Kelionė į Turkiją. Ką verta prisiminti?

Paprastai Turkija yra susijusi su mumis vasaros atostogomis, tačiau skrydžiai į Turkiją vyksta ištisus metus. Neabejotina, kad vasara čia mus visada pasitinka karšto vėjo bučiniu, o saulė kiekvieną rytą pabunda pasitikti naujos dienos ir mėgautis šia atostogų sostine.

Vasara čia prasideda anksti – balandį, tačiau mūsų gamtinei aplinkai Lietuvoje maloniausias oras yra rugsėjis. Tuomet, atslūgus vasaros karščiui, galėsite mėgautis ilga vonia šiltame druskingame potvynyje. Tačiau ir šalčiausiu metų laiku verta aplankyti Turkiją. Žiemą slidinėjimo mėgėjai gali vykti į Turkijos kalnus, kur centrinėje Turkijos dalyje yra modernūs slidinėjimo kurortai.

Turkija garsėja ne tik egzotiškais gamtos peizažais ir išraiškinga kultūra, bet ir kruopščiai suplanuota „viskas įskaičiuota“ viešbučių sistema. Juk atostogos yra laikas, kai nesinori apie nieką galvoti ir jais rūpintis. Šiuolaikiniai viešbučiai gali suteikti platų maisto asortimentą, aukštos kokybės paslaugas ir įdomias pramogines veiklas, todėl kiekvienas svečias gali jaustis nepakartojamas. Šis rūpestingas darbas ypač svarbus žmonėms, keliaujantiems su vaikais. Todėl net pageidaujami pirmos klasės 5 žvaigždučių viešbučiai gali suteikti puikias kainos ir kokybės santykio paslaugas. Norėdami paskatinti ir padėkoti darbuotojams už jų paslaugą, galite simboliškai jiems palikti arbatpinigių eurais.

Pigios kelionės į Alaniją ar kitą Turkijos kurortą vilioja kiekvieną. O tiems, kas jos dar neaplankė, tai padaryti yra būtina.

Ką verta prisiminti prieš kelionę?

  • Keliaujantys į Turkiją ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki kelionės į šalį, Turkijos sveikatos ministerijos svetainėje turi užpildyti specialią registracijos formą. Šią formą turite užpildyti visi ne Turkijos piliečiai ir ne Turkijos gyventojai.
  • Turkijos sveikatos ministerija, atvykstanti į Turkiją per visus pasienio postus, gali atlikti mėginių tyrimus įvažiavimo vietoje. Po mėginių ėmimo šiems žmonėms bus leista vykti į paskutinį atvykimo tašką. Asmenys, kurių testas teigiamas, bus gydomi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 nustatymus. Tie, kurių rezultatai teigiami 14 dienų bus uždaryti karantine jų nurodytu adresu.
  • Jei reikia, rekomenduojama žmonėms, atvykstantiems į Turkiją, įsigyti specialų sveikatos draudimą, padengiantį visas COVID-19 gydymo Turkijoje išlaidas. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti su bilietu „Turkish Airlines“ svetainėje arba per kelionių agentūrą. Jei nėra draudimo, gydymo išlaidas Turkijos medicinos įstaigose turi padengti pacientas.
  • Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių papildomų reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Nepamirškite šių taisyklių ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite