Vlada Musvydaitė sveikatintis pataria pamažu

Sveikos gyvensenos entuziastė Vlada Musvydaitė teigia, kad kardinaliai gyvenimo būdo atėjus pavasariui keisti nepatartina. Sveikatingumo įpročius prisijaukinti reikia po truputį.

„Drastiškų priemonių imtis niekada nepatariu: viską reikia pradėti nuo pat pradžių. Išaušus rytui, pirmiausiai rekomenduoju pakelti savo namiškius, juos apkabinti ir kartu padaryti paprastą, kelias minutes trunkančią rytinę mankštą. Labai linkiu, kad šis rytinis ritualas taptų įpročiu. Taip pat, kaip ir pajudėjimas tarp darbų. Kadangi šiuo metu net ir konferencijos, darbo pokalbiai vyksta nuotoliniu būdu, prie kompiuterių – mano pasiūlymas būtų kas valandą nuo jo atsitraukti ir penkias minutes pajudėti. Vaikščiojamas yra taip pat nuostabus būdas prasijudinti. Be to, mokslininkų ištirta, kad kasdienis judėjimas padeda išvengti net 40-ies lėtinių ligų“, – sako V. Musvydaitė.

Anot sveiko gyvenimo būdo entuziastės, karantiną reikia stengtis paversti kuo pozityvesniu, todėl šis laikotarpis puikiai tinka užsiimti savo kūnu ir mityba. „Šiuo metu nebeturime jokių pasiteisinimų, kad pajudėti nespėjame. Dabar atsidarius kompiuterį tereikia į paiešką įsivesti „kalanetika“ arba „joga“ ir po truputį pradėti sportuoti. Įvairiausių treniruočių internete yra gausu, o ir sporto klubai daro internetines treniruotes“, – pasakoja V. Musvydaitė.

Norint sveikai gyventi, be rytinės mankštos, du kartus per savaitę Vlada rekomenduoja padaryti pusvalandį trunkančią treniruotę ir galiausiai palaipsniui didinant kasdien nueitų žingsnių skaičių, jų per dieną nužingsniuoti bent 10 tūkstančių.

Kalbėdama apie sveiką mitybą, V. Musvydaitė sako, kad čia galioja tos pačios taisyklės kaip ir sportui. Jeigu visą laiką valgei nesveiką maistą – drastiškai mitybos keisti ir staiga tapti sveikuoliu nereikėtų.

„Ne visi iš karto susitvarko su šaldytuvo varstymu, tačiau kiekvienam ateina savas laikas, kuomet vidinis balsas pasako, kad reikia pradėti rinktis sveikesnį maistą, atsisakyti žalingų įpročių, daugiau laiko praleisti su šeima. Kai žmogus pats apsisprendžia – yra daug lengviau siekti sveikatingumo tikslų“, – teigia sveikos gyvensenos entuziastė.

 

Karantino metu lietuviai daugiau vaikšto

Viena iš judėjimui skirtos programėlės „#walk15“ įkūrėjų V. Musvydaitė sako, kad karantino metu lietuviai pradėjo daugiau vaikščioti. Šį faktą, anot jos, galima teigti pagal mobiliosios programėlės duomenis.

„Šiuo metu mūsų programėlėje užsiregistravę yra daugiau nei 157 tūkstančiai vartotojų. Matome, kad karantino metu lietuviai pradėjo vaikščioti po 500 žingsnių daugiau nei prieš karantiną. Šiuo metu vidutinis lietuvis nueina po 4500 žingsnių per dieną“, – teigia V. Musvydaitė.

Dar vienas dalykas, pasak sveikos gyvensenos entuziastės, kuris galbūt padėtų padidinti nueinamų žingsnių skaičių – savo gyvenvietės pažinimas. „Mūsų programėlėje yra apie 150 skirtingų maršrutų. Žinoma, jeigu esi tam tikrame mieste, negali pažeidinėti karantino taisyklių ir važiuoti kažkur, tačiau tikiu, kad ne visus maršrutus žinote ir savo mieste. Jie yra nemokami ir įgarsinti. Taip ne tik vaikščiosite, bet ir sužinosite šį tą naujo“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kelionė po brolių Grimų pasakų karalystę

Sparčiais žingsneliais į Vydūno viešąją biblioteką sausio 23 d. atstriksėjo Pagėgių lopšelio-darželio „Zuikučių“ grupės auklėtiniai su mokytoja Aurelija Preimoniene ir mokytojos padėjėjomis Daiva Aleškevičiūte bei Gabriele Stunguryte. Tądien čia vyko literatūrinė skaitymo skatinimo edukacija „Stebuklų šalies paslaptys: atrask brolių Grimų pasaulį!“, skirta vieno iš brolių Grimų, vokiečių pasakų rinkėjo ir tyrėjo, bibliotekininko, kalbininko Jakobo Grimo 240-osioms gimimo metinėms paminėti. Vaikučiai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie brolius Grimus, sužinojo, kad jie buvo garsūs vokiečių kalbininkai ir tautosakininkai, kurie labai mėgo rinkti bei

Kviečia drauge kurti agrosektoriaus proveržį parodoje „Ką pasėsi… 2025“

Kovo 27–29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyksiančioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2025“ susijungia naujausios technologijos, tradicijos ir šiuolaikiškas požiūris į žemės ūkį. Didžiausias Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginys – puiki erdvė įmonėms ir organizacijoms pristatyti vystomą veiklą, inovacijas, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo tinklą. Parodoje – ilgametės tradicijos ir atviras žvilgsnis į ateitį  Pasakodama apie VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) jau 29-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę parodą „Ką pasėsi… 2025“, direktorė Rita Petlickaitė

Draudikai praneša, kad daugėja išmaniųjų įrenginių nuostolių

Tobulėjant technologijoms ir augant išmaniųjų įrenginių skvarbai, ekspertai akcentuoja – didėja ir skaitmeninių įrenginių patiriama žala. Gyventojai naudoja vis brangesnius išmaniuosius įrenginius, kuriuos praradus ar netikėtai sugadinus vidutinė žala siekia apie 460 eurų, tai yra 17 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendra išmaniųjų įrenginių žalų suma 2024 m. perkopė 1,3 mln. eurų sumą. „Lietuvos draudimo“ klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus pastebi, kad dažniausiai išmanieji įrenginiai nukenčia nuo vandens, drėgmės, karštų paviršių ir ugnies. Kartais pakenkia

Vairavo neblaivus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje. Sausio 23 d. rytą namuose Kentrių k., Pagėgių sav., rastas vyro, gim. 1955 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Sausio 24 d. naktį K. Kalinausko g., Šilutėje, sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (2,46 prom.) vyras, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sausio 22-os vėlų vakarą namuose Žemaičių Naumiestyje neblaivi (2,28 prom.) moteris, gim. 1999 m., grasino peiliu, blaiviam vyrui, gim. 1993 m.

Taip pat skaitykite