Vasara nekilnojamojo turto sandorių rinkoje baigėsi pakiliai

nekilnojamojo turto rinkaRugpjūčio mėnesio pardavimai tik nežymiai atsiliko nuo gegužę fiksuoto geriausio šių metų rezultato. Pardavimų augimas buvo fiksuotas visose pagrindinėse NT objektų kategorijose – butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų segmente. Taip skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.

Perka ir vasarą

„Rugpjūtis buvo antras mėnuo iš eilės ir trečiasis šiais metais, kai NT rinka peržengė simbolinę 10 tūkst. įregistruotų NT sandorių ribą. Paskutinysis vasaros mėnuo kartu sumažino ir atsilikimą nuo bendro praėjusių metų rezultato. Apskritai šių metų vasara pagal įregistruotų NT sandorių skaičių jau nebeatsiliko nuo analogiško praėjusių metų laikotarpio“, – sako   Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Per aštuonis šių metų mėnesius visoje Lietuvoje iš viso įregistruota 71,6 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų NT objektų – 5 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-rugpjūtį. Tada buvo įregistruota 75,4 tūkst. parduotų NT objektų. Vien tik per rugpjūčio mėnesį įregistruota 10,4 tūkst. NT savininkų pasikeitimų – 4,6 proc. daugiau nei praėjusių metų rugpjūtį (9,9 tūkst. NT objektų) ir 0,8 proc. daugiau nei šių metų liepą (10,3 tūkst. NT objektų).

Mažiau parduoda butų

Šiais metais visoje šalyje įregistruota beveik 19 tūkst. butų pardavimų – 7,2 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-rugpjūtį, kai buvo įregistruota 20,4 tūkst. butų sandorių. Vien tik per rugpjūčio mėnesį šeimininkus pakeitė 2,7 tūkst. butų – 6,3 proc. daugiau nei pernai rugpjūtį (2,6 tūkst. butų) ir 9,6 proc. daugiau nei šių metų liepą (2,5 tūkst. butų).

Vilniuje šiemet įregistruota 6,2 tūkst. butų pardavimų arba 10,3 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-rugpjūtį, Kaune – 2,8 tūkst. (5,6 proc. mažiau), Klaipėdoje – 1,7 tūkst. (10,2 proc. mažiau).

„Rugpjūčio mėnesio įregistruotų butų skaičius buvo didžiausias šiais metais – pastarąjį kartą didesnis butų sandorių skaičius registruotas tik pernai birželį. Taip pat augimas stebimas ir gyvenamųjų namų rinkoje, kur rugpjūčio mėnesio rezultatas buvo geriausias per beveik dvejus metus“, – kalba P. Rudzkis.

Mažėjo ir prekyba namais

Šiais metais Lietuvoje įregistruota iš viso beveik 7 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 2,8 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-rugpjūtį, kai buvo įregistruota 7,1 tūkst. namų pardavimų. Vien tik per rugpjūčio mėnesį pasikeitė apie 1,1 tūkst. namų šeimininkai – 6,4 proc. daugiau nei pernai rugpjūtį (1 tūkst. namų) ir 4 proc. daugiau nei šių metų liepą (beveik 1,1 tūkst. namų).

Šiemet per aštuonis mėnesius visoje šalyje taip pat įregistruota 34,3tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 5,1 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-rugpjūtį, kai buvo įregistruota 36,1 tūkst. žemės sklypų sandorių. Tik per rugpjūčio mėnesį įregistruota 4,9 tūkst. žemės sklypų sandorių arba 4,2 proc. daugiau nei pernai rugpjūtį (4,7 tūkst. žemės sklypų), tačiau 4,5 proc. mažiau nei šių metų liepą (5,2 tūkst. žemės sklypų).

Papildoma informacija: tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite