Kaip vizualiai padidinti kambarį? Kokius dažus pasirinkti?
Įrengiant naują vietą ar atliekant remontą, vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių kambario komfortą, yra spalva. Rinkdamiesi dažus, pasirinkite ne tik tinkamą dažų rūšį (blizgesį, ilgaamžiškumą, kambario tipą ir pan.), bet ir tinkamą spalvą, kad grindys, baldai, šviestuvai, interjero aksesuarai derėtų. Prieš priimant galutinį sprendimą, visada naudinga pasikonsultuoti su ekspertu.
Keli patarimai, padėsiantys pasirinkti ir suderinti spalvas
Turėtumėte pradėti nuo mėgstamų spalvų gamos, kurios kažkaip buvo įtrauktos į jūsų gyvenimą: dažnai savo garderobe galite rasti akį traukiančių spalvų su įkvepiančioms nuotraukoms ar iliustracijoms. Naudokite šias spalvas kaip atrankos proceso pradžios tašką. Derindami sienų ir lubų spalvas naudokite esamus ar planuojamus baldus ir grindų dangas. Atsižvelgdami į patalpos paskirtį ir dydį, o kartais net ir šalia esančių pastatų spalvą – rinkitės tinkamo intensyvumo spalvą.
Gerai įvertinkite kambario dydį, tai padės tinkamai pasirinkti
Tamsesnės spalvos padaro kambarį vizualiai mažesnį, o šviesesnės – erdvesnį ir šviesesnį. Nepamirškite derinti gretimų erdvių spalvų. Atkreipkite dėmesį į gretimų kambarių spalvų gamą: spalvos turi lengvai pereiti iš vieno kambario į kitą. Naudodami spalvų paletę galite sujungti visas kambario spalvas ir įsitikinti, kad jos visos dera vienoje aplinkoje.
Tinkamas vidaus apšvietimas. Natūralioje ir dirbtinėje šviesoje spalvos atrodo skirtingai. Natūrali dienos šviesa geriausiai atspindi tikrąsias spalvas, o dirbtinis apšvietimas spalvas mato kiek kitaip: kaitrinės lempos pabrėžia šiltus tonus ir prideda geltonumo, o fluorescencinės arba LED lemputės suteikia ryškių mėlynų atspalvių. Gerai pagalvokite apie kambario paskirtį ir kokią atmosferą norite įnešti į kambarį. Jei norite gyvybingo kambario, rinkitės raudonos ir geltonos spalvos atspalvius.
Poilsio kambariuose rekomenduojami rudi ir pilki atspalviai. Svarbu nepamiršti dažų blizgesio. Didesnio blizgesio dažai atspindės šviesą ir kambarys atrodys šviesesnis, o mažesnio blizgesio dažai suteiks kambariui jaukumo.
Kaip išsirinkti tinkamus dažus?
Kai paviršius bus paruoštas, galima jį dažyti. Dar galima pasirinkti norimą spalvą, matinį ar blizgų paviršių. Renkantis dažus svarbu ne tik žinoti, ant kokio paviršiaus juos naudojame: ant medžio, plastiko ar metalo. Kad ir kokia būtų kambario paskirtis, mes jį dažome. Virtuvėms ir vonios kambariams reikia dažų, valiklių, dezinfekavimo priemonių, kurios nebijo vandens. Tam puikiai tinka vadinamieji „ligoninės“ dažai. Jie itin atsparūs aplinkos veiksniams. Senesnius paviršius, kurie anksčiau buvo dažyti miglotais dažais, geriausia dažyti universaliais, kokybiškais dažais.
Matiniai ir blizgūs dažai
Koks yra geriausias variantas?
Žinoma, renkamės pagal tai, kokio efekto norime. Dažai svyruoja nuo 0 iki 100. Nuliai yra visiškai matiniai – kaip ir kreida – ir puikiai tinka luboms dažyti. Kita skalės pusė yra 100. Tai blizgūs dažai, kurie atspindi kaip veidrodis. Tiks kai norime blizgaus baldo paviršiaus.
Svarbu žinoti, kad dažų stiprumas nepriklauso nuo to, kiek matiniai ar blizgūs yra dažai. Tik branda rodo tam tikrą savybę – teplumą. Nešvarumai lengvai prilimpa prie intensyvių matinių paviršių. Matinių dažų paviršius nėra lygus, todėl paliks daugiau nešvarumų. Tokius paviršius taip pat reikia iš anksto nuvalyti ir perdažyti. Pusiau matinė arba pusiau blizgi dažyta apdaila bus lengviau prižiūrima.
„Spalvų sala“, UAB yra įmonė, kuri jums padės išsirinkti tinkamiausius dažus ir kitas reikiamas prekes namams. Nesidrovėkite, klauskite profesionalų ir sukursite geriausią rezultatą savo namuose.
pr2022/061