Europos dūmų detektoriaus diena. Pasirūpinkime savo ir artimųjų saugumu

Lapkričio 18-oji – Europos dūmų detektoriaus diena. Ji yra sudėtinė šeštus metus iš eilės vykstančios Europos priešgaisrinės saugos savaitės dalis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, detektoriai yra įrengti apie 64 proc. šalies gyventojų būstų, tačiau apie 6 proc. iš jų neveikia. Tinkamai įrengti ir veikiantys autonominiai dūmų detektoriai aptinka dūmus patalpoje, kol jų koncentracija dar nėra pavojinga žmogaus gyvybei. Apie tai  garsiu signalu perspėja apie kilusį pavojų. Išgirdę signalą žmonės gali suspėti laiku reaguoti į prasidėjusį gaisrą – jį užgesinti savo jėgomis arba suspėti evakuotis.

„Reikėtų įsidėmėti, kad už saugų elgesį namuose pirmiausia esame atsakingi mes patys. Nors dūmų detektorius nuo galimo gaisro neapsaugos, tačiau jis gali išgelbėti gyvybę kilus gaisrui, – sako Departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Aurimas Gudžiauskas. –  Deja, tenka pastebėti, kad jau keletą metų iš eilės beveik nedidėja skaičius būstų, kuriuose yra įrengti dūmų detektoriai, o neveikiančių dūmų detektorių dalis pamažu didėja.“

Pasak A. Gudžiausko, dažniausia neveikiančių dūmų detektorių priežastis – išsikrovusi baterija: „Tai rodo, kad dalis gyventojų turi nepakankamai atsakingą požiūrį į savo saugumą. Gyvenamosiose patalpose yra privaloma įrengti autonominius dūmų detektorius ir jie turi būti techniškai tvarkingi ir veikiantys.“

Pareigūnas siūlo padovanoti dūmų detektorių artimiesiems, kaimynams, ypač  vyresniems, negalintiems savimi pasirūpinti. Taip parodyti, kad jų saugumas yra mums svarbus. Beveik visuose būstuose, kuriuose kilo gaisrai ir kuriuose žuvo žmonės, nebuvo dūmų detektorių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Eismo įvykiai Šilutėje

Tauragės apskrities VPK praneša apie du eismo įvykius Šilutėje. Gruodžio 5-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, blaivus 30-metis automobiliu BMW partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 26-os pavakare Tilžės g., Šilutėje, blaivi vairuotoja, gim. 1972 m., citroenu važiavusi per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją nepastebėjo pėsčiosios ir ją partrenkė. Nukentėjusioji dėl sužalojimų buvo pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą

kormoranai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka. Vilkai Ir šiuo metu gali būti išduodamas leidimas paimti iš gamtos didelę žalą darantį vilką, tačiau labai dažnai sumedžiojamas ne konkretus žalą ūkiniams gyvūnams padaręs vilkas. Tokia situacija susiklosto, nes medžiotojai neturi galimybių ištisomis dienomis budėti prie papjauto gyvulio ir

Milijono centų piramidei – 10 metų!

milijonas

Prieš dešimt metų, 2014 m. lapkričio 29 d., Pinigų muziejuje, Vilniuje, baigta statyti unikali piramidė, sudaryta iš daugiau kaip milijono lietuviškų vieno cento monetų. Šis unikalus statinys ne tik tapo pasaulio rekordininku, bet ir simboliškai žymi atsisveikinimą su litu. Per dešimtmetį piramidė tapo Pinigų muziejaus traukos centru ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams lankytojų. Idėjos gimimas Milijono centų piramidės idėja kilo dviem Vilniaus universiteto fizikos studentams – Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskui. Įkvėpti „YouTube“ matyto vaizdo įrašo, kuriame amerikietis pastatė piramidę iš

Prezidentas priėmė septynių teisėjų priesaiką

piramidė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, ketvirtadienį pasirašė dekretus dėl Lietuvos apeliacinio, Regionų administracinio ir apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Naujieji teisėjai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, savo pareigas atlikti garbingai, vykdyti teisingumą pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus. „Šalia teisėjo formalųjį statusą apibrėžiančių kodeksų, įstatymų, kitų teisės aktų, taip pat Jums keliamų etinių ir profesinio pasirengimo reikalavimų, nuo šiol Jus visada lydės

Taip pat skaitykite