Į regioninį parką – su lankytojo bilietu

Gegužės 2 d. įsigalios LR aplinkos ministro pasirašytas įsakymas dėl valstybinio parko bilietų platinimo, apskaitos ir surinktų lėšų naudojimo tvarkos. Lankytojų bilietus privalės pirkti Nemuno deltos regioniniame parke (NDRP) norintys pažvejoti žvejai mėgėjai, kiti tai galės daryti savanoriškai – ne žvejams pirkti bilietą nebus privaloma.

Nemuno deltos regioninio parko direkcijos direktorius Vaidas Pavilonis parodė suvenyrinius lankytojų bilietus, už kuriuos parkas per metus uždirbo apie 7000 Lt.

 

Pasak NDRP direktoriaus Vaido Pavilonio, bilietai bus platinami visose valstybinių parkų direkcijose, taip pat ir Šilutėje, o vėliau, kai NDRP direkcija persikels į Rusnę, ir ten. Šių bilietų taip pat bus galima įsigyti naudojantis Aplinkos ministerijos elektronine sistema „Alis“, „Perlo“ terminaluose, o vėliau ir mobiliaisiais telefonais.
Atskiru ministro įsakymu nustatyta, kad NDRP lankytojai, pirkdami žvejo mėgėjo kortelę, privalės įsigyti ir lankytojo bilietą. Vienkartinis lankytojo bilietas už 1 eurą galios 5 dienas, už 5 eurus – mėnesį viename valstybiniame parke bei Žuvinto biosferos rezervate, o už 10 eurų – visuose valstybiniuose parkuose ir Žuvinto biosferos rezervate.
Metinio lankytojo bilieto kaina – 20 eurų, o metinio šeimos bilieto kaina – 25 eurai. Net ir žvejojant pirkti lankytojo bilieto nereikės vaikams iki 7 metų bei neįgaliems asmenims ir pensininkams. Lankytojo bilietas suteikia teisę nemokamai naudotis įrengtomis ir prižiūrimomis atokvėpio vietomis, takais, trasomis, poilsiavietėmis, stovyklavietėmis, išskyrus privačių asmenų įrengtas mokamas poilsiavietes ir stovyklavietes.
Lankytojo bilietą privalės įsigyti tik žvejojantys Nemuno deltos regioniniame parke, nes čia per metus apsilanko 60-70 tūkst. žvejų. Kitiems tokie bilietai neprivalomi ir jų neturinčių niekas nebaus.
Anot V. Pavilonio, lankytojo bilieto pirkimas – tai geranoriškas mokestis, nes už bilietus surinktos lėšos bus panaudotos infrastruktūrai rengti, turimai įrangai atnaujinti ir naujai įsigyti. Bus rengiama naujų automobilių stovėjimo aikštelių, vietų valtims nuleisti, poilsiaviečių.
„Dabar mes baudžiame žmones už automobilių statymą ant žolės, už valčių nuleidimą į vandenį tam nenumatytose vietose. O tokių vietų valtims nuleisti tėra trys: Šilutės uoste, Uostadvaryje ir Minijos kaime, jachtų klube. Žmonės rizikuoja, mat stengiasi nuleisti valtis kuo arčiau. Tai galima suprasti. Pavyzdžiui, norinčiam pažvejoti Aukštumaloje, iš Šilutės ar Uostadvario plaukti toli. Važiavau į Vilnių ir įrodinėjau, kad reikia daugiau valčių nuleidimo vietų, daugiau aikštelių automobiliams. Mano pozicija tokia, kad reikia ne tik riboti, bet ir sudaryti sąlygas. Pirmas mūsų tikslas yra saugoti gamtą, tačiau turime sudaryti sąlygas, kad toje gamtoje svečiai galėtų pabūti, pamatyti ir įvertinti tas vertybes, kurias saugome. Pavyko sutarti, kad bus įrengtos dvi naujos automobilių stovėjimo aikštelės ir 4 valčių nuleidimo vietos“, – pasakojo NDRP direktorius Vaidas Pavilonis.
Kol kas nėra nustatyta bilietų kontrolės tvarka, tačiau greičiausiai tai darys aplinkos apsaugos inspektoriai ir NDRP darbuotojai. Beje, nuo balandžio 21 d. aplinkos apsaugos inspektoriaus teisės suteiktos V. Paviloniui ir dar dviem NDRP direkcijos darbuotojams.
Lankytojo bilietai dar tik ruošiami, tačiau NDRP direkcijos darbuotojams tai nebus didelė naujiena. Vaidas Pavilonis pasakojo, kad siekdama uždirbti lėšų, NDRP sukūrė ir naudojo savo suvenyrinius lankytojų bilietus – spalvingus magnetinius lipdukus, kokius žmonės mėgsta klijuoti ant šaldytuvo. Direktorius sakė, kad šiuos spalvingus suvenyrinius lankytojo bilietus-lipdukus žmonės gana mielai pirko ir pernai už juos pavyko surinkti apie 7000 litų. Kolegos iš Aukštaitijos pasielgė dar išmoningiau ir platindami panašius bilietus dar ir „Perlo“ terminaluose sugebėjo per metus uždirbti apie 40 tūkst. Lt.
„Platindami lankytojų bilietus sudarysime galimybę parko svečiams pagerinti viešnagės sąlygas už jų pačių pinigus“, – tikino NDRP direkcijos direktorius Vaidas Pavilonis.

Vaidotas VILKAS

Hits: 215

15 komentarai

 • siaip

  o kaip graziai suoke ivesdami licenzijas zemypy: va uz surinktus pinigus tvarkysim aplinka, kad tik jum zvejai butu patogu ir tt ir pan… o dabar va vel sekantis mokestis uz ta pati daikta ir vel tik zvejam… kaip kad ir kokiam prasalaiciui ant ledo viskas px, o va jei zvejas be “mazuronkiu” – bauda…

 • žvejys

  Nu eilinis nusišnekėjimas, nori daugiau pinigų ir tiek… Šiaip jau Aukštumalėje su vidaus degimo varikliu plaukioti draudžiama, o irklinę valti nuo mašinos stogo nusikėlus įmesti į vandenį galima bet kur, apribojimų jokių nėra. Net pavyzdžių logiškų nesugeba prisigalvot lupikai… Bet ko norėt, retai kada valdžioje mastyt sugebantį žmogų pamatysi…

 • Zvejys

  Kuo nusikalto zvejai, kad tik jie privalo moketi? NDRP ir taip jau yra privalomas atskiras mokestis zvejams ir ne toks jau mazas. Uz tuos surinktus pinigus, kaip deklaruoja patys NDRP, daro lygiai ta pati ka planuoja daryti uz naujo mokescio surinktas lesas. Kodel uz ta pati triu moketi du kartus, kai kiti nei karto nemoka? Paziurekit kiek siuksliu ir kiek sulauzytos “infrastrukturos” palieka savaitgali paosti atvaziaves jaunimelis. Viena kompanija tiek “prisika”, kiek normaliu 4 zveju kompanija per metus nesugetu pridergti. Neduok Dieve po tokio jaunimo sventimo atvaziuoji zvejoti, kad ir kokia gera vieta zvejybai ten butu, bet nori nenori turi is ten isvaziuot, nes supranti, kad privalesi surinkti visas paliktas siuksles jei nenori baudos gauti, o jei ir surinksi, jos net tau i automobili netilps…
  Reiskias vaziuoji is kito Lt galo, kad smagiai pavejotum zemupy, dvigubai susimoki ir dar debiloidu paliktas siuksles privalai surinkt ir isvezt. Nes kitaip viceministro LJ snukiaknyges profily busi pardytas kaip didziausias nusikaltelis ir pazeidejas….

 • roboyas

  Nupusho biurokratai, tai zvejai ir taip perka leidima zvejoti dienai 10lt tai prie ko dar leidimas buti parke???ar su leidimu uz 10 lt as neturiu teuses buti parke???kitas klausimas perku as uz eura leidima perle ir palieku 2 litus uz aptarnavima?ar neidiiotizmas?durnumui musu biurokratu ribu nera….

 • zvejojantis

  joooo eilinis pasiduoneliavimas, o nauda is to bu nuline….p. ministro noretusi paklausti aplamai ji sbuves tam zemupi kada nors?

 • o geras

  tai taip iseina kad mes gyvendami silutej turim uz zvejyba moket dar daugiau.isvis jie ahueli perkel ta parka arciau vilniaus jie tegu ten ir moka.iveskit dar ir prievole silutiskiams ju paliktas siuksles tvarkyt vietiniai tiek nepalieka .idiotai

 • prajuokino.

  Labai gražus pinigų pasipelnymo būdas sau į kišenę, nei ženklų kur važiuoti galima, kur ne , nei aplinkos tvarkymo, nei kultūros pamokų darbuotojų inspektorių nieko to nėra, pinigai išeina nežinia kur ir į kieno kišenę, Regioninio parko privačių aikštelių, kas čia per marazas, parkas su privačia teritorija viduje, idiotizmas kažkoks…

 • zvejys

  alio gamtos ministerija naxren jus cia prigalvojat tu nesamoniu jus loxai parasikit ko norit mes zvejai susimete jum nupirksim ir idomu kas kiek laiko ten toi ministerijoi med komisijas jie praina

 • V.

  Nebevažiuoju ten žvejoti nes pasidarė perbrangu. Kuras + leidimas + žulikams už nuleidimą mokėti. Fui

 • Gytis

  Viskas daroma vel per su bine… Gal pirma viska irenkit is pradziu o po to mokescius rinkite? Kurie jau ir taip dubliuojasi… O dabar taip iseina leidimas pazvejot kainuos 4,5 euro vienai dienai. Per menesi 18 euru. Tai va dabar menesi pazvejot kainuos 62 litus… Betruksta dar teritorija praplest kur reikes mokescius rinkti…

 • minde

  saunuoliai valdininkai taip ir toliau galvokit vis daugiau mokesciu mes lietuvei labai daug uzdirbam galim sau to leisti. tik nepamirskit dar po kokio istatimo isleidimo pasikelti sau algu juk biudzetas padides vel . o mes varkseliai padejuosim ir bandysim kanors sukti dela kad kaipnors tuos kelis centus uzsidirbti ( kanors pavokti ar koki kontrabanda ) .

 • Zvejys - megejas.

  Urrraaaaa !!!! Jus dori,tikri KOMUNISTAI.
  Ir jusu kalbos tai– Mes jus APIPLESIM ,bet tai tik jusu gerovei !!!!

  Nuostabu… Visiskas nukvailejimas: 1- Privalomas mokestis -nepanasus I savanoriska.
  2- Dvigubas mokestis uz viena preke(zvejiba )ir dvigubas mokestis terminalui.
  (Panasu svogerio krasto susitarima :As tau-tu man)
  3- Tai paprastas pasityciojimas is zmoniu.Norejot pinigu -pakelkit korteles kaina.
  Vistiek didziaja dali sukisit I savo kisene.
  O dabar nesamone -vieni privalo ,kiti neprivalo.Ne zvejai tersia lygiai ar net daugiau ir vietos prieupes uzima tiekpat.
  4-pries kazkiek metu buvo panaikintos licenzijos Nemuno deltoj.Ir STEBUKLAS!!!
  atsirado daugybe siuksliu konteineriu ,gamtosaugininkai ateidavo bent kas antra savaitgali,mandagus .
  nesikabinejo be reikalo,kai reikejo baudas rase.
  Vel atsirado licenzijos – ir…. konteineriai dingo,mandagmas -Budulio lygio,kabinejasi iki apsurdu-rubu ar sietelio spalvos.
  5 -Bus rengiama naujų automobilių stovėjimo aikštelių, vietų valtims nuleisti, poilsiaviečių.
  Fantastika ,as uz , BET… Pora pernai maciau -grazu tvarkinga ir pora vietu masinai pastatyt BET,..BET,..
  Privaziuot galima tik per pieva,kas grieztai BAUDZIAMA.
  Kas tai—spastai lankytojam ar geniali mintis-niekas nesinaudos,ilgai stoves ,svogeris renovuos kas metai.

 • darius

  Reikia su dalgiais kilti,tie birokratai mus nustekens iki paskutiniuju ir netik zvejus.apsurdas o ne musu brangi Lietuva

 • Julė

  Koks negražus žmogus. Nepasisekė jam gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite