Laukiančiųjų socialinio būsto – mažėja, bet po truputį

Šilutės raj. savivaldybės būsto fonde yra 126 socialiniai būstai. Nors iki šių metų pabaigos savivaldybė planuoja papildyti sąrašą dar 9 butais, tačiau laukiančiųjų eilėje – 155 asmenys ar šeimos. Vis tik situacija dėl socialinių būstų Šilutės raj. – nebloga, o eilės pamažu trumpėja. Rugsėjį tvirtino Šilutės raj. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Palyginus su ankstesniais metais, kasmet atsiranda žmonių, kurie įrašomi į eilę išsinuomoti socialiniam būstui. Pavyzdžiui, praėjusiais metais sąraše buvo 149 asmenys ar šeimos, o 2016-aisiais – 169 asmenys ar šeimos. Tačiau teisę į socialinio būsto nuomą turi asmenys ir šeimos, kurie atitinka tam tikrus reikalavimus. Negana to, jei žmogus ir gavo savivaldybės socialinį būstą, tačiau vėliau iš sąrašo gali būti išbraukiamas.

Iš sąrašo gali išbraukti

Šilutės raj. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Administracijos direktorius informavo, kad norintys pasinaudoti savivaldybės socialiniais būstais, kiekvienais metais iki gegužės 1-osios privalo deklaruoti savo turtą ir pajamas. Tačiau daugelis tai pamiršta padaryti ir automatiškai netenka teisės gauti būsto. Pajamos ar turtas viršija  valstybės nustatytus metinius dydžius, todėl išbraukiami iš laukiančiųjų socialinio būsto sąrašo. Pavyzdžiui, asmens be šeimos grynosios metinės pajamos negali viršyti 3904 Eur, o turtas – 6832 Eur. Dviejų ir trijų asmenų šeimos metinės pajamos negali viršyti 7686 Eur, o turtas 13664 Eur.

Žinoma, kad šiais metais buvo 24 šeimos ar asmenys, kurie nedeklaravo turto ir pajamų, todėl buvo išbraukti iš sąrašo. 2017-aisiais jų buvo 38 asmenys, o 2016 m. – 46 asmenys ar šeimos. Anot S. Šepučio, yra buvę ir kitų atvejų, kai asmenys yra iškeldinti iš socialinio būsto. Kai nemoka už patalpų nuomą ir komunalinių mokesčių, trukdo kaimynams gyventi. Paaiškėja, kad kitais atvejais žmonės, kurie naudojasi savivaldybės turtu, jį neretai pernuomoja ar išvyksta gyventi svetur. Taip pat nuomininkas savo lėšomis privalo ne rečiau kaip kas 5-erius metus daryti einamąjį socialinio būsto remontą. „Kai kurie nuomininkai palieka būstus tvarkingus ir suremontuotus, o kiti – jų neremontuoja ir apleidžia. Savivaldybė gali išnuomoti tik tvarkingus, tinkamus gyventi socialinius būstus, todėl apleisti būstai yra remontuojami prieš skiriant asmenims ar šeimoms pagal sąrašus“, – informavo administracijos direktorius.

Laimingųjų nėra

Pasiteiravus administracijos direktoriaus, kokia tvarka laukiantieji būsto patenka tarp išrinktųjų, paaiškėjo, kita tiesa – nėra jokio sąrašo ir būstas suteikiamas vadovaujantis tik vienu kriterijumi – pagal prašymo pateikimo datą ir laiką.

Laimingųjų, kurie teikė prašymus ir tikėjosi gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, buvo, tačiau pasisekė ne visiems. Priminsime, jog nuo rugsėjo 1-osios jaunos šeimos jau gali pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui regione. Aišku, pirmiausia šeimai reikia susirasti būstą, kurį nori pirkti, arba sklypą, kuriame nori statydintis namą. Šilutės raj. savivaldybėje kreipėsi 21 jauna šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresni kaip 35 metų. Deja, iš šio sąrašo priimta 11 prašymų, o 10 atmesta. Anot S. Šepučio, viena šeima neatitiko jaunos šeimos statuso, 2 šeimos turėjo nuosavybes teise būstą, o likusios nedeklaravo savo turto už praėjusius metus.

Viktorija SKUTULIENĖ

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite