Kokybiškas poilsis per atostogas: kaip pailsėti ir atsijungti nuo darbų?

Tikriausiai nesudėtinga įsivaizduoti akimirką, kai tingiai leidžiant laiką paplūdimyje suskamba telefonas. Jį pakėlus, išgirstate kolegos balsą: „Atsiprašau, kad trukdau, bet ar galėtum truputėlį pagelbėti?“ Niekas nenori būti trukdomas per atostogas, tad kaip tokių situacijų išvengti?

„Savaime suprantama, kad per atostogas nesinori būti trukdomam dėl darbinių reikalų. Vis tik dėl įvairių priežasčių ne visada pavyksta pilnai atitrūkti: pasitaiko situacijų, kai kolegoms kažko prisireikia. Kad tai netaptų piktnaudžiavimu, vertėtų nuo tokių situacijų apsidrausti, kad galėtume mėgautis kokybišku ir užtarnautu poilsiu“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Susiplanuokite ir užbaikite svarbiausius darbus

Ilgametė patirtis rodo, kad išvengti nereikalingo streso per atostogas padeda atsakingas savo darbų ir krūvio planavimas. Komandų vadovai turėtų tolygiai paskirstyti darbus visiems kolegoms, o darbuotojams reikėtų iš anksto susidėlioti užduočių prioritetus ir terminus. Tik užbaigus būtinus ir suplanuotus darbus bus galima mėgautis laisvu laiku be jokių rūpesčių ir trukdžių.

„Jeigu įgūdis planuotis darbus dar nesusiformavęs, esama įrankių, padedančių efektyviau planuoti veiklas ir vienoje vietoje matyti visas laukiančias užduotis. Dirbant tiek mažesnėje, tiek didesnėje komandoje patogu naudotis tokiomis platformomis kaip „Trello“, „Monday“, „ProofHub“, „Teamwork“ ir pan.“, – pataria E. Staniulionė.

Jei turite tam tikrų kasdienių užduočių, kuriomis reikia pasirūpinti, labai svarbu žinoti, kas jas atliks jūsų atostogų metu. „Būti šiek tiek labiau užsiėmusiam prieš atostogas yra daug geriau, nei būti užimtam atostogų metu“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Apie atostogas primins el. laiško parašas

Kitas svarbus namų darbas – visiems pranešti apie būsimą poilsį. Deja, praktika rodo, jog kartais vieno oficialaus paskelbimo nepakanka, nes darbais užsivertę kolegos gali tiesiog užsimiršti ir vis tiek sutrukdyti atostogų metu.

„Patogus ir laiko patikrintas būdas priminti, jog atostogausite, yra įrašas jūsų el. pašte. Artėjant atostogoms, savo parašą papildykite informacija, kuriomis dienomis jūsų nebus ofise. Tekstą išskirkite ryškia spalva, kad šis būtų aiškiai matomas. Prieš poilsį nustatykite automatinį atsakymą į el. laiškus ir nukreipkite gavėją į jus pavaduojantį kolegą. Šitaip užtikrinsite, kad svarbūs klausimai bus sprendžiami operatyviai, kartu gerbiant visų užtarnautą poilsio laiką“, – pataria „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

„Nutildykite“ programėles

Dar vienas technologinis niuansas, padėsiantis jums atsipūsti ir užsimiršti atostogų metu, yra visų programėlių „nutildymas“. Jei telefone naudojatės su darbu susijusiomis programėlėmis, pavyzdžiui, „WhatsApp“, „Slack“ ar „Skype“, nustatykite tylųjį režimą.

„Tylusis režimas leis jums nematyti gaunamų žinučių ir šitaip galėsite pamiršti darbo reikalus. Kuriam laikui paslėpę gaunamas žinutes, užtikrinsite, kad grįžus jos vėl bus pasiekiamos ir galėsite sekti visą kolegų susirašinėjimą, kol ilsėjotės“, – sako E. Staniulionė.

Nebijokite sakyti „ne“

Neretai darbuotojai verčia save atlikti tam tikras užduotis atostogų metu dėl įvairių psichologinių priežasčių. Pavyzdžiui, jaučiasi kalti arba nori pademonstruoti savo lojalumą, įrodyti profesionalumą, atsidavimą darbui.

„Jums nereikia skatinti šių jausmų ir nereikia jaustis kaltam, jeigu norite atostogų laiką praleisti kokybiškai. Turėtumėte aiškiai pasakyti „ne“, kai jūsų viršininkas ar bendradarbiai kreipiasi į jus darbo reikalais per atostogas. Labai paprastai iškomunikuokite, jog darbinius klausimus spręsite sugrįžęs“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Be to, nubrėžti aiškias ribas tarp darbo bei poilsio padės ir automatinis atsakymas trumpąja SMS žinute. Telefono nustatymuose pasirinkite, kad žinutė su jūsų atostogų data būtų išsiunčiama kiekvienam skambinančiajam darbo reikalais.

Svarbus kultūros vaidmuo

Siekiant užtikrinti kokybišką poilsį atostogų metu, bene svarbiausią vaidmenį vaidina vidinė organizacijos kultūra. Palankios kultūros kūrimas yra kertinis veiksnys siekiant išlaikyti sveiką darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą ir užtikrinti, kad darbuotojai galėtų visapusiškai mėgautis laisvu laiku.

„Darbdavys privalo aiškiai komunikuoti savo darbuotojams, kad poilsis yra šventas reikalas ir nevalia kolegų trukdyti atostogų metu. Pagarbos asmeniniam laikui skatinimas kuria pozityvią darbo aplinką ir parodo įmonės įsipareigojimą rūpintis savo darbuotojų gerove“, – sako E. Staniulionė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite