Po liūties lenktynių trasoje tiško purvai

Sekmadienį automobilių sporto gerbėjai skubėjo į Kebelių kaime esančią Vilkyčių automobilių sporto klubo trasą, kur vyko Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato pirmasis etapas ir Europos Šiaurės šalių (NEZ) ralio kroso trečiasis etapas. Lenktynininkus vargino alinantis karštis, o įpusėjus varžyboms užėjo vasaros liūtis, padariusi lenktynes dar įspūdingesnes.

Po smarkios liūties trasa tapo labai slidi, tad žiūrovams nestigo įspūdingų vaizdų.

Užsidegė „Subaru“
Varžybose dalyvauti užsiregistravo 30 sportininkų su automobiliais bei jaunimas su mažaisiais bagiais, varžęsi specialiai jiems sutrumpintoje trasoje. Dėl geresnės starto pozicijos lenktynininkai varžėsi net trijuose kvalifikacijos ratuose. Įveikiant ralio kroso trasą važiuoti reikėjo tiek asfaltu, tiek gruntu, kiekvieno važiavimo metu privalomai įveikiant papildomą „Jokerio“ atkarpą – klastingą grunto dangos posūkį.
Jau kvalifikacinių važiavimų metu buvo aišku, kad finaluose bus į ką pažiūrėti. „Subaru“ markės gerbėjai sirgo už Kęstutį Gylį, vairavusį sportinę „Imprezą“. Deja, sukant antrą kvalifikacinį ratą NEZ „Super cars“ klasės atstovas sustojo trasos pakraštyje, o iš automobilio ėmė kilti dūmai – mašina užsidegė.
Važiavimas buvo sustabdytas, į pagalbą skubėjo ugniagesiai. Jiems pavyko užgesinti „Subaru“. Pasak automobilį vairavusio K. Gylio, greičiausiai gaisras kilo dėl jungimosi elektros sistemoje. „Gedimo priežasties dar nesuradome, bet lenktynės mums šiandien baigtos. Automobilyje buvo privalomas gesintuvas, tad liepsna buvo pradėta gesinti prieš atvykstant gaisrininkams“, – sakė „Via Baltica“ komandos atstovas.
Finale „NEZ super 1600“ klasėje nepralenkiamas buvo automobilių sporto klubui Vilkyčių ASK atstovavęs Laurynas Diržininkas. Jis po starto išsiveržė į pirmą poziciją ir, didindamas persvarą, iki pat finišo konkurentams nepaliko vilčių laimėti. Antrą ir trečią vietas šioje klasėje pasidalijo latviai: neblogai lenktynių žinovams pažįstamas Reinis Safonovs („VW Polo“) ir Artis Baumanis („Peugeot 206“).
A. Diržininko vairuojamą „Lada-2108“ prižiūrintys mechanikai neslėpė, kad automobilis puikiai paruoštas, jo atmosferinis variklis, atlikus įvairių patobulinimų, šiuo metu išvysto 225 arklio galias. Mechanikai sakė, kad yra šios markės entuziastai, tad per daugelį metų „aštuntuke“ sumontuota gausybė papildomų detalių ir patobulinimų. Anot jų, automobilis esąs labai patikimas – be jokių silpnų vietų, tad rimtesnių gedimų pasitaiko retai.
Saulutės žiūrovams
„Nez super 1600“ finalas nuotaiką sugadino daug vilčių teikusiam sportininkui – Ernestui Staponkui. Jis startavo per anksti ir už „falš startą“ buvo diskvalifikuotas. Naujausio modelio, gerai paruoštą „VW Polo“ vairavęs sportininkas kvalifikacinių važiavimų metu ne tik parodė gerą laiką, bet kai kuriuose važiavimuose lenkė gerokai galingesnius automobilius ir patyrusius sportininkus. Daug kas prognozavo, kad už „Vilkyčių“ ASK komandą važiavęs A. Staponkus buvo realus „Nez super 1600“ klasės lyderis.
„NEZ 2000“ klasės Finale prizines vietas pasidalijo norvegai. Šios klasės dalyviai važiavo po smarkios liūties, tad jiems teko varžytis itin slidžioje trasoje. Nuo pat starto turėjęs didelę persvarą laimėjo „Citroen Xsara“ vairavęs Christianas Sandmo. Antra, po atkaklios kovos, finišavo Kamila (Camilla) Antonsen („Ford Fiesta“), nežymiai aplenkusi tautietį Geirą Hagadokken. „ASK Vilkyčiai“ atstovas Petras Bartkus su „Opel Astra“ finišavo ketvirtas.
„NEZ Open“ klasėje nugalėjo puikią taktiką pasirinkęs norvegas Ola Froshaug. Šviesiai mėlynos spalvos „Volvo S40“ pilotavęs sportininkas, „jokerio“ atkarpą įveikė jau pirmame rate ir iš pirmos pozicijos nukrito į trečią. Vieną varžovą aplenkęs jis važiavo antras, bet pirmavusio suomio Ari – Pekka Pylvas jam pasivyti nepavyko, kol paskutiniame rate šio sportininko vairuojamas „Ford Escort“ pasuko „Joker“ atkarpa. O. Froshaug „Volvo“ šovė į priekį ir sportininkas finišavo pirmas.
Didžiąją „NEZ Open“ finalinio važiavimo dalį užtikrintai pirmavęs suomis Ari – Pekka Pylvas pralaimėjo taktinę kovą ir liko antras. Trečias finišo liniją kirto švedas Mikael Persson („Toyota Corolla“), aplenkęs „ASK Vilkyčiai“ atstovą Remigijų Nešvydį („VAZ-2101“), likusį ketvirtoje pozicijoje. Klasės nugalėtojas, norvegas Ola Froshaug, švęsdamas pergalę, tradiciškai net keliose trasos vietose degindamas padangas žiūrovams piešė vadinamąsias saulutes.
Klaidinga taktika
Atėjus laikui startuoti galingiausiems lenktynių bolidams, trasa jau buvo šiek tiek pradžiūvusi, bet grunto danga vis dar buvo apgaulingai slidi. Pirmąją vietą „NEZ super Cars“ klasėje, varžovams nepalikdamas vilčių, iškovojo rusas Romanas Stepanenka, vairavęs 560 AG išvystantį „Citroen C4“. Jo persvara važiavimo metu buvo jaučiama jau po antrojo rato.
Antras finišavo jau pirmame rate „jokerio“ atkarpą įveikęs Algimantas Glikas („Mitsubishi Lancer“). Jau 36 metus automobilių lenktynėse dalyvaujantis lenktynininkas, varžybose atstovavo Vilkyčių klubui. „Anksčiau atstovavau Šakių automobilių sporto klubui, o dabar prisijungiau prie seniai pažįstamo Kazimiero Gudžiūno komandos“, – sakė A. Glikas.
Varžybų organizatorius K. Gudžiūnas finale finišavo trečias. Su galingąją „Ford Puma“ lenktyniaujantis veteranas gerai startavo ir beveik visą laiką važiavo antras. Koją trasos šeimininkui pakišo neteisingai pasirinkta taktiką – paskutiniame rate, jam važiuojant „Jokerio“ lanku, į antrą vietą išsiveržė komandos draugas A. Glikas.
„Nez Super Cars“ galingiausioje klasėje ketvirta finišavo rusė Tatjana Jelisejeva. Vilkyčių trasoje šią sportininkę žiūrovai mato ne pirmą kartą – anksčiau ji vairavo „Lada-2108“, o dabar persėdo į visai keturiais ratais varomą, galingą „Renault Clio“. Per ilgąją pertrauką kalbinta sportininkė tikėjosi, kad per važiavimą nelis.
„Reikia laiko priprasti prie naujojo automobilio. Mano treneris nepatenkintas kvalifikacijoje parodytu laiku. Dar tikrai yra kur tobulėti. Tikiuosi finale nelis, nes neturiu daug patirties važiuoti šlapia trasa“, – sakė T. Eliseeva.
Deja sportininkei teko važiuoti būtent šlapia trasa, kas galbūt ir turėjo įtakos jos rezultatui.
Komandų įskaita
Susumavus rezultatus, po NEZ šalių ralio kroso čempionato trečiojo etapo pirmauja Lietuvos sportininkai, surinkę 63 taškus. Antrąja ir trečiąja vietomis dalijasi Norvegijos (53 taškai) ir Latvijos (39 taškai) sportininkai. Ketvirti – rusai (27 taškai), penkti – suomiai su 17 taškų bei švedai – 15 taškų.
Po Lietuvos automobilių ralio – kroso čempionato 1-ojo etapo užtikrintai pirmauja „ASK Vilkyčiai“ – 50 taškų. Antroje vietoje – „Mažeikių ASK“ su 12 taškų. Trečiąją ir ketvirtąją vietas dalinasi po lygiai taškų susinkusios „Via Baltica“ ir „Ukmergės AMSK“ komandos (po 9 taškus). Paskutinėje vietoje kol kas yra „Skorpiono ASK“ (8 taškai).

Simonas SKUTULAS

Pergalės šampano purslai.
Vaidoto Vilko nuotr.

Liūtis „atgaivino“ ir žiūrovus.

Apdovanojimus nugalėtojams ir prizininkams įteikė Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite