Kas yra feromonai ir kodėl jie yra naudingi?

Feromonai – tai cheminiai junginiai, kuriuos natūraliai išskiria ir žmogaus kūnas, kitaip šie dar žinomi kaip meilės hormonai. Šie cheminiai junginiai gaminasi tiek moterų, tiek vyrų organizmuose, apokrininėse liaukose. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime, kaip veikia feromonai, kodėl jie yra naudingi, ir apžvelgsime intymių prekių rinkoje populiarių feromonų gaminių poveikį.

Veikimo principas

Cheminių junginių tikslas – perduoti aplinkiniams informaciją apie žmogų, lytį, sveikatą ir netgi emocijas. Gaminiai su feromonais suaktyvina malonumo jausmą kitos lyties atstovams. Pavyzdžiui, feromonai moterims dažniausiai suteikia moteriškumo, todėl jos jaučiasi labiau pasitikinčios savimi. Būtent dėl to vyrai dažniausiai atkreipia dėmesį, nes kvapas perspėja apie vaisingumą ir potraukį intymiai veiklai.

Panašiai veikia ir meilės hormonai vyrams. Didelį kiekį feromonų skleidžiantis vyras atrodys tvirtas, stiprus ir pasitikintis savimi. Dėl šių priežasčių jis gali sulaukti daugiau priešingos lyties atstovių dėmesio. Cheminės medžiagos dirgina žmogaus limbinę smegenų sritį, kuri atsakinga už instinktus. Tad nesvarbu, kaip toli yra pažengusios technologijos ir žmogaus smegenys – romantiškuose santykiuose pasikliaunama ir instinktais.

Galimi feromonų gaminiai

Šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia sukurti skirtingus gaminius. Dažniausias ir bene populiariausias cheminių junginių naudojimas – kvepalai. Be jų, dar gali būti ir kiti gaminiai, pavyzdžiui:

  • vonios putos, druska
  • losjonai
  • kūno dulksnos
  • masažo aliejai, geliai

Akivaizdu, feromonų pasiūla – itin plati. Šiais laikais galima rasti pačių įvairiausių aromatų, pradedant lengvais gėlių kvapais ir baigiant sunkesnėmis gintaro ar santalo natomis. Mokslininkai aiškina, kad žmonės feromonus užuodžia nesąmoningai, dėl mažyčio organo nosyje. Nors pats žmogus to nesupranta, jo smegenys užfiksuoja kvapą, kuris paveikia mūsų instinktus.

Taigi, meilės hormonai dažnai naudojami kosmetikoje. Renkantis gaminį, svarbiausia pasirinkti maloniausią aromatą ir patogiausią naudojimo būdą. Pasinaudoję kosmetika, pripildyta feromonais, jausite didesnį pasitikėjimą savimi ir galbūt net pajusite didesnį priešingos lyties atstovų susidomėjimą.

pr2022/156 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaimuose gaisruose žuvo beveik dvigubai daugiau gyventojų nei miestuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5294 gaisrai, juose žuvo 56 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 123 gyventojai patyrė traumų.   Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 5875 gaisrai, o juose žuvo 62 gyventojai, šiemet gaisrų kilo mažiau (-9,9 proc.) ir mažiau žuvo žmonių (-9,7 proc.). 100 tūkst. šalies gyventojų šiais metais teko 189 gaisrai ir 2 juose žuvę žmonės. Šiemet gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 101 gyventoją, iš

Orai: bus lietaus, vasariškai šilta

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie orai bus artimiausiomis dienomis. Rugsėjo 9 d., pirmadienį, šalyje dar laikysis giedri ir sausi orai. Vėjas pietryčių, dieną 9-14 m/s, Vakarų Lietuvoje kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra naktį siekė 10-15, vakariniuose rajonuose vietomis – 16-18, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Rugsėjo 10 d., antradienį, naktį vakariniuose, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas naktį pietryčių, pietų, dieną pietinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį sieks 12-17, dieną bus 18-23 laipsniai šilumos. Rugsėjo 11 d.,

Miego trūkumo epidemija. Beveik trečdalis žmonių Lietuvoje miega nepakankamai

miegas

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais, rašoma IKEA pranešime žiniasklaidai. „Daugeliui vis dar atrodo, kad jeigu trumpiau miegosime, turėsime daugiau laiko padaryti viskam, ką norime. Tačiau iš tikro yra atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai

VRK sudarė statistinio kandidato į Seimo narius portretą

Iki Seimo rinkimų likus kiek  daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų profesinę patirtį, išsilavinimą, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt. Duomenys apie kandidatus jau prieinami viešai. Juos galite rasti VRK svetainėje. Statistinis kandidatas Remiantis jais, VRK sudarė statistinį kandidato į Seimo narius portretą. Jei apibendrintume visų kandidatų informaciją ir iš jų išvestume vieną kandidatą, išeitų, kad šiuose Seimo

Taip pat skaitykite