Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

alternatyvus finansavimasGlobalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius.

Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui

Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios inovatyvius sprendimus, siūlo įvairių produktų, kurie skiriasi nuo įprastų bankų pasiūlymų.

Dabar įmonėms suteikiama galimybė gauti lėšų greičiau, mažiau popierizmo ir dažnai lankstesnėmis sąlygomis.

Sutelktinis finansavimas kūrybingų startuolių svajonėms įgyvendinti

Dar viena alternatyva – sutelktinio finansavimo platformos, leidžiančios įmonėms surinkti nedideles pinigų sumas iš daugybės asmenų. Daugeliui Lietuvos pradedančiųjų įmonių tai ne tik suteikia reikalingų lėšų, bet ir patvirtina jų verslo koncepciją bei padeda sukurti pradinę klientų bazę.

Rizikos kapitalas – didelis šuolis

Rizikos kapitalas dažnai laikomas kitu žingsniu verslui, kuris įrodė savo koncepciją ir nori plėstis. Lietuvoje pastebimas rizikos kapitalo aktyvumo augimas – šalies startuoliais domisi tiek vietos, tiek tarptautinės įmonės.

Vertas paminėti CapitalBox

Aptariant alternatyvias finansavimo galimybes Lietuvoje, būtų nedovanotina nepaminėti „CapitalBox“. Siūlanti sklandų paraiškų teikimo internetu procesą ir greitą sprendimų priėmimą, ji yra pirmaujanti platforma tiems, kuriems reikia greitų lėšų.

Svarstantiems, kur kreiptis dėl patikimo ir efektyvaus finansavimo sprendimo, CapitalBox yra puiki galimybė gauti verslo paskolą. Dėl skaidrių sąlygų ir į klientą orientuoto požiūrio ji jau padėjo augti daugeliui Lietuvos įmonių.

 

Išrašytų sąskaitų faktūrų finansavimas atlaisvina pinigų srautą

Galiausiai, Lietuvoje įsitvirtina sąskaitų faktūrų finansavimas, padedantis įmonėms išlaikyti nuolatinį pinigų srautą. Užuot laukusios, kol bus apmokėtos sąskaitos faktūros, įmonės gali gauti tam tikros sąskaitos faktūros dalies avansą, todėl gali nedelsdamos vėl investuoti į savo veiklą.

Apibendrinant galima teigti, kad Lietuvos ekonomikai ir verslo aplinkai toliau vystantis, keičiasi ir jos verslininkams prieinamos finansavimo galimybės. Alternatyvaus finansavimo augimas liudija ne tik šalies inovacinę dvasią, bet ir jos verslo bendruomenės atsparumą ir gebėjimą prisitaikyti. Nesvarbu, ar tai būtų fintech sprendimai, sutelktinis finansavimas, rizikos kapitalas, platforma CapitalBox, ar sąskaitų faktūrų finansavimas, Lietuvos įmonės yra gerai pasirengusios įveikti šiuolaikinės finansinės aplinkos iššūkius.

pr2023/180

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite