Veiksmai, kurių imasi logistikos kompanijos, kad nedingtų transportuojami kroviniai
Ne be reikalo transportas ir ekspedijavimas laikomi viena svarbiausių logistikos sričių. Tai nepakeičiamas daugelio kitų pramonės šakų funkcionavimo elementas. Tuo pačiu metu gabenant krovinius gresia tiek prekių sugadinimo, tiek ir jų dingimo riziką. Ypač kalbant apie tarptautinį prekių transportavimą.
Prekių priėmimas transportuoti siejamas su didele atsakomybe. Vežėjas yra visiškai atsakingas už visišką ar dalinį krovinio praradimą ar vagystę. Todėl saugus transportavimas iš taško A į tašką B reikalauja daug dėmesio. Logistikos kompanijos labai stengiasi, kad jūsų užsakymas būtų pristatytas į paskirties vietą be jokių nemalonių staigmenų. Daugiau informacijos rasite internete.
Kokių atsargumo priemonių imasi logistikos kompanijos, kad išvengtų vagysčių?
Yra dvi draudimo rūšys, kurios apsaugo mus nuo išlaidų dėl vagystės ar prekių sugadinimo. Civilinės atsakomybės draudimas, taikomas vežėjui pačiam vežimo laikotarpiui. Ji turi padengti bet kokią žalą, patirtą kelionės metu. Kita vertus, Krovinių draudimą perka klientas arba vežėjas jo pageidavimu. Ši politika kompensuos žalą, padarytą dėl vagystės, gaisro, potvynio, lavinos, audros ar išsibarstymo maršrute. Dažniausiai ekspedijavimo įmonei užtenka tik civilinės atsakomybės draudimo, tačiau kai jis nepadengia visos prekės vertės, verta įsigyti ir Cargo.
Taip pat yra įdiegtos sistemos, kurios nuolatos tikrina besibaigiančius vežėjų draudimo terminus, kad įsitikintų, jog pasibaigus jų galiojimo laikui nebus atliekama operacijų. Sistemos taip pat saugo vairuotojo duomenis, kurie klientui paprašius pateikiami. Logistikos kompanija taip pat reikalauja, kad vairuotojas visada stovėtų tik saugomose aikštelėse, o vežant greitai gendančias prekes ir prekes, reikalingas vežti per muitinę, pvz., elektroniką, alkoholį, cigaretes, – automobilis turi būti privalomai plombuojamas.
Kas atsakingas vagystės atveju?
Vežėjas yra atsakingas už krovinio vagystę, tačiau ekspeditorius yra ta šalis, kuri atsiskaito tiesiogiai su klientu. Draudimo bendrovė turėtų priteisti kompensaciją, jei vežėjas padarė viską, kad prekės nebūtų pavogtos. Verta pasidomėti, kokios išimtys yra numatytos ekspeditoriaus/vežėjo ir draudimo bendrovės sutartyje.
Kaip matote, logistikos kompanija labai kruopščiai planuoja visą kelionę, pasirūpindama, kad gabenamos prekės iš taško A į tašką B atkeliautų saugiai. Pagrindinis prioritetas – bendradarbiauti tik su patikrintais vežėjais. Administraciniai dokumentai taip pat turėtų būti pagrindinis dalykas užtikrinant viso transporto saugą.
pr2022/118