Lietuvoje dirbantys ukrainiečiai pernai sumokėjo 40 mln. eurų mokesčių

Lietuvoje šiandien dirba daugiau kaip 22 tūkst. ukrainiečių, įdarbintų nuo karo Ukrainoje pradžios ir dirbančių pagal darbo sutartis. Tai pusė visų į mūsų šalį atvykusių darbingo amžiaus ukrainiečių. Nuo karo Ukrainoje pradžios iki 2022 m. pabaigos ukrainiečiai į mūsų šalies biudžetą sumokėjo 40 mln. eurų.

 

Ukrainos karo pabėgėliai dirba visose Lietuvos savivaldybėse, beveik kas trečias – Vilniuje. Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra apie 68 tūkst. ukrainiečių: vaikų, vyresnių, darbingo amžiaus žmonių. Nuo karo pradžios apie 11,5 tūkst. ukrainiečių įsidarbinti padėjo Užimtumo tarnyba, o dar 1,7 tūkst. darbo vietų ukrainiečiams siūloma. Daugiausiai ukrainiečių buvo įdarbinta balandžio ir gegužės mėnesiais (atitinkamai  5,2 tūkst. ir 3,9 tūkst.).

Ukrainiečiai dirba visose šalies savivaldybėse

Šiuo metu daugiausia jų dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Daugiausia įsidarbino gamybos, statybos, transporto ir sandėliavimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos srityse.

Užimtumo tarnybos duomenimis, aukštos kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba 1700 ukrainiečių. Yra įsidarbinę verslo ir administravimo specialistais (logistikos ir pardavimų vadybininkais), sveikatos specialistais: gydytojais, slaugytojais, veterinarais, o taip pat mokymo specialistais, IT specialistais, fizikos inžinerijos specialistais, teisės, socialinės srities ir kultūros specialistais.

Vidutinės kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba dauguma atvykusių iš šios karo siaubiamos šalies – 14,9 tūkst. Jie yra įsidarbinę klientų aptarnavimo specialistais, pardavėjais, statybininkais, metalo apdirbimo specialistais, elektromechaninių ir elektroninių įrenginių mechanikais, stacionariųjų įrenginių ir mašinų operatoriais, vairuotojais.

Žemos kvalifikacijos ir nekvalifikuotus darbus dirba apie 5,4 tūkst. ukrainiečių. Dauguma iš jų –  biurų ir viešbučių valytojais, virtuvės pagalbininkais ir pakuotojais, žemės ir miškų ūkio darbininkais, maisto ruošimo, pagalbiniais darbininkais.

Ukrainiečių atlyginimai svyruoja nuo minimalaus iki beveik 2000 eurų per mėnesį, priklausomai nuo darbo pobūdžio. Vidutiniškai mūsų šalyje dirbantis ukrainietis gruodį per mėnesį uždirbo apie 1061 eurų, neatskaičius mokesčių.

Socialinės apsaugos ir darbo min. inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje šią žiemą žuvo dešimtys tūkstančių bičių šeimų

Ar žinojai, kad kas trečias kąsnis tavo maisto egzistuoja tik dėl bičių? Šie maži, darbštūs vabzdžiai ne tik gamina medų, bet ir apdulkina 80 proc. visų žydinčių augalų. Tačiau šiandien turime rimtą problemą – vien šią žiemą Lietuvoje žuvo tūkstančiai bičių šeimų, o tai gali turėti katastrofiškų pasekmių mūsų maisto sistemai. Statistika šokiruoja: Lietuvoje kasmet žiemos metu žūva vidutiniškai 15-20 proc. visų bičių šeimų. Tai reiškia, kad iš kiekvienų penkių avilių vienas pavasario nesulaukia. Lietuvoje tai sudaro apie 30 000

Orai: bus keliolika laipsnių šilumos, savaitgalis irgi šiltas

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus: šils vis labiau. Kovo 20 d., ketvirtadienį, bus be kritulių. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2, pajūryje – iki 4 laipsnių šilumos, dieną bus 6-11 laipsnių šilumos. Kovo 21 d., penktadienį, kritulių nenumatoma. Vėjas pietvakarių, vakarų, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, šiaurės, 4-9 m/s. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, dieną – 8-13 laipsnių šilumos. Kovo 22 d., šeštadienį, be kritulių. Vėjas

Ar leis Seimas 65 metų sulaukusiems valstybės tarnautojams dirbti toliau?

Seimas svarstys siūlymą leisti pensinio amžiaus sulaukusiems valstybės tarnautojams dirbti toliau. Valstybės tarnybos įstatyme siūloma atsisakyti nuostatos, kad valstybės tarnautojas būtų atleidžiamas iš pareigų sukakus 65 metams. „Šio projekto tikslas – panaikinti diskriminaciją dėl amžiaus valstybės tarnyboje, užtikrinant, kad darbuotojų karjera ir darbo santykiai būtų grindžiami kompetencija ir darbingumu, o ne amžiumi. Taip pat siekiama didinti valstybės tarnybos efektyvumą išlaikant patyrusius specialistus šitoje srityje. Lietuvos visuomenė sensta. Vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių nori bei gali aktyviai dalyvauti darbo rinkoje. Deja,

Policijos reidų rezultatai

Prevencinio reido metu užfiksuota 40 pažeidėjų, kurie naudojosi mobiliojo ryšio telefonu arba nesegėjo saugos diržų. Tauragės apskrities VPK praneša, kad nuo kovo 10 d. iki 16 d. policijos pareigūnai prevenciškai tikrino vairuotojų veiklą, nesusijusią  su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos). Nustatyti 22 pažeidimai (Tauragėje – 13, Šilutėje – 9). Tikrintas ir privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas. Nustatyta18 pažeidimų (Tauragėje – 11, Šilutėje – 5, Pagėgiuose

Taip pat skaitykite