Patogus būdas užtikrinti švarų orą: rekuperatoriaus filtrų keitimo patarimai
Rekuperatorius – oro kokybę ir optimalią temperatūrą užtikrinantis įrenginys, kurį šiandien galima rasti dažname pastate: pradedant gyvenamosiomis ir baigiant gamybinės paskirties patalpomis. Be daugelio rekuperatorių privalumų ir galimybių, filtrų keitimas laiku – bene vienintelis darbas, kurį svarbu atlikti. Maža to, gamintojai, galvodami apie maksimalų klientų patogumą, į šiuolaikinius rekuperatorius įdiegia technologijas automatiškai pranešančias apie užsikimšusius filtrus ir būtinybę juos keisti.
Internetinė rekuperatorių filtrų parduotuvė „Filtrų pasaulis“ siekia, kad jūsų rekuperatoriaus priežiūra būtų kuo paprastesnė ir patogesnė. Kartu dalinasi naudingais patarimais, kaip paprastai prižiūrėti rekuperatorius bei lengvai ir greitai pakeisti filtrus, užtikrinant švarų orą bei sklandų įrenginio veikimą.
Reguliaraus filtrų keitimo svarba
Neignoruojant savalaikio filtrų keitimo, užtikrinamas ne tik efektyvus rekuperatoriaus veikimas bei optimalesnės energijos sąnaudos, bet ir palaikoma patalpų oro kokybė.
- Užsikimšę filtrai padidina oro srauto pasipriešinimą, todėl ventiliatoriai dirba sunkiau, natūralu, sunaudodami daugiau elektros energijos.
- Dėl intensyvesnio ventiliatorių darbo, esant užterštiems filtrams, pastarieji greičiau dėvisi ar net sugenda. Esant tokioms aplinkybėms, mažėja ir šilumokaičio, kurį filtrai saugo nuo dulkių bei purvo, efektyvumas.
- Užsikimšę rekuperatoriaus filtrai prasčiau sulaiko iš lauko į vidų sklindančias dulkes, žiedadulkes, pelėsio sporas bei kitus alergenus, kurie ilgainiui pradeda kauptis patalpos, taip pablogindami oro kokybę bei padidindami kvėpavimo takų ligų, alergijų bei astmos riziką.
- Užsikimšus filtrams, sutrinka tinkama oro cirkuliacija, dėl kurios gali ne tik atsirasti nemalonus kvapas, bet ir, patalpose kaupiantis drėgmei, padidėja pelėsio riziką.
Kada laikas keisti rekuperatoriaus filtrus?
Susipažinus su reguliaraus rekuperatoriaus filtrų keitimo svarba, o, tiksliau, netgi būtinybe, natūralu, dažnam gali kilti klausimas, kas kiek laiko derėtų šį darbą atlikti? Įprastai filtrai yra keičiami maždaug kas 3–6 mėnesius, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į prie konkretaus įrenginio pateikiamas gamintojo rekomendacijas. Taip pat filtrų keitimo dažnumas priklauso nuo tokių veiksnių:
- naudojimo intensyvumo (jei rekuperatorius veikia ištisą parą, natūralu, filtrus gali tekti keisti dažniau);
- oro užterštumo lygio (jei aplinkoje gausu dulkų ar kitų teršalų, filtrai užsikemša greičiau).
Žemiau pateikti pagrindiniai ženklai, signalizuojantys apie galimą filtrų užterštumą:
- sumažėjęs oro srautas;
- padidėjęs iš ventiliatoriaus sklindantis triukšmas;
- patalpose juntamas nemalonus kvapas;
- ant filtro paviršiaus vizualiai matomas purvas ir dulkės.
Dar komfortiškesnė kasdienybė su automatiniu priminimu apie filtrų keitimą
Daugelis tokių šiuolaikinių rekuperatorių gamintojų, pavyzdžiui, „Zehnder“, „Komfovent“ bei kiti, į savo įrangą integruoja įvairiais išmaniąsias funkcijas, užtikrinančias ne tik optimalų įrenginio veikimą, bet taip dar labiau palengvinančias ir taip nesudėtingą filtrų priežiūrą. Viena iš tokių naudotojui naudingų funkcijų – automatiniai pranešimai apie filtrų keitimą.
Priklausomai nuo konkretaus rekuperatoriaus modelio, automatiniai pranešimai apie filtrų keitimą ir pastarųjų veikimo principas skiriasi.
Oro srauto jutikliai. Kai kurių modelių rekuperatoriuose yra įmontuoti jutikliai, skirti oro srauto pasipriešinimo arba slėgio skirtumo matavimui. Filtrui užsikimšus dulkėmis ir kitomis taršiosiomis dalelėmis, parametrai keičiasi, o sistema apie tai naudotoją informuoja automatiškai.
Eksploatacijos laiko skaičiavimas. Galimas ir paprastesnis metodas, kai, nustačius pageidaujamą laikotarpį (3, 6 ar 12 mėnesių), automatiniai pranešimai apie atėjusį filtrų keitimo laiką siunčiami automatiškai, nepaisant realios jų būklės.
Išmaniosios sistemos. Naujausiuose rekuperatorių modeliuose yra įdiegti Wi-Fi moduliai, kurie, siųsdami pranešimus tiesiai į išmanųjį telefoną ar el. paštą, praneša apie filtrų keitimą.
Taigi, reguliariai keisdami rekuperatoriaus filtrus, ne tik džiaugiatės maksimalia patalpų oro kokybe, bet ir prisidedate prie įrenginio tarnavimo ilgaamžiškumo. O, naudojantis automatinio priminimo apie šio darbo atlikimo laiką būtinybe, dėl to nepatiriate papildomų nepatogumų.
pr2024/176