Seimas pritarė Lietuvos kariuomenės struktūros pakeitimams

Seimas pritarė nuolatinės principinės kariuomenės struktūros pakeitimams (į principinę kariuomenės struktūrą įtrauktas divizijos dydžio karinis junginys, kiti junginio ir dalinio sąvokas atitinkantys kariniai vienetai) ir jais sukomplektuotas reikiamas krašto apsaugos sistemos personalo skaičius (patikslintas pašaukiamų į privalomąją pradinę karo tarnybą karių skaičius, atsižvelgiant į Seimui pateiktą svarstyti naujos redakcijos Karo prievolės įstatymo projektą).

Principinė kariuomenės struktūra papildyta nauju kariuomenės junginiu – Pėstininkų divizija. Numatoma papildyti Lietuvos pajėgumus artilerijos pulku, bus formuojamas karaliaus Mindaugo tankų batalionas, inžinerijos bataliono struktūra pakeista į pulko struktūrą.

Į Principinę kariuomenės struktūrą į specialiųjų operacijų pajėgas, greta jau esamų Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono ir Ypatingos paskirties tarnybos, įtraukta Kovinių narų tarnyba, Mokymo ir kovinės paramos centras. Taip pat pritarta Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Pociaus siūlymui į karines oro pajėgas įtraukti Ginkluotės ir technikos remonto depą, o į Logistikos valdybą – Depų tarnybą.

„Kadangi Lietuvos kariuomenė transformuojasi – į Lietuvą atvyksta pastiprinimo pajėgos – Vokiečių brigada – atsiranda tam tikrų karinių vienetų, kurie vykdys ir aptarnaujančias funkcijas, poreikis. Į Šiaulių aviacijos bazę atvyksta ne tik NATO oro policijos misiją vykdantys vienetai, bet ir vienetai, kurie dalyvauja įvairiose pratybose. Jeigu mes matome perspektyvą, kad iš NATO oro policijos misijos pereisime į oro gynybos užduočių vykdymą – atsiranda poreikis ginkluotės ir technikos remonto depo išaugimo į didesnį vienetą“, – sakė A. Pocius.

Įstatymo projekte numatyta, kad nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliotų toks ribinis kiekvienais metais į pratybas ir mokymus pašaukiamų karių skaičius: aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių skaičius – nuo 2 500 iki 5 000; rezervo karių skaičius – iki 2 000.

Nuo 2026 m. sausio 1 d. bendras ribinis karių skaičius būtų nustatomas nuo 20 840 iki 29 380. Iš šio skaičiaus: ribinis profesinės karo tarnybos karių skaičius – nuo 11 400 iki 15 600; ribinis privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičius – nuo 4 240 iki 7 040 per metus, iš šio skaičiaus: pašaukiamų į 9 mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą – nuo 3 400 iki 4 400, pašaukiamų į 3 mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą, įgijusių Lietuvos kariuomenėje trūkstamas profesijas (kvalifikacijas), – nuo 50 iki 100; ribinis karių savanorių ir kitų savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karių skaičius – nuo 5 000 iki 6 300; ribinis kariūnų skaičius – nuo 200 iki 440.

Principinės kariuomenės struktūros, karių ir Lietuvos kariuomenės darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų (išskyrus darbuotojus, gaunančius darbo užmokestį iš Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšų (išskyrus techninės paramos lėšas), ribinio skaičiaus patvirtinimo įstatymui  vieningai pritarė 106 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Saulė Eglė Trembo

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Roletai ar žaliuzės, ką pasirinkti pagal namų interjerą?

Renkantis langų uždengimus, daugelis susiduria su klausimu: roletai ar žaliuzės? Ką pasirinkti pagal namų interjerą? Tai ne tik praktiškas, bet ir estetiškas sprendimas, galintis pakeisti viso kambario atmosferą. Tiek roletai, tiek žaliuzės turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu atsižvelgti į interjero stilių, kambario paskirtį bei asmeninius poreikius. Kada rinktis roletus? Roletai – tai šiuolaikiškas ir minimalistinis sprendimas. Jie dažniausiai tinka moderniuose, skandinaviško stiliaus interjeruose, kur dominuoja paprastos formos, šviesios spalvos ir lengvumas. Roletai lengvai priglunda prie lango, neužima daug

Kaip išsirinkti geriausią automobilių nuomos paslaugą?

automobilių nuoma

Automobilių nuoma šiandien yra neatsiejama tiek kasdienio gyvenimo, tiek kelionių dalis. Nesvarbu, ar vykstate į verslo susitikimą, atostogaujate užsienyje, ar tiesiog trumpam prireikia patogios transporto priemonės, ši paslauga suteikia laisvę ir lankstumo. Tačiau kaip žinoti, kuri nuomos paslauga iš tiesų yra verta jūsų dėmesio? Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius kriterijus, kurie padės pasirinkti patikimą ir kokybišką automobilių nuomos paslaugų teikėją. Patikimumas ir reputacija Pirmas žingsnis – patikrinti įmonės reputaciją. Skaitykite klientų atsiliepimus, ieškokite nepriklausomų įvertinimų forumuose ar socialiniuose tinkluose. Patikima įmonė

Kada po dantų pašalinimo galima dėti implantus?

Dantų netekimas gali sukelti ne tik estetinį diskomfortą, bet ir paveikti kramtymo funkciją, žandikaulio kaulo būklę bei bendrą sveikatą. Laimė, šiuolaikinė odontologija siūlo efektyvų sprendimą – dantų implantus. Dažnas pacientas klausia: kada po danties pašalinimo galima dėti implantą? Atsakymas priklauso nuo individualios situacijos, tačiau yra keli pagrindiniai scenarijai ir rekomendacijos. Trys implantacijos laikotarpiai Odontologijoje išskiriami trys pagrindiniai implantacijos laikotarpiai po danties pašalinimo: Momentinė implantacija – implantas įsriegiamas iškart po danties pašalinimo, per tą pačią procedūrą. Tai galima atlikti, jei nėra

Kaip ryte išsibudinti lengviau ir jaustis žvaliau?

Paskutinį kovo savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžiai su sukami valanda į priekį, taigi pavasarį, kai pereiname prie vasaros laiko, tarsi „prarandame“ valandą miego. Nemažai žmonių rytinis pabudimas yra tikras iššūkis bet kuriuo metų laiku, ypač kai suskambus žadintuvui norisi dar bent kelias minutes pasilikti lovoje. Sunkus kėlimasis gali būti sąlygotas ne tik miego trūkumo, bet ir prastos miego kokybės, cirkadinio ritmo sutrikimų, netinkamos mitybos ar sveikatos problemų.  „Kartais prasta savijauta ryte gali signalizuoti apie miego apnėją, skydliaukės

Taip pat skaitykite