Vietos veiklos grupė „Šilutės kraštas“ pelnė apdovanojimą

„Europos burės 2024“ – apdovanoti didžiausią vertę Lietuvai ir visuomenei kuriantys projektai. Finansų ministerijos organizuojamo konkurso „Europos burės 2024“ apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Kauno muzikiniame teatre, paaiškėjo, kurie Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis finansuoti projektai kuria didžiausią vertę Lietuvai ir visuomenei. Projektus rinko speciali komisija ir visuomenė. Dėl pergalės šiemet varžėsi beveik šimtas projektų prisidėjusių prie geresnio gyvenimo Lietuvoje kūrimo.

Šiemet apdovanojimų renginys buvo skirtas Kauno modernizmui, kadangi lygiai prieš metus – 2023 m. rugsėjo 18 d. – jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Didžiausią vertę šaliai kuriantys projektai kaip ir kasmet buvo apdovanoti septyniose kategorijose: už investicijas į inovatyvius sprendimus, už investicijas į darnią aplinką, už investicijas į šiuolaikinę mokyklą, už investicijas į šiuolaikinę mediciną, už investicijas į bendruomeniškumą, už investicijas į žmogų ir už investicijas į inovacijas versle.

Specialią vertinimo komisiją, peržiūrėjusią beveik šimtą skirtingų projektų, sudarė mokslo, verslo, švietimo, kultūros ir visuomenės atstovai, o taip pat visuomenė, galėjusi išreikšti savo nuomonę partnerių tinklalapyje.

Paaiškėjo nominacijų laimėtojai

„Europos burių“ apdovanojimai, vyksta kasmet jau šešioliktą kartą.  Kiekvienais metais konkurse dalyvauja vidutiniškai 100 skirtingų ES investicijomis finansuojamų projektų. Projektų vykdytojai jau pajuto laimėjimo Europos burėse vertę – išaugusį projekto žinomumą. Šiemet daug dėmesio sulauks šie projektai.

Nominacijoje „Už investicijas į inovatyvius sprendimus“ „Europos burė“ įteikta Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkams, sukūrusiems daugiafunkcines dangas ZnO nanodalelių pagrindu. Mokslininkų sukurta inovacija buvo pritaikyta saulės elementuose kaip savaime besivalanti, mažinanti atspindį, keičianti ultravioletinius spindulius į matomąją šviesą daugiafunkcinė danga. Ši danga gali būti pritaikyta ne tik saulės elementų paviršiams, bet ir fasadams, langams ar kitiems paviršiams.

Nominacijoje Už investicijas į darnią aplinką laimėjo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) projektas, kuriuo didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse įrengtos dalijimosi daiktais stotelės DĖK‘ui. Stotelių tinklo sistemos nauda abipusė: gyventojams sudaromos galimybės nereikalingais, bet geros būklės daiktais atsikratyti neteršiant aplinkos, legaliai ir patogiai.

Nominacija „Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą“ atiteko profesinio orientavimo sistemos „Mukis“ įkūrėjams – Lietuvos neformaliojo švietimo agentūrai, bendradarbiavusiai su projekto partneriais – Užimtumo tarnyba bei Jaunimo reikalų agentūra. „Mukis“ – tai įrankis, kuriuo siekiama užtikrinti kokybišką karjeros paslaugų prieinamumą ir sklaidą visiems Lietuvos mokiniams. Žaismingas ir interaktyvus sistemos vedlys – lapiukas Mukis – kviečia mokinius kartu tyrinėti skaitmeninį Karjeros vadovo turinį. Lapiukas Mukis padeda mokiniams geriau pažinti save, suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses bei poreikius ir padrąsina žengiant karjeros keliu.

Nominacijoje „Už investicijas į šiuolaikinę mediciną“ laimėjo KTU tyrėjai, sukūrę galvos smegenų išemijos ankstyvojo perspėjimo inovacines technologijas. Efektyvesniam pacientų gydymui mokslininkai siūlo metodą, leisiantį efektyviai prognozuoti paciento ligos eigą ir laiku priimti sprendimus gydymui.

Nominaciją „Už investicijas į bendruomeniškumą“ gavo Šilutės miesto vietos veiklos grupė „Pamario kraštas“, projektu siekęs pagerinti Šilutės mieste socialinę atskirtį patiriančių asmenų socialinius įgūdžius kartu ugdant bendruomeniškumą ir skatinant savanorystę.

Nominacijos „Už investicijas į inovacijas versle“ apdovanojimą gavo Lietuvos kultūros tarybos projektas „Dizaino sparnai“. Projekte dalyvauja pradedantieji dizaineriai, studijas baigę ne anksčiau kaip prieš penkerius metus ir neturėję pilnavertiškų galimybių įsidarbinti bei tobulėti per COVID-19 pandemijos laikotarpį. Šiame projekte jie turi unikalią galimybę įgyti profesinės patirties kuriant realius, įmonių poreikius atitinkančius dizaino sprendimus.

Nominacija „Už investicijas į žmogų“ atiteko už Panevėžyje statomą modernų kompleksinių paslaugų centrą negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams „Harmonijos miestas“. Planuojama, kad „Harmonijos mieste“ įsikurs konsultacijų ir edukacijos, specializuotos pagalbos šeimai, dienos, laikino atokvėpio, nuoseklaus lavinimo centrai. Skaičiuojama, kad čia bus galima aptarnauti iki 70 žmonių. „Harmonijos miestas“ bus pirmasis, teikiantis kompleksinę pagalbą šeimai visame Panevėžio regione.

Finansų min. inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Valstybės sienos su Rusija apsaugai – ypatingas dėmesys

siena su Rusija

Lydimas VSAT vado generolo Rustamo Liubajevo, vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič lankėsi VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje. Vizito tikslas – susitikti su pasieniečiais, apžiūrėti infrastruktūrą bei aptarti valstybės sienos apsaugos stiprinimo priemones, reaguojant į dabartinius geopolitinius iššūkius. „Valstybės sienos apsauga – tai neabejotinai vienas iš pagrindinių prioritetų, esančių dabartinėje darbotvarkėje. Būtina atnaujinti visą reikiamą infrastruktūrą pasienio užkardose, diegti modernias technologijas, sutvarkyti pasienio taką ir ieškoti lėšų bepiločių orlaivių bei antidroninės įrangos įsigijimui. Esant tokiems geopolitiniams iššūkiams, negalima delsti nė vienos dienos.

Bibliotekininkų nominacijos šilutiškiams ir stoniškietei 

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka paskelbė nominacijų „Išminties marės“ ir „Jonvabalis“ nugalėtojus. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kasmet per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę skelbia geriausią Klaipėdos regiono bibliotekininką (-ę) ir biblioteką.  Šių metų komisijos vieningu vertinimu už 2024 m. metų pasiekimus „Išminties marės“ nominacija skiriama Šilutės r. savivaldybės  F. Bajoraičio viešajai bibliotekai už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumo skatinimą, aktyvų darbą su jaunimu, inovatyvių paslaugų kūrimą bei dalyvavimą įvairiose kūrybinėse iniciatyvose. Nominacija „Jonvabalis“ skiriama Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių

Prieš metus branginta automobilių techninė apžiūra ir vėl brangs… 

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Kainų augimą labiausiai pajus dujomis varomų lengvųjų automobilių savininkai, mažiausiai – mopedų ir motociklų.  Kainų pokyčiai svyruoja nuo 80 ct iki 2 Eur. Praėjusiais metais techninės apžiūros kainos nesikeitė, o kai kurioms transporto priemonių rūšims jos net sumažėjo. Iki šių metų techninės apžiūros paslaugos kainos keičiamos tik tada, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9

Sklypo kadastriniai matavimai: kada jie privalomi ir kada rekomenduojami?

kadastriniai matavimai

Sklypo kadastriniai matavimai – tai procesas, kurio metu tiksliai nustatomos ir įregistruojamos žemės sklypo ribos, plotas bei kiti esminiai duomenys. Šie matavimai atliekami siekiant sukurti arba atnaujinti sklypo kadastrinius duomenis, kurie yra būtini tiek teisinei žemės nuosavybės apsaugai, tiek vykdant įvairius nekilnojamojo turto sandorius. Nors ne visada matavimai yra privalomi, tam tikrose situacijose jų atlikimas tampa būtinu žingsniu. Šiame straipsnyje aptarsime, kada kadastriniai matavimai yra privalomi ir kada juos rekomenduojama atlikti savanoriškai. Sklypo kadastriniai matavimai. Kada jie privalomi? Yra keletas

Taip pat skaitykite