo šviesą ir tikėk“ šiemet apdovanojami pedagogė Dalia Adelė Augunas, režisierė, aktorė ir rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė, aktorė Violeta Podolskaitė, choreografė, šokėja ir pedagogė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, bibliotekininkė ir bibliografė Zita Sinkevičienė, Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės vadovas Sigitas Šamborskis.

Verta priminti, kad Karaliaučiaus krašte lietuvybę saugantis ir plėtojantis S. Šamborskis rūpinasi ir draugyste su Pagėgių savivaldybe, su Rambyno regioniniu parku, čia organizuoja renginius ir dalyvauja juose. Viena iš šių metų renginių buvo rugpjūtį. Paviešinta tokia žinia: „Viešoji įstaiga „Karaliaučiaus lietuvių bendruomenė“ rugpjūčio 25 dieną Rambyno regioninio parko lankytojų centre pakvietė į renginių ciklą „Lietuvių kultūros paveldas Karaliaučiaus srityje Martyno Mažvydo šviesoje“, kartu vyko edukacinis renginys „Paskutiniai gandro pavakariai Palaunagė“.

Konferencijos iniciatorius ir projekto vadovas Sigitas Šamborskis pasveikino susirinkusiuosius į nuostabią Mažosios Lietuvos vietą, padėkojo regioninio parko direktorei Dianai Milašauskienei už pagalbą ir gražų bendradarbiavimą“.

Enciklopedijos ir kiti leidiniai plačiai pristato S. Šamborskio veiklą, įspūdingą ir pagarbos vertą. Verta pasidomėti, kad suvoktume, jog Rusijos Karaliaučiaus krašte telkti lietuvius, mokyti lietuvių kalbos, organizuoti meno kolektyvus ir kitaip siekti išsaugoti lietuvybę ir jos šaknis nėra lengva, nėra net saugu…

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

pamarys.eu pagal lrkn.lt inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Birželio 15 d. prasideda priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Birželio 15 d. prasideda vasaros priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Stojantieji prašymus mokytis kviečiami teikti iki rugpjūčio 10 d. imtinai. Į valstybės finansuojamas vietas šiemet iš viso numatoma priimti 20,6 tūkst. mokinių – panašiai kaip pastaraisiais metais. „Kviečiu jaunuolius drąsiai rinktis profesinį mokymąsi. Profesijos galima mokytis ne tik baigus gimnaziją, bet ir dar neturint brandos atestato. Profesinio mokymo įstaigose galima įgyti ir paklausią profesiją, ir užbaigti vidurinio ugdymo programą, o po to tęsti mokslus aukštojoje mokykloje arba dirbti, kurti savo

Per tris dienas – 16 eismo saugumo pažeidimų

policija

Birželio 8-10 dienomis policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę –buvo tikrinama, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos, taip pat ar naudoja privalomas saugos priemones – saugos diržus, šalmus ir vaikams skirtas sėdynes. Nustatyta 11 pažeidimų, susijusių su netinkamu mobiliųjų telefonų naudojimu: 3 Tauragėje ir 8 Šilutėje. Taip pat užfiksuoti 5 pažeidimai, kai vairuotojai ar keleiviai nesegėjo saugos diržų, nenaudojo šalmų ar vaikams skirtų specialių sėdynių. Vienas toks pažeidimas nustatytas Tauragėje, keturi – Šilutėje. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų

Lietuvos radijo šimtmečiui – kolekcinė moneta, įamžinanti šimtą metų ryšio

Birželio 12-ąją, minint Lietuvos radijo gimtadienį, Lietuvos bankas pradėjo išankstinį kolekcinės monetos „Lietuvos radijui – 100“ pardavimą. Moneta išleidžiama į apyvartą 2026 m. birželio 19 d. Prieš šimtą metų Lietuva pirmą kartą išgirdo save eteryje. Kai 1926 metais nuskambėjo žodžiai „Alio, alio – kalba Kaunas“, prasidėjo naujas valstybės ir visuomenės istorijos etapas. Nuo tada radijas tapo svarbia informacijos, kultūros, švietimo ir pilietiškumo erdve, lydėjusia Lietuvą svarbiausiais jos istorijos momentais. „Šia moneta siekiame įamžinti ne tik Lietuvos radijo istoriją, bet ir

Švėkšnos bažnyčiai tvarkyti – 432 tūkstančiai eurų

Birželio pabaigoje planuojamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, šią savaitę į posėdžius rinksis Tarybos komitetai. Teks apsispręsti ir dėl lėšų skyrimo Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios stogo ir fasadų tvarkybos darbams. Parengtame sprendimo projekte siūloma pritarti Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 1648, valstybės saugoma), stogo ir fasadų tvarkybos darbams, prisidėti prie tvarkybos darbų finansavimo iš savivaldybės biudžeto skiriant ne daugiau kaip 50 proc. valstybės skiriamos lėšų sumos, patvirtintos Paveldotvarkos programoje, ir užtikrinti netinkamų finansuoti,

Taip pat skaitykite