Šyšos kaime, Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, neteisėtai iškastas tvenkinys

neteisėtaAtlikę patikrinimą Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė kraštovaizdžio bei reljefo pažeidimų Nemuno deltos regioniniame parke ir Seredžiaus kraštovaizdžio draustinyje. Buvo už fiksuoti neleistini kasimo darbai, sunaikinta žolinė augmenija ir pašalinti saugotini želdiniai. Dėl aplinkai padarytos žalos, atsakingiems asmenims teks atlyginti žalą aplinkai, kuri siekia beveik 8 tūkst. eurų.

Pažeidimai Nemuno deltos regioniniame parke 

Šyšos kaime, Šilutės r., Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje asmuo, nesuderinęs veiklos su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija ir pažeisdamas teisės aktuose nustatytus reikalavimus, iškasė 897,54 m² ploto nepratekamą dirbtinį vandens telkinį ir sunaikino žolinę augmeniją 335,81 m² plote. Kasimo darbai buvo vykdomi Atmatos upės pakrantės apsaugos juostoje.

Už šiuos pažeidimus asmeniui gresia administracinė atsakomybė nuo 150 iki 400 eurų ir apskaičiuota žala aplinkai – 3 076 eurai. Asmuo žalą atlygino  ir  jam buvo pritaikyta administracinė atsakomybė.

Pažeidimai Seredžiaus kraštovaizdžio draustinyje 

Jurbarko rajono Belvederio kaime, Seredžiaus kraštovaizdžio draustinio teritorijoje asmuo, nesilaikydamas nustatytų reikalavimų, iš augimo vietos pašalino saugotinus želdinius ir nufrezavo žolinę augmeniją, įskaitant ir pakrantės apsaugos juostoje esančius plotus. Pažeidimai užfiksuoti keturiuose privačiuose žemės ūkio paskirties sklypuose ir nesuformuotame valstybinės žemės sklype.

Daliai sklypų taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos – natūralios pievos ir ganyklos. Už padarytus saugomų teritorijų režimo pažeidimus atsakingam asmeniui taikoma administracinė atsakomybė nuo 150 iki 400 eurų, taip pat turės atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri siekia 4554 eurus.

Šios vietovės yra jautrios dėl savo gamtinės ir kultūrinės vertės, todėl siekiant išsaugoti jų unikalumą ir biologinę įvairovę jos yra priskirtos saugomoms teritorijoms. Pavyzdžiui, Šyšos kaimas priklauso Nemuno deltos regioniniam parkui. Ši teritorija išsiskiria unikalia gamta – gausiu vandens telkinių tinklu, pelkėmis ir turtinga biologine įvairove. Dėl savo jautrumo žmogaus veiklai čia taikomos griežtos apsaugos priemonės, siekiant išlaikyti natūralias ekosistemas.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad bet kokie kraštovaizdžio ir reljefo pakeitimai saugomose teritorijose turi būti derinami su atsakingomis institucijomis. Neteisėti veiksmai daro žalą vertingam šalies kraštovaizdžiui.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai vėl suaktyvėjo – iš gyventojų išvilioja ir šešiaženkles sumas

Nepaisant kone kasdienių žinių apie internetinių ir telefoninių sukčių veiklą, apgavikų laimikiai auga. Vien paskutinėmis žiemos ir pirmomis pavasario dienomis iš žmonių net šešiskart išviliotos sumos, viršijusios 25 tūkst. eurų. Ekspertai ragina neprarasti budrumo ir telefonu neatskleisti jokių asmeninių duomenų. „Nei banko darbuotojai, nei policijos pareigūnai neprašo žmonių atskleisti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ar panašios jautrios asmeninės informacijos. Nekalbant jau apie atvejus, kai rusiškai kalbantys asmenys prisistato esantys „Google“ ar „Igničio“ darbuotojais. Vos išgirdę tokius ar panašius teiginius bei

Dantų protezavimas – procedūros eiga ir dažniausios baimės

Dantų protezavimas – tai prarastų arba pažeistų dantų atkūrimo procedūra, kuri leidžia atkurti ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius protezavimo būdus – nuo išimamų protezų iki fiksuotų dantų ant implantų ar natūralių dantų. Nors ši procedūra daugeliui pacientų kelia nerimą – ji dažniausiai yra neskausminga ir suteikia ilgalaikį rezultatą. Konsultacija ir gydymo plano sudarymas Pirmasis etapas – išsami konsultacija su odontologu, kurios metu įvertinama burnos sveikata, atliekami rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimai. Gydytojas nustato, ar

Kas yra poveikio duomenų apsaugai vertinimas ir kada jis reikalingas?

Poveikio duomenų apsaugai vertinimas (PDAV) yra sisteminis procesas, kurio metu organizacija įvertina – kaip tam tikri duomenų tvarkymo veiksmai gali paveikti asmens duomenų saugumą ir privatumą. Šis vertinimas leidžia identifikuoti galimas rizikas, įvertinti jų poveikį bei parengti tinkamas priemones joms sumažinti. Poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra viena iš pagrindinių priemonių, kuri padeda užtikrinti, kad organizacija laikosi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų. Kada poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas? BDAR 35 straipsnis numato, kad poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas,

Plastmasinių bakų panaudojimo galimybės stebina savo įvairove

Plastikinis bakas gali kainuoti vos kelis eurus, tačiau net ir patys maloniai nustebsite, kaip įvairiai bei naudingai gali būti panaudojamas šis gaminys. Galite panaudoti namų ūkyje Štai, kaip įvairiai plastmasinį baką galite panaudoti namų ūkyje: Laikykite įvairius daiktus, pvz., žaislus, sporto inventorių, sodo įrankius ar valymo priemones; Bakelis gali tapti patogiu konteineriu daiktams, kuriuos reikia nešioti iš vienos vietos į kitą; Naudokite plastmasinius bakus daiktams, kuriuos reikia laikyti lauke, apsaugoti nuo lietaus ir dulkių; Suskirstykite smulkius daiktu – varžtus, vinis,

Taip pat skaitykite