Tauragės, Šilutės ir Klaipėdos rajonuose rasta per 200 neteisėtų žvejybos įrankių

Aplinkos apsaugos departamento akcija „Saugom lydeką“ duoda rezultatų. Per dvi savaites Gyvosios gamtos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai sodybų ūkinėse patalpose rado per 200 nemėgėjiškos žvejybos įrankių – statomųjų tinklų ir gaudyklių. Tauragės rajone pareigūnai nustatė asmenį, kuris savo ūkinėse patalpose laikė 1 traukiamą ir 3 statomuosius tinklus.

Praėjusią savaitę, tęsdami akcijos reidus, aplinkosaugininkai pagal turimą informaciją patikrino sodybą ir ūkines patalpas Šilutės rajone. Nustatyta, kad asmuo savo ūkinėje patalpoje laikė 158 statomuosius tinklus ir 6 gaudykles. Klaipėdos rajone, kartu dalyvaujant ir neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, patikrinus sodybos ūkinės paskirties patalpas buvo rasti ir paimti 34 statomieji tinklai. Pažeidėjams gresia baudos iki 200 eurų bei pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas.

Kaip teigia Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė, labai svarbu, kad tinkliniai įrankiai nepasiektų mūsų upių ir ežerų. Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai visomis priemonėmis siekia, kad asmenys, neteisėtai laikantys tinklinius ne mėgėjų žvejybos įrankius, būtų išaiškinti ir patraukti atsakomybėn ir jais nebūtų padaryta žala žuvų ištekliams.

Apžiūrint tinklus nustatyta, kad pastaruoju metu jie nebuvo naudojami, bet didžioji jų dalis paruošti žvejybai ir bet kuriuo metu galėjo būti panaudoti. Visi įrankiai  paimti laiku, nespėjus jais padaryti žalos žuvų ištekliams. „Primename, kad tinklinius ne mėgėjų žvejybos įrankius yra draudžiama laikyti ir naudoti (išskyrus su leidimais įgytus ir paženklintus). Būkite neabejingi ir, jei pastebėjote pažeidimą, nedelsdami praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112“, – teigė M. Ramanauskienė.

Akcija „Saugom lydeką 2023“, trunkanti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d., susijusi su galiojančiu draudimu gaudyti lydekas. Taip norima užtikrinti šių žuvų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu. Iki balandžio pabaigos draudžiama lydekas žvejoti visuose šalies vandens telkiniuose tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams. Už draudžiamu metu sugautą lydeką gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams. Lydeką sugavus gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Diena, kai nesisekė moterims ir degė namas Juknaičiuose

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Blaivi 38-erių m. moteris išvažiuodama iš automobilio parkavimo vietos atbuline eiga užkliudė pro šalį ėjusią 82-ejų metų senolę. Tai įvyko spalio 2-os popietę automobilių stovėjimo aikštelėje Knygnešių g., Šilutėje. Nukentėjusioji pristatyta į gydymo įstaigą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Spalio 2 d. prieš vidurnaktį degalinėje Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivi (3,44 prom.) 25-erių moteris, gim. 1999 m., neturėdama vairuotojo pažymėjimo, važiuodama automobiliu „Mercedes Benz ML 270“ atbuline eiga atsitrenkė į degalinėje esančią lauko prekybos lentyną

Informacija apie prekes ir paslaugas – tik lietuviškai

Seimas priėmė Valstybinės kalbos įstatymo pataisas. Jos numato, kad nuo 2026 m. informacija apie parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas turi būti teikiama ir prekės ženklinamos valstybine kalba. Privalės aptarnauti valstybine kalba Lietuvoje prekes parduodantys ar paslaugas teikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai privalės užtikrinti tiesioginį gyventojų aptarnavimą valstybine kalba Vyriausybės nustatytu lietuvių kalbos mokėjimo lygiu. Šis reikalavimas nebus taikomas šalyje laikinai prekes parduodantiems fiziniams asmenims ar fiziniams asmenims. Pakeitimų iniciatoriai tikina, kad vis daugiau susiduriama su

Dėl kaimo turistų registravimo bus taikoma išimtis

Seimas priėmė Turizmo įstatymo pataisas, pagal kurias kaimo turizmo paslaugų teikėjui nebeliks pareigos per 24 valandas informuoti apie apsistojusius Lietuvos gyventojus. Pagal 2022 m. priimtą naują Turizmo įstatymą kaimo sodybų savininkai būtų turėję nuo šių metų liepos 1 d. informacinėje sistemoje operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Pasak Seimo nario Andriaus Bagdono, šis Ekonomikos komiteto narių inicijuotas pakeitimas skirtas kaimo turizmo paslaugų teikėjams, kuriems šiuo metu galiojantys pertekliniai ir neproporcingai dideli reikalavimai kelia pakankamai didelę administracinę naštą. „Nuo liepos 1

Šilutės bibliotekoje pristatyta debiutinė Jono Jauniaus knyga

Rugsėjo 28 d., šeštadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Jono Jauniaus debiutinė knyga „Mano gyvenimo fizika“. Dalinamės literatės Irenos Arlauskienės įžvalgomis apie pristatymą bei renginio akimirkomis. Naujos knygos šviesa Nuostabus jausmas paimti į rankas naują knygą. Norėčiau tikėti, kad lietuviams jis yra net truputį šventas, jei prisimenam pirmąją knygą, knygnešystės laikus, kovas už žodžio laisvę okupacijos metais. Tai, žinoma, jau su istorija susieti dalykai, bet už juos nė kiek ne mažesnis yra autoriaus savo pirmosios knygos sutikimo džiaugsmas.

Taip pat skaitykite