Ir apdegęs Aukštumalos pažintinis takas traukia lankytojus

„Pamarys“ jau rašė, kad prieš metus įrengtą Aukštumalos pažintinį taką gegužės 4 d. apgadino gaisras. Tačiau net ir apgadintas ugnies pažintinis takas sutraukia nemažai lankytojų. Savivaldybės vadovai LR aplinkos ministro Kęstučio Navicko vizito metu jo prašė padėti atkurti ugnies suniokotą taką, spėjusį tapti populiariu lankymo objektu.

Spėjama, kad gaisro priežastimi tapo numesta nuorūka, tačiau, pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Mačijausko, gaisro priežastys dar tiriamos. Gaisro padaryti nuostoliai įvertinti apie 7000 eurų.
Po gaisro praėjus daugiau kaip mėnesiui, Aukštumalos pažintiniame take vėl galima sutikti nemažai lankytojų. Nors apdegusiose vietose medinis takas nestabilus ir einant siūbuoja, čia lankosi net šeimos su mažyliais vežimėlyje… Iš karto po gaisro takas buvo uždarytas, o įėjimas į jį buvo užtvertas įspėjamosiomis juostomis. Dabar tako pradžioje tų juostų nebeliko, o lankytojus pasitinka plakatai, kviečiantys prisidėti prie tako atnaujinimo trumpąja žinute už 1,35 euro įsigyjant lankytojo bilietą. Savo tinklalapyje Nemuno deltos regioninio parko direkcija kviečia prisidėti aukojant į Nemuno deltos regioninio parko direkcijos paramos sąskaitą kad ir nedidelę sumą.

Rekvizitai mokėjimo pervedimams
Gavėjas: Nemuno deltos regioninio parko direkcija, sąsk. Nr. LT167300 0100 0258 7243, mokėjimo paskirtis: parama Aukštumalai.

Pasak Nemuno deltos regioninio parko ekologo Roberto Kubiliaus, lėšų kol kas suaukota nedaug – per 400 eurų. Jo kolegė Kristina Mudinaitė sakė, kad aktyviausiai žmonės aukojo iš karto po nelaimės, kai apie gaisrą buvo pranešta visai Lietuvai. Tuomet būta tokių, kurie paaukojo ir 100 eurų. Po kiek laiko žinia apie nelaimę buvo primiršta, aukų srovelė suplonėjo.
Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis sakė, kad aplinkos ministro K. Navicko vizito metu svečiui buvo parodytas apdegęs takas ir prašyta paramos takui atkurti. Pasak V. Pozingio, Savivaldybė stengiasi padėti, tačiau formaliai Aukštumalos pažintinis takas priklauso Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, tad pirmiausiai ji turi rūpintis per trumpą laiką spėjusio išpopuliarėti lankomo objekto atstatymu.


Anksčiau vadintas „Bebrų taku“, po rekonstrukcijos pailgėjęs iki 1,2 km medinis takas su apžvalgos bokštais, pavadintas Aukštumalos pažintiniu taku oficialiai lankytojams buvo atidarytas 2016 m. liepos 8 d. Dalis naujojo tako sumontuota ant tvirtų 30 cm skersmens plastikinių vamzdžių, todėl lankytojai gali drąsiai, net nesušlapdami kojų grožėtis gamta. Medinei tako daliai įrengti naudotos impregnuotos pušinės lentos. Pažintinio tako pabaigoje prie pelkinio ežerokšnio įrengta 3 m aukščio apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria Aukštumalos pelkės panorama. Šiai platformai įrengti lėšų skyrė UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“, o tako montavimo darbus atliko UAB „Šilutės polderiai“ meistrai.
Aukštumalos pažintinis takas nusidriekė per vieną didžiausių ir gražiausių Aukštumalos aukštapelkę, plytinčią Kintų seniūnijoje. Iki mūsų dienų natūralius bruožus išlaikė tik vakarinė pelkės dalis (užimanti 1/3 buvusios pelkės ploto), kuri 1995 m. buvo paskelbta telmologiniu (pelkių) draustiniu. 1993 m. ji įrašyta į pelkių ir kitų šlapynių apsaugai skirtos Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos teritorijų sąrašą, o nuo 2004 m. tapo Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalimi. Aukštumala vilioja keliautojus pelkiniais ežerėliais, kiminų patalais su spanguolynais, nykštukinėmis pušaitėmis, labai retų tyrulinių erikų vainiklapiais, saulašarėmis, laukinių paukščių – gervių, sėjikų, tikučių ar kuolingų balsais bei galimybe pamatyti sklandantį jūrinį erelį.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Kaip pasirūpinti plaukais šaltuoju sezonu?

Šaltasis sezonas – tikras išbandymas mūsų plaukams. Žema temperatūra, vėjas bei sausas oras patalpose gali pažeisti plaukus ir galvos odą. Plaukai gali tapti silpni, trapūs, prarasti blizgesį ir elastingumą. Norint išlaikyti gerą jų būklę ir žvilgesį, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą priežiūrą. Taigi, pasidomėkime, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus šaltuoju sezonu. Tinkama kasdienė priežiūra Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones. Žiemą vertėtų rinktis šampūnus, kurie neišsausina galvos odos, taip pat rekomenduojama naudoti drėkinamuosius kondicionierius, kurie gali padėti apsaugoti plaukus

Taip pat skaitykite