Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad neatsakingas elgesys ar perdėta rizika gali tapti skaudžių nelaimių vandenyje priežastimi. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien  per šį birželį (iki birželio 14 d.) ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių  ištraukė 10 skenduolių. Ugniagesių gelbėtojų statistika rodo, kad skęstančiųjų vandens telkiniuose šiais metais daugėja – juose nuskendo 49 žmonės, iš jų – vienas vaikas.  Pernai per tą pat laikotarpį nuskendo 38 gyventojai.

Vyrai skęsta dažniau

Anot statistikos, penkis kartus dažniau skęsta vyrai. Šiemet ugniagesiams pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų, tarp jų ir du vaikus. Pasak ugniagesų, skęstama dėl įvairių priežasčių. Pagrindinės iš jų, kai neįvertinama galima rizika, bandoma  kuo toliau nuplaukti nuo kranto, maudomasi ten, kur nėra gelbėtojų, o ypač – apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria maudytis tik saugiose, tam pritaikytose vietose. Taip pat atkreipia dėmesį, kad laiką leidžiant prie vandens, tėveliai turėtų nė akimirkai nenuleisti akių nuo  vaikų, net ir tada, kai jie nesimaudo. Minutė kita, kurią praleidžiate naršydami  mobiliajame telefone gali kainuoti vaiko gyvybę.

Atsisakyti maudynių reikėtų, jei esate labai pavargęs ar blogai jaučiatės, taip pat perkaitus saulėje ar gausiai pavalgius.  Negalima maudytis naktį ir perkūnijos metu. O šokti  į vandenį nežinomoje vietoje, – netgi ten, kur anksčiau buvo saugu, gali būti pavojinga.

Niekada neplaukite toliau įspėjamųjų ar maudymosi vietą žyminčių ženklų. Labai didelė skendimo rizika, kai plaukiojama ant  pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, ypač jeigu nemokate plaukti arba plaukiate prastai.

O plaukiojant su vandens transporto priemonėmis – pramoginiais plaustais, valtimis, baidarėmis, būtina dėvėti plūdrias  priemones (gelbėjimo liemenes ar specialius kostiumus). Pasak ugniagesių  narų, neretai  tenka ieškoti skenduolių ir apvirtus valčiai, visi gelmėse rasti kūnai būna be gelbėjimo liemenių.

Gelbėtojai įspėja, kad  vanduo – ne vieta išdaigoms ar žaidimams:  nenardinkite kito asmens, netampykite už kojų, nelipkite ant pečių.  Jei plaukiate valtimi, jos nesiūbuokite, joje nevaikščiokite. Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai. Branginkime savo ir kitų gyvybes.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Cepelinai, dūminė pirtis ir miško žvėrys – būsimi pašto ženklai atvaizduos lietuvių pageidavimus

Išrinktos trys gyventojų pasiūlytos temos, kurios bus atvaizduotos ant 2025 ir 2027 m. pasirodysiančių lietuviškų pašto ženklų. Tai Lietuvos kulinariniam paveldui priskiriami cepelinai, dūminė pirtis ir miško žvėrys bei paukščiai. Tuo pačiu Lietuvos paštas skelbia ir naują konkursą, šį sykį – kviečiantį sukurti dizainą ateinančių metų pašto ženklams. Visas minėtas ateities pašto ženklų temas pasiūlė gyventojai, atsiliepę į pavasarį Lietuvos pašto paskelbtą kvietimą. Temų, kurioms pritarta, autoriai bus apdovanoti Lietuvos pašto prizais. „Norime padėkoti už gyventojų įsitraukimą siūlant pačias įvairiausias

90-ojo gimtadienio proga pasveikinta Hilda Galina Žiogienė

Šilutės rajono savivaldybės vadovai kartu su seniūnais bei socialinės paramos skyriaus darbuotojais nuolat vyksta pasveikinti garbingo amžiaus sulaukusių rajono gyventojų. Šįkart dėmesio sulaukė jubiliatė Hilda Galina Žiogienė. Jai sukako 90 metų. Rugsėjo 12 d. meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Tomas Budrikis, Administracijos direktorius Andrius Jurkus, mero patarėja Irma Macevičienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90-ojo gimtadienio proga pasveikino Hildą Galiną Žiogienę. Visą savo gyvenimą jubiliatė buvo kupina atjautos, padėjo tiems

Informacija telefonu bus teikiama nemokamai

Nuo spalio 1 d. Užimtumo tarnyboje veiks tik bendrasis konsultacijų numeris (+370) 5 250 0883. Skambinant šiuo telefono numeriu bus taikomi standartiniai operatorių tarifai, juo susisiekti bus galima ir būnant užsienyje. Mobiliojo ryšio tiekėjų papildomai apmokestinamas trumpasis informacijos numeris 1883 veiks iki rugsėjo pabaigos. Iki šiol juo buvo aptarnaujami Užimtumo tarnybos ir „Sodros“ klientai. Telefonu (+370) 5 250 0883 teikiama informacija apie Užimtumo tarnybos teikiamas paslaugas ir taikomas paramos priemones darbo ieškantiems asmenims, darbdaviams, mokymo teikėjams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

Socialinės paramos skyriuje – išankstinė registracija dėl socialinių išmokų

Primename, kad Šilutės miesto gyventojams kreipiantis į Socialinės paramos skyrių dėl išmokų, BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA: būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų; socialinės pašalpos; tikslinių kompensacijų (priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija); išmokų vaikams; nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigijimo; globos (rūpybos) išmokos, globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo, vaiko laikinosios priežiūros išmokos, vienkartinės išmokos įsikurti; vienkartinių, tikslinių, periodinių ir sąlyginių išmokų; ir kitų išmokų. Išankstinė registracija galima atvykus į Socialinės

Taip pat skaitykite