Prasidėjo tauriųjų elnių ir briedžių ruja

taurieji elniaiTauriųjų elnių ir briedžių rujos metu Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo rugsėjo 16 d. iki rugsėjo 22 d. tikrins, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių, didelį dėmesį skirs medžiotojų blaivumo kontrolei, naktinių taikiklių ir jų priedėlių teisėtam naudojimui medžioklės metu. 

Rujos metu elniai ir briedžiai aktyviai ieško naujų teritorijų, patelių ir varžovų, todėl praranda budrumą ir gali tapti lengvu grobiu brakonieriams. Stiprindami  šių laukinių gyvūnų apsaugą jiems jautriu laikotarpiu aplinkosaugininkai rengs daugiau reidų, dažniau tikrins pirminio žvėrių apdorojimo aikšteles. Jei kils įtarimų dėl galimų pažeidimų, stabdys transporto priemones, ypač tamsiu paros metu, galės patikrinti ir medžiotojų blaivumą.

„Atkreipiame dėmesį, kad elnių ir briedžių medžioklei draudžiama naudoti naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, taip pat šiuo laukinius gyvūnus draudžiama medžioti apšviečiant prožektoriumi. Todėl medžiotojams reikėtų šiuos prietaisus palikti namuose, kad nekiltų jokių įtarimų dėl neteisėto naktinių taikiklių ar jų priedų naudojimo elnių ar briedžių medžioklėje“, – sako Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Gediminas Cinkutis.

Įspėjimas vairuotojams

Taip pat tauriųjų elnių ir briedžių rujos metu pareigūnai prašo vairuotojų atsargumo. Ypač atidiems reikėtų būti keliuose netoli miškų ir ten, kur pastatyti įspėjamieji ženklai, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai. Rujos laikotarpiu didėja rizika, jog laukinis gyvūnas išbėgs į važiuojamąją kelio dalį.

Ką svarbu žinoti pasikeitus Medžioklės taisyklėms?

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad 2024 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo Medžioklės taisyklių pakeitimai: panaikinti tauriųjų elnių medžioklės limitai, patikslinti tauriųjų elnių medžioklės terminai. Nuo šiol tauriųjų elnių pateles ir jauniklius bus galima medžioti nuo rugsėjo 1 d., o tauriųjų elnių patinų medžioklė prailginta iki vasario 28 d.

Svarbūs reikalavimai medžiotojams

Kiekvienas medžiotojas turi turėti galiojantį medžioklės lapą, medžiotojo bilietą (popierinį arba elektroninį) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat reikia galiojančio leidimo laikyti ir naudoti šaunamąjį ginklą, kuriuo medžiojama.

Medžiotojas turi laikytis ginklų ir šovinių naudojimo tvarkos: medžioklinis ginklas išimamas iš dėklo tik atvykus į medžioklės plotus ir užpildžius medžioklės dokumentus, užtaisomas – tik prasidėjus medžioklės procesui, numatytoje vietoje.

Medžioklė sėlinant, leidžiama tik šviesiuoju paros metu – ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus.

Medžioklėje sėlinant medžiotojai turi dėvėti ryškios (oranžinės, geltonos) spalvos viršutinius drabužius arba galvos apdangalus.

Pagal Aplinkos apsaugos dep. inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis vairavimo kursus su automatine pavarų dėže?

Automobilius su automatine pavarų dėže vis dažniau renkasi būsimieji vairuotojai. Ypač miestuose. Didėjant automobilių su automatine transmisija pasiūlai, vairavimo kursai su šia pavarų dėže tampa vis aktualesni ir paklausesni. Ieškantiems paprastesnio ir mažiau streso keliančio mokymosi proceso, tokie kursai gali būti itin patrauklūs.  Vis dėlto svarbu įvertinti tiek šio pasirinkimo privalumus, tiek galimus apribojimus, kad sprendimas būtų racionalus ir atitiktų ilgalaikius poreikius. Kodėl verta rinktis mokymus su automatine transmisija? Vienas pagrindinių privalumų – tai paprastumas ir lengvesnė mokymosi kreivė. Automatinė

Ventės rage šį pavasarį sužieduoti 9287 paukščiai

2025  m. pavasarį Ventės rago ornitologijos stoties žieduotojai ir jų talkininkai sužiedavo 96 rūšių 9287 paukščius. Kovo mėnesį sužieduota 42 rūšių 5016 paukščių, balandžio – 56 rūšių 2713 paukščių, o gegužės mėnesį – 76 rūšių 1558 paukščiai. Daugiausia per pavasarį buvo sužieduota didžiųjų zylių (3183), liepsnelių (1184), mėlynųjų zylių (899), paprastųjų nykštukų (511) ir paprastųjų kikilių (334). Ventės rage paukščiai šį pavasarį daugiausia buvo gaudomi voratinklinėmis gaudyklėmis. Kovo 28 d. iškelta didžioji gaudyklė. Retesni paukščiai Iš retesnių ar retai žieduotojams

Gyvosios atminties akimirka – Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Birželio 13 dieną Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje paminėta skaudi mūsų tautos istorijos data – 1941 m. birželio 14-oji, Gedulo ir vilties diena. Būtent tą dieną Sovietų sąjunga pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą, palikdama gilų ir skausmingą randą tautos atmintyje.  Bibliotekos darbuotojai pakvietė Pagėgių krašto gyventojus prasmingai prisiminti anų dienų įvykius. Buvo rodomi vaizdo įrašai bei pristatytas virtualus dokumentinis prisiminimų ciklas „Iš užmaršties žemės [ne]grįžusiems…“. Tai – gyvosios atminties liudijimai, kuriuose skamba autentiški pasakojimai apie netektis, kančią, viltį

Birželį būta karščių ir Šilutėje

Meteo.lt rašo, jog prieš 6 metus birželio 12 (ir 13) d. buvo labai karšta – tuomet išmatuota aukščiausia birželio mėn. oro temperatūra.   Kaišiadoryse oras įkaito net iki 35,7 laipsnio karščio. Kitose Lietuvos vietovėse irgi buvo labai karšta: visose šalies meteorologijos stotyse oras įkaito iki 30-35 laipsnių karščio. Dėl didelės šilumos 2019 m. birželis buvo šilčiausias per visą modernių meteorologinių stebėjimų istoriją. Jo metu fiksuotas ne vienas naujas karščio rekordas, pasitaikė net ir tropinių naktų.  Kitos išskirtinės datos su karščiais pasitaikė

Taip pat skaitykite