Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių.

Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką.

„Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas D, kuris ne tik padeda palaikyti imunitetą, bet taip pat yra ir geros nuotaikos vitaminas“, – paaiškina farmacininkė.

Anot jos, tai viena iš priežasčių, kuri ir lemia norą būti namuose, nieko neveikti, daugiau miegoti. Farmacininkė ragina neišsigąsti, natūralu, kad šaltuoju metų laiku norisi kitokios veiklos nei vasarą, vis dėlto užsisėdėti nereikėtų ir vis tiek atrasti pomėgių, kuriuos galėtumėte puoselėti, reguliariai išeiti pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru.

Geros nuotaikos receptas

Kaip įveikti liūdesį?Norint, kad rudenį nepritrūktų energijos, farmacininkė ragina atkreipti dėmesį į savo mitybos racioną – įtraukti į jį daugiau vaisių, daržovių. Šaltuoju metų laiku rečiau pavyksta visų reikiamų vitaminų ir mineralų gauti tik iš maisto, todėl gali prireikti ir papildomų pajėgų – vitaminų ar maisto papildų.

„Rudenį rekomenduojama papildomai vartoti vitaminą D ir vartoti žuvų taukus, nes būtent šių medžiagų dažniausiai organizmas negauna pakankamo kiekio natūraliai“, – įspėja farmacininkė.

Pasak specialistės, daugumai žmonių vitaminą D reikalinga vartoti ištisus metus. Tai gali lemti lėtinės ligos, per trumpas buvimas saulėje, stiprią SPF apsaugą turinčios priemonės. „Lietuvoje daugeliui vitamino D pasigamina per mažai, todėl jį reikėtų vartoti ištisus metus, tik vasarą – mažesnėmis dozėmis, o rudenį – didesnėmis“, – sako E. Ramaškienė.

Taip pat, anot „Eurovaistinės“ farmacininkės, nereikėtų pamiršti ir kasdienių įpročių, grūdintis, reguliariai mankštintis, kasdien bent pusvalandį praleisti gryname ore, išeiti pasivaikščioti ir pastebėsite, kaip visa tai padės išsaugoti geresnę nuotaiką net ir tamsiuoju metų laiku.

10 patarimų, kaip nepasiduoti rudeniniam liūdesiui:

  1. Pasirūpinkite, kad organizmui netrūktų vitamino D.
  2. Skirkite dėmesio subalansuotai mitybai, valgykite šviežius vaisius ir daržoves.
  3. Kasdien išeikite pasivaikščioti ir praleiskite bent pusvalandį gryname ore.
  4. Reguliariai mankštinkitės.
  5. Tamsiu paros metu namuose nebūkite prieblandoje, pasirūpinkite tinkamu apšvietimu.
  6. Atraskite naujų pomėgių.
  7. Reguliariai palaikykite ryšį su artimaisiais, susitikite, kalbėkitės telefonu.
  8. Susikurkite rutiną, eikite miegoti ir kelkitės panašiu metu.
  9. Neleiskite laiko lovoje, ji skirta tik miegui ir poilsiui.
  10. Neužsisklęskite savyje ir kalbėkitės apie savo jausmus su artimaisiais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaimuose gaisruose žuvo beveik dvigubai daugiau gyventojų nei miestuose

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5294 gaisrai, juose žuvo 56 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 123 gyventojai patyrė traumų.   Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesinti 5875 gaisrai, o juose žuvo 62 gyventojai, šiemet gaisrų kilo mažiau (-9,9 proc.) ir mažiau žuvo žmonių (-9,7 proc.). 100 tūkst. šalies gyventojų šiais metais teko 189 gaisrai ir 2 juose žuvę žmonės. Šiemet gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 101 gyventoją, iš

Orai: bus lietaus, vasariškai šilta

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokie orai bus artimiausiomis dienomis. Rugsėjo 9 d., pirmadienį, šalyje dar laikysis giedri ir sausi orai. Vėjas pietryčių, dieną 9-14 m/s, Vakarų Lietuvoje kai kur gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra naktį siekė 10-15, vakariniuose rajonuose vietomis – 16-18, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Rugsėjo 10 d., antradienį, naktį vakariniuose, dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs, galima perkūnija. Vėjas naktį pietryčių, pietų, dieną pietinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra naktį sieks 12-17, dieną bus 18-23 laipsniai šilumos. Rugsėjo 11 d.,

Miego trūkumo epidemija. Beveik trečdalis žmonių Lietuvoje miega nepakankamai

miegas

Kas trečias šalies gyventojas prabudęs ryte dažniausiai nesijaučia pailsėjęs, o kas ketvirtas – nuolat jaučia miego trūkumą. Naujausia reprezentatyvi apklausa atskleidžia ir tai, kad beveik trečdalis miega nepakankamai. Neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė sako, kad tokius rezultatus lemia itin pagreitėjęs gyvenimo tempas ir persidirbimo idealizavimas, tačiau miego trūkumas mums nepadeda būti produktyvesniais, rašoma IKEA pranešime žiniasklaidai. „Daugeliui vis dar atrodo, kad jeigu trumpiau miegosime, turėsime daugiau laiko padaryti viskam, ką norime. Tačiau iš tikro yra atvirkščiai. Moksliniai tyrimai rodo, kad kai

VRK sudarė statistinio kandidato į Seimo narius portretą

Iki Seimo rinkimų likus kiek  daugiau kaip mėnesiui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų profesinę patirtį, išsilavinimą, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis, informacija apie turimus teistumus ir kt. Duomenys apie kandidatus jau prieinami viešai. Juos galite rasti VRK svetainėje. Statistinis kandidatas Remiantis jais, VRK sudarė statistinį kandidato į Seimo narius portretą. Jei apibendrintume visų kandidatų informaciją ir iš jų išvestume vieną kandidatą, išeitų, kad šiuose Seimo

Taip pat skaitykite