Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę.

Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų.

Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai?

Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų, o dangos medžiagą ir formą galima pritaikyti prie pageidaujamo interjero stiliaus.

Malkomis kūrenama krosnelė tokių galimybių nesuteikia – tai yra jau paruoštas gaminys, turintis konkrečią formą ir stilių. Nors dabartinė šių gaminių pasiūla rinkoje yra gana plati, galutinis efektas interjere bus panašus.

Židinio ar malkomis kūrenamos krosnelės pasirinkimo dilemą galima išspręsti pirmiausia pažvelgus į techninius skirtumus. Židinys yra daug sunkesnis prietaisas nei krosnelė – jis gali sverti iki kelių šimtų kilogramų. Todėl dažniausiai jis įrengiamas pirmame namo aukšte, papildomai sutvirtinant grindis. Dalis židiniui skirto išlyginamojo sluoksnio turėtų būti sutvirtinta ir nuo likusios dalies atskirta deformacinėmis siūlėmis. Jei židinys įrengiamas ant rūsio ar pirmojo aukšto lubų, reikia pasikonsultuoti su inžinieriumi, nes lubas dažnai reikia taip pat sutvirtinti.

Daug lengvesnes krosneles galima statyti ant lubų be pavojaus joms įtrūkti. Krosnelėms nereikia įmontuotos konstrukcijos, tad jas galima statyti praktiškai bet kur. Įrengiant malkomis kūrenamą krosnelę taip pat reikalingas atskiras dūmtraukis.

Svarbu ir galia. Mažiausio židinio vardinė galia yra 6-10 kW, o tai dažnai yra per daug vienos patalpos poreikiams. Tai reiškia, kad kūrensime slopindami liepsną, dėl to dūmuose gali atsirasti daugiau kenksmingų medžiagų. Krosnelę galima įsigyti mažesnės galios, net mažesnės nei 5 kW, todėl tai ekonomiškesnis sprendimas. Be to, kai kuriuose modeliuose įrengti oro įsiurbimo reguliatoriai arba termostatas, kurį galima užprogramuoti pagal mūsų poreikius.

Šilumą iš židinio galima paskirstyti po namą įrengiant atskirą karšto oro paskirstymo sistemą arba renkantis židinį su vadinamuoju vandens apvalkalu, integruotu į centrinio šildymo sistemą.

Malkomis kūrenama krosnelė paprastai šildo tik interjerą, kuriame ji įrengta. Rinkoje taip pat yra modelių, kuriuose galima kepti ir virti maistą. Šiuolaikinės plieninės malkomis kūrenamos krosnelės greitai atiduoda šilumą per visą paviršių, todėl patalpa greitai įšyla. Akmenimis ar plytomis apipavidalintas židinys ilgiau išlaiko šilumą, o plieninėje krosnelėje šiluma nustoja sklisti, kai tik liepsna užgęsta.

pr2023/205

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite