Metas užšaldyti mėgstamus žalumynus. Kaip pasigaminti sviesto su žolelėmis?

Vasariški patiekalai neįsivaizduojami be šviežių ir kvepiančių žolelių. Šviežios prieskoninės žolelės yra svarbus ingredientas ruošiant pikantiškus ar saldžius patiekalus, salotas, sriubas, troškinius, desertus. Jos puikiai tinka ir įvairiausiems gėrimams pagardinti. Žolelių atsargų nesudėtinga pasigaminti žiemai, tereikia jas užšaldyti.

Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių skyriaus darbuotoja, sako, kad šviežios žolelės ne tik įvairiausiems patiekalams suteikia ypatingo skonio, bet ir yra naudingos sveikatai: „Dauguma prieskoninių žolelių turi gydomųjų savybių. Taip pat jose gausu antioksidantų, eterinių aliejų ir vitaminų. Reguliarus šių natūralių ingredientų vartojimas pagerina imunitetą, padeda organizmui kovoti su mikrobais ir pašalinti toksinus. Pavyzdžiui, petražolėse gausu B grupės vitaminų, bazilikuose – vitamino K, o mėtos padeda virškinimui“, – sako J. Sabaitienė.

Skirtingi šaldymo būdai

Vasarą itin gausu krapų, petražolių, bazilikų, čiobrelių, rozmarinų, o atsargų pasiruošti šaltajam sezonui labai paprasta. Lengviausia ir greičiausia, pasak J. Sabaitienės, žoleles švariai nuplauti vandeniu. Tuomet nusausinti, supjaustyti, sudėti į sandarius maišelius ir įkišti į šaldiklį. Tai nėra vienintelis būdas, kaip galite pasiruošti žolelių atsargų.

  • Šaldykite vandenyje. Dar vienas būdas užšaldyti žoleles – jas susmulkinti ir sudėti į formeles, užpilti šiek tiek vandens ir įdėti į šaldiklį. Taip žolelių aromatą ir skonį išsaugoti galite per visą žiemą. Tokiu būdu užšaldytos žolelės puikiai tiks į įvairiausius kokteilius, gaiviuosius gėrimus. Be to, užšaldytu žolelių kubeliu galite paskaninti ir paprasčiausią vandenį.
  • Maišykite su aliejumi. Kitas būdas – šaldant žoleles panaudoti kokybišką alyvuogių aliejų. Žoleles tereikia susmulkinti, sudėti į šaldymo formeles ir užpilti aliejumi.

Pasigaminkite sviesto su žolelėmis

Jeigu ruošdami sriubas, troškinius ar padažus mėgstate naudoti sviestą – jį taip pat galite paįvairinti ir pagardinti įvairiausiomis žolelėmis.

Pirmiausia sviestą reikėtų palaikyti kambario temperatūroje, tuomet į jį įmaišyti susmulkintų žolelių. Tokį sviestą galite šiek tiek pasūdyti, pabarstyti pipirais, jeigu mėgstate – įspausti šiek tiek česnako. Paruoštą sviestą galite taip pat sudėti į šaldymo formeles arba padalinti jį dalimis, įsukti į maistinę plėvelę ir užšaldyti.

pamarys.eu pagal iki.lt inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Už neteisėtą 339 saugotinų želdinių iškirtimą Rusnėje – daugiau kaip 44 tūkst. eurų žala

iškirto

Lapkričio 24 d. Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai priėmė sprendimą dėl neteisėto 339 saugotinų želdinių iškirtimo Rusnės saloje, Atmatos upės pakrantės apsaugos juostoje. Šilutės r. savivaldybės administracija ir darbus atlikusi uždaroji akcinė bendrovė turės atlyginti padarytą 44 410,13 eurų žalą aplinkai. Teismo sprendimas gali būti ginčijamas.  Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai 2021 m. vasarį gavo pranešimą dėl kertamų želdinių Rusnės saloje, Atmatos upės pakrantės apsaugos juostoje. Atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad Rusnės seniūnija be privalomo savivaldybės išduoto leidimo organizavo medžių ir

Vanduo tinkamas vartoti be apribojimų

Vakar, gruodžio 5 d., UAB „Šilutės vandenys“ paskelbė šią informaciją: „Pranešame, kad Šilutės, Traksėdžių bei Grabupių vandens kokybės tyrimai atitinka reikalavimus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos skyrius 2025 m. gruodžio 5 d. panaikino sprendimą dėl tiekiamo geriamojo vandens vartojimo apribojimo (buvo siūloma vartoti tik virintą vandenį). Informuojame, kad vandens kvapo bei skoninės savybės po vykusio dezinfekavimo atsistatys, kai visose tinklo dalyse bus nuleistas vanduo. Intensyviai plauname tinklus, vykdome vandens išleidimą per hidrantus, kad kuo greičiau pašalintume užsistovėjusį vandenį

Šilutės bibliotekoje – jaunimą įkvepiantis renginys su kariuomenės atstovais

projektai

Gruodžio 2 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko informatyvus ir jaunimą įtraukiantis renginys „Šiandien – smalsu, rytoj – karys“. Jo metu jaunuoliai iš Šilutės Vydūno gimnazijos, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos, Šilutės profesinio mokymo centro ir Šilutės pirmosios gimnazijos turėjo galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos kariuomenės kasdienybe, tarnyba bei karių profesijos perspektyvomis. Pamatė ginkluotės pavyzdžių Atvyko Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vyresnysis verbuotojas, vrš. Andrius Pekūnas ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės

Šilutė skambiai pradeda švenčių laukimą – šį vakarą įžiebs Kalėdų eglę ir atidarys ledo čiuožyklą!

Magišką besibaigiančių metų švenčių laukimą pradedantys šilutiškiai ir miesto svečiai kviečiami sutikti „Žvaigždėtas Kalėdas“. Skelbiama, kad Šilutė šiemet švęs kaip tikra žvaigždė – skambiai, ryškiai ir su užburiančia energija! Šįvakar, gruodžio 5 d., 17.30 val., prie pagrindinės miesto gatvės oficialiai bus įžiebta išskirtinė – pačių šilutiškių užauginta – eglė, kuri jau yra perrengta šventiniu rūbu. Žiūrovams tradiciškai rengiama bendra Šilutės kamerinio dramos teatro ir Šilutės kultūros centro programa. Pasibaigus šiam toną gražiausių žiemos švenčių atidarymui užduosiančiam renginiui, šilutiškiai ir miesto

Taip pat skaitykite