Šventė Juknaičiuose – ir be alaus…

Šeštadienį Juknaičių poilsio parke vyko seniūnijos ir bendruomenių tradicinė šventė „Visada jauni“. Juknaičiai, 2016 metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė, šventė net be alaus!

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Į Juknaičių šventę „Visada jauni“ susirinko vietiniai gyventojai, taip pat kaimynai iš Pašyšių, Leitgirių, Šilutės ir kitur.

Vakare, kai Juknaičių poilsio parke koncertavo Vytautas Šiškauskas, kitos scenos žvaigždės, žiūrovų susirinko gausiai. Gyvenvietės poilsio parke, kur atidarytas atnaujintas Šeimos takas, jaunimas sportavo jau nuo vidurdienio. Leitgirių, Juknaičių bendruomenės ruošė vaišių stalus, puošė aplinką, virė žirnienę, žuvienę, kepė šašlykus, o pavakare kvietė prie stalų, patys sėdo, su kaimynais vaišinosi. Alaus nebuvo!
Tradicinį kiemelį įrengė ir „Berštų“ klubo medžiotojai, prie vaišių stalo pakvietę Seimo Pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, neleidę pro šalį praeiti Seimo nariui Artūrui Skardžiui, rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Tokia vaišingų bendruomenių tradicija – pakviesti prie savo stalo. Leitgiriškių ilgą ir gausiai skanumynais nukrautą stalą puošė didžiulis keptas kalakutas – Aušra Gaylard sakė jį kepusi 5 valandas…

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Aušra ir Marius Čėsnos iš Leitgirių prie bendruomenės stalo, kurį puošė ponios Aušros iškeptas kalakutas, ši šeima pelnė apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą.

Prie Juknaičių bendruomenės vaišių stalo sėdo koncertuoti atvykę pučiamųjų instrumentų orkestro „Ciongs“ iš Panevėžio rajono vyrai, buvo ir kitų kolektyvų iš toli, iš rajono bei vietinių iš Juknaičių.
Raitelis ant žirgo, lydimas kitų trijų raitelių, atnešė Juknaičių seniūnijos vėliavą, kurią iškėlė seniūnas Alfredas Gaubys ir nuo 2010 metų Juknaičių bendruomenei vadovaujanti Laima Barkauskienė. Po seniūno šventės dalyvius pasveikino meras V. Laurinaitis, iš Seimo atvykę K. Komskis ir A. Skardžius.
Iškilmių pradžia – Loretos Margaritos Černeckienės pagerbimo ceremonija: ilgametei suaugusių žmonių šokių kolektyvo „Juknaičiai“ vadovei suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas ir įteiktos regalijos. Seimo narys A. Skardžius talentingai moteriai atvežė suvenyrą iš Seimo: dailiai įrėmintą „Tautišką giesmę“.
Dar vienas pagarbos ženklas teko šešerius metus Juknaičių bendruomenei vadovaujančiai Laimai Barauskienei – ji pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aktyvi ir veikli Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė pasirašė Juknaičių garbės knygoje.

Aušros ir Mariaus Čėsnų sodyba Leitgiriuose pripažinta gražiausiai tvarkoma. Dovanų – ir magnolija. Jas gavo ir gražiai aplinką tvarkančio daugiabučio namo gyventojai iš Leitgirių, taip pat viena įstaiga – Juknaičių pagrindinė mokykla. Europietiškiausios šeimos prizas teko Rasai ir Gintautui Vaičiuliams, darniausia daugiavaikė šeima – 5 vaikus auginantys Vida ir Arvydas Meižiai, kurių šeimoje yra ir trynukai.

Stasė SKUTULIENĖ

 Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Juknaičių seniūnijos vėliavą atnešė raitelis su palyda.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas  Juknaičių garbės piliečio vardas.

Loretai Margaritai Černeckienei (kairėje) suteiktas Juknaičių garbės piliečio vardas.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Vaikinai varžėsi prie rankų lenkimo stalo.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pasisavino vyro pinigus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Sausio 30 d. į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1970 m., gyv. Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, kad 16 m. už jį jaunesnė moteris pasisavino jo 700 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 5 d. vakare viešoje vietoje Melioratorių al., Šilutėje, neblaivus (2,25 prom.) vyras, gim. 2002 m., sukėlė fizinį skausmą 10 metų už jį vyresniam vyrui. Taip pat apdaužė ir apgadino netoli stovėjusį moters elektrinį motorolerį. Nuostolis 200 eurų. Pradėtas ikiteisminis

Palangių daržininkystė prasideda. Kaip greičiau užsiauginti šviežių ir sultingų svogūnų laiškų?

svogūnai ant palangės

Dienoms jau pagaliau ilgėjant, savaime norisi daugiau žalumos ir vitaminų. Ant palangės žaliuojantys prieskoniai ir žalumynai ne tik kuria pavasarišką nuotaiką, bet ir yra nepamainomi pagalbininkai virtuvėje. Kad palangių daržininkystės sezonas Lietuvoje jau prasidėjo, pastebi prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė. Pasak jos, dažnuose namuose pirmaisiais pavasario pranašais tampa svogūnų laiškai, mat svogūnų sodinukų kaina patraukli, o daug darbo jiems užauginti nereikia. „Populiarėjant sveikai mitybai ir natūralumui, daugelis atsigręžia į tai, kuo užsiimant matydavo savo tėvus, senelius. Todėl daržininkystė

Ant dviračio – ištisus metus. Kokių taisyklių negalima pamiršti žiemą?

Ant dviračio žiemą

Pastarųjų žiemų klimato pokyčiai keičia mūsų šalies dviratininkų elgesį: Lietuvoje dviratis tampa nebe sezonine, o ištisus metus naudojama transporto priemone. Ekspertai pataria, kaip dviračiu rūpintis žiemos laikotarpiu ir kokių taisyklių, esant dabartinėms oro sąlygoms, privalu laikytis sėdant ant šios transporto priemonės.   „Nors eismo dalyviai dažnai laikosi nuomonės, kad dviratis šaltuoju metu nėra tokia patogi transporto priemonė kaip automobilis, vis šiltesnės žiemos leidžia jį minti visus metus. Svarbu žinoti, kad žiemos sezonu reikia tinkamai jį paruošti ir kiekvieną kartą atidžiai

Kreditinei kortelei – 75-eri: kaip vienas išradimas pakeitė mūsų finansinius įpročius

Ar žinojote, kad vasario 8 d. švenčiame kreditinės kortelės gimtadienį? Šią dieną galime pažvelgti į šio išradimo istoriją ir tai, kaip jis pakeitė mūsų finansinį gyvenimą. Per daugiau nei 70 metų kreditinė kortelė tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Kaip ir kodėl – pasakoja „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė. Pirmoji kreditinė kortelė atsirado 1950 metais, kai JAV finansinių paslaugų teikėjai „Diners Club“ išleido kortelę, skirtą restorano sąskaitoms apmokėti. Tai buvo nauja finansinė idėja, sugalvota vienos vakarienės metu, kai verslininkas Frankas

Taip pat skaitykite