Atsisveikinimas su senuoju telefonu: žingsniai, kuriuos turite padaryti

Įsigiję naują telefoną skubame greitai atsisveikinti su senuoju. Dažniausiai jis parduodamas, dovanojamas arba tiesiog gula į stalčių. Svarbu prisiminti, kad telefone sukaupta labai daug mūsų asmeninės informacijos, todėl būtina atsakingai ja pasirūpinti.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius pataria, kaip saugiai ir tinkamai atsisveikinti su senuoju telefonu.

„Android“ naudotojams

Prieš atiduodant ar parduodant savo telefoną svarbiausia persikelti visus savo duomenis, atsijungti nuo paskyrų, ištrinti asmeninę informaciją ir išimti savo SIM kortelę bei Micro SD atminties kortelę, jei tokią naudojote.

Turintiems „Android“ telefonus pirmiausia reikėtų sukurti atsarginę savo telefone saugomų duomenų kopiją. Pasirinkite „Settings“ (liet. Nustatymai), spauskite „System“ (liet. Bendrasis valdymas), tuomet „Backup“ (liet. Atsarginė kopija) ir prie eilutės „Back Up to Google Drive“ (liet. Sukurti atsarginę kopiją „Google Drive“ serveryje) pažymėkite „On“ (liet. Įjungti).

Įsitikinę, kad kopija yra sukurta ir jūsų duomenys yra saugūs, atsijunkite nuo savo „Google“ paskyrų. Eikite į nustatymus, pasirinkite „Accounts“ (liet. Paskyros), pažymėkite savo paskyras ir spauskite „Remove Account“ (liet. Ištrinti paskyrą).

Nepamirškite ištrinti išsaugotų slaptažodžių savo naudojamose naršyklėse. „Google Chrome“ naršyklėje tai padarysite nuėję į nustatymus, pasirinkę „Passwords“ ir paspaudę „Off“ (liet. Išjungti) prie funkcijos „Save Passwords“ (liet. Išsaugoti slaptažodžius).

Galiausiai atkurkite telefono gamyklinius parametrus. Šis veiksmas iš jūsų įrenginio pašalins visą asmeninę informaciją, nustatymus ir duomenis. Eikite į nustatymus, pasirinkite „System“ (liet. Bendrasis valdymas), „Reset Options“ (liet. Atkūrimo pasirinkimai) ir „Factory Data Reset“ (liet. Gamintojo duomenų atkūrimas). Spauskite „Reset Phone“ (liet. Atkurti telefoną) ir įveskite savo telefono PIN kodą. Telefonas persikraus ir informacijos atžvilgiu bus lyg naujas.

„iPhone“ savininkams

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti prieš atsisveikindami su savo „iPhone“ išmaniuoju – atsijungti nuo kitų savo „Apple“ įrenginių, pavyzdžiui, išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ ar ausinių „AirPods“.

Kitas žingsnis – išsaugoti visą savo turimą informaciją (nuotraukas, vaizdo įrašus, užrašus, kontaktus ir kita) „iCloud“ debesyje. Norėdami įsitikinti, kad jūsų duomenys yra saugūs, patikrinkite ar turite atsarginių duomenų kopiją. Tai padarysite nuėję į „Settings“ (liet. Nustatymai), paspaudę ant savo vardo, pasirinkę „iCloud“ ir „iCloud Backup“ (liet. „iCloud“ atsarginė kopija). Aktyvuokite kopijų kūrimą pažymėję „On“ (liet. Įjungti). Ten pat paspauskite „Back Up Now“ (liet. Sukurti atsarginę kopiją dabar).

Tai padarę, atsijunkite nuo savo savo „Apple ID“ paskyros. Nustatymuose spauskite ant savo vardo, pasirinkite „Sign Out“ (liet. Atsijungti), įveskite savo slaptažodį ir spauskite „Turn Off“ (liet. Išjungti).

Dabar laikas atkurti gamyklinius parametrus ir ištrinti visus savo duomenis. Nueikite į telefono nustatymus, pasirinkite „General“ (liet. Bendrieji), spauskite „Reset“ (liet. Atkurti), tuomet „Erase All Content and Settings“ (liet. Ištrinti visą turinį ir nustatymus) ir „Erase Now“ (liet. Ištrinti dabar). Įrenginys paprašys jūsų suvesti slaptažodį, o užbaigus procedūrą telefonas bus išvalytas ir paruoštas naujam jo savininkui.

Originalūs seno telefono panaudojimo būdai

Seno, bet dar veikiančio telefono išmesti tikrai nereikia – galite jį panaudoti pakeitę jo paskirtį. Pavyzdžiui, į telefoną įdiegus interneto kameros funkciją atliekančią programėlę ir susiejus jį su kompiuteriu, nebenaudojamas išmanusis gali būti paverstas kokybiška išorine kamera.

Ištrynus visas nereikalingas aplikacijas ir kitus duomenis, senas telefonas taip pat gali tapti puikia nuotraukų ir vaizdo įrašų saugykla. Joje galėsite patogiai peržiūrėti, rūšiuoti ir archyvuoti savo akimirkas.

Seną išmanųjį telefoną galite paversti ir belaide pele. Į mobilųjį ir į kompiuterį įsidiegus „Remote Mouse“ (liet. Nuotolinė pelė) išmanųjį sprendimą ir prisijungus prie to paties „Wi-Fi“ tinklo, galėsite lengvai ir greitai telefonu valdyti tiek nešiojamąjį, tiek stacionarų kompiuterį.

Tuo tarpu į nenaudojamą telefoną įdiegę vieną iš nuotolinio valdymo aplikacijų, pavyzdžiui, „Google Home“ arba „Apple HomeKit“ ir sujungę ją su savo namų išmaniaisiais prietaisais, galėsite naudotis savo senu telefonu kaip jų valdymo pulteliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite