Steponas Kazlauskas – apie sėkmingus „Žibų“ bendrovei metus

Gruodžio 12 d. Miško gatvėje, Šilutėje, duris atvėrė naujas šiuolaikiškas statinys, kurį savo teritorijoje per trumpą laiką pastatė UAB „Žibai“. Bendrovės savininkas ir direktorius Steponas Kazlauskas įkurtuvių simbolinį raktą įteikė pastato nuomininkams, kurie čia surengė „Maximos XX“ įkurtuvių šventę.

Šilutės UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas (centre) su kolektyvu gali džiaugtis išskirtiniais darbais paženklinę 2017 metus.

Šie metai statybų bendrovei „Žibai“ – ypatingi: Šilutėje pastatytas prekybos centras ir užbaiga Vydūno gimnazijos sporto salė. Šilutės r. savivaldybė įvertino šias statybas mieste ir padėkos vakare, kai 14 krašto verslininkų buvo pagerbta Padėkos ženklais. „Metų statybos“ nominacija atiteko UAB „Žibai“ vadovui Steponui Kazlauskui.
Ne tik apie tai kalbėjomės su Steponu KAZLAUSKU.
– Vasarą čia matėme statomo pastato viduje būrį darbininkų, aplinkui traktoriai lygino žemę. Ir štai jau įkurtuvės…
– Sausį pasirašėme sutartį su „Maxima LT“, po to rūpinomės projektu, statybų leidimu. Ši statyba – tai užsakymas su pageidavimais. Nuo liepos – penki mėnesiai statybos darbams. Iššūkis – žiaurus… Lapkritį prekybininkai jau kūrėsi prekybos salėje. Buvome sutarę statybas užbaigti kitąmet, sausio pabaigoje, tačiau pasirašę sutartį prie kavos puodelio sukirtome rankomis, kad įkurtuvės bus anksčiau, dar iki mano gimtadienio…
– Kad „Žibų“ bendrovė skaičiuoja 26-uosius veiklos metus, žinome, o štai kada jūs švenčiate gimimo dieną, būtų įdomu sužinoti.
– Esu vienas iš 7 šeimos vaikų, į šį pasaulį atėjęs su šventomis Kalėdomis, gruodžio 25-ą.
– Ypatingi jums šie metai, nors ir ne jubiliejus. Tad priminkite „Pamario“ skaitytojams, kokią statybą užbaigėte per rekordiškai trumpą laiką?
– Savo bendrovės sklype pastatėme 3170 kvadratinių metrų ploto pastatą, 1900 šio ploto tenka prekybos salei, aplink statinį – trinkelėmis išgrįsta teritorija su 134 vietomis automobiliams parkuoti. Čia įdarbinti 65 žmonės. Statybų vertė – ne vienas milijonass eurų (be PVM). Tai – „Žibų“ bendrovės turtas, kurį išnuomojame „Maximai“. Žinote, rugsėjį ar spalį dar pats netikėjau, kad pavyks tiek padaryti. Esu dėkingas savo kolektyvui, statybos darbų pagrindiniam vadovui Rimui Jurjonui, kuris čia praleisdavo ir savaitgalius, ir dienas, ir naktis… Dirbo ne tik mūsų bendrovės darbininkai, samdėme šildymo, vėdinimo, santechnikos, elektros, automatizavimo sistemų montavimo įmones. Nuo rugsėjo gal 2–3 mėnesius čia dirbdavo po 50–60 žmonių vienu metu. Atrodė tarsi skruzdėlynas.
– Įdomų simbolinį įkurtuvių raktą padovanojote…
– Turime Šilutėje puikų metalo dirbinių ir kalvystės meistrą Rimvydą Jurjoną. Jis mums pagamino tą įspūdingą raktą. Dar padovanojome ir žibintą bei sertifikatą. Juk „Maxima“ įsikuria senajame Žibų kaime. Šis vietovardis pirmą kartą užfiksuotas 1725 metais Prūsijos karalystės Klaipėdos apskrities žemėlapyje. Važiuojant į pietus nuo Verdainės Šilokarčemos link, tolumoje žibėdavo trobesių žiburėliai, keliauninkai sakydavo: „Jau žiba…“ Nuo to ir kilo senojo Žibų kaimo pavadinimas. Tad pasveikinome „Maximą“ įsikūrus Žibuose ir palinkėjome klestėti bei žibėti.

Naujasis prekybos centras išdygo buvusių garažų ir betono mazgo vietoje.

Taip būsimas prekybos centras ties pagrindiniu įėjimu atrodė prieš tris mėnesius…
Petro Skutulo nuotr.

– Ar dabar „Žibų“ žmonės jau eis ilsėtis? Gal turite jau naujų užsakymų?
– Nelengva dabar statybų bendrovėms. Turime objektą Klaipėdoje, beveik 3 milijonų eurų vertės. Kol kas tariamės. Dar šį tą reikia užbaigti prie Vydūno gimnazijos sporto salės. Šią statybą pradėjome 2014 metų rudenį – tada buvo įbetonuota kapsulė. Su aplinkos sutvarkymu šio objekto vertė siekia beveik 2 milijonus eurų. Pernai prieš Kalėdas sporto salė atvėrė duris. Atsiskaitymas už darbus buvo išdėliotas per trejus metus, rūpinosi ir prisidėjo Savivaldybė, jau beveik viską esame padarę. Šiame objekte „Žibai“ dirbo su uždarąja akcine bendrove „Hidrostatyba“ pagal jungtinės veiklos sutartį. Visko buvo…
– Kur dar Šilutėje yra dirbę „Žibų“ statybininkai?
– Rekonstravome, išplėtėme Šilutės pirmosios gimnazijos patalpas, tvarkėme pastato fasadą, vėdinimą, šildymą ir kita, pastatėme sporto salę. Mūsų rankos pridėtos tvarkant Martyno Jankaus, Pamario pagrindines mokyklas, dirbome Šilutės meno mokykloje, esame sutvarkę visą Žibų pradinės mokyklos pastatą. Priekaištų nesulaukėme. Galbūt kam ir nepatiks, tačiau esu už tai, kad Šilutės miesto bei rajono statybas projektuotų mūsų krašto žmonės, darbus atliktų irgi saviškiai. Turime statybos įmonių, dirba kokybiškai, atsakingai. Saviems blogai nepadarysi, trūkumai pačiam akis badys. Štai Vydūno gimnaziją rekonstravo atvykėliai. Kaip padarė? Išvažiavo ir niekas jų nebemato… Mes dirbame Vilkaviškyje, Gargžduose, Klaipėdoje, Šiauliuose, kitur. Mums svarbu, kad užsakovai blogu neminėtų.
– Tačiau kai kurie vietos politikai ir pavyduoliai duobę „Žibams“ iškastų ir žarijų pripiltų…
– Skaudu kiekvienai įmonei, kad įtarinėja, žeria priekaištus. Tarsi dirbti ir padaryti būtų nusikaltimas, vagystė. „Žibai“ versle sukasi jau 26-is metus, tikrai turime kuo pasidžiaugti, brydė statybose palikta ryški. Kitų mūsų krašto statybinių įmonių nevadinu konkurentais. Pirmiausia esame kolegos. Mūsų įmonėse dirba vietos žmonės, tad užsakymai yra jiems uždarbis.
– Savivaldybė turi parengusi per 45 investicinius projektus, statybininkų dar labai reikės, kai Lietuvos valdžia susipras ir atriš tą europinių pinigų kol kas užrištą maišą.
– Europinių fondų parama suplanuota 2014-2020 metams. Kelerius metus projektams lėšų beveik neskiriama. Kodėl? Savivaldybė „namų darbus“ yra padariusi, o kas išjudins europinių lėšų skyrėjus? Ko jie laukia? Finansinio etapo pabaigoje pliūptelės pinigų, statybos pabrangs 2-3 kartus, darbų bus padaryta mažiau, nes nebus kam tiek aprėpti. Pasigendu Seimo narių dėmesio tam.
Nėra darbininkų, statybų bendrovės jų neranda, gyventojai emigruoja… Man pikta, kai darbo birža skelbia, jog Šilutės rajone nedarbas viršija 12 procentų. Nesąmonė! Gauna bedarbių pašalpas, o išvažiuoja į užsienį. Kada baigsis ši netvarka? Juk visi žinome, kad darbininkų labai trūksta.
Mane stebina ir tai, kai Savivaldybės tarybos opozicijos kai kurie atstovams kliūva autobusų parko, stoties, prekybos centro statybos. Domėkimės, padėkime, kad tik viskas pasisektų! Ir Šilutė gražiau atrodys, ir darbo vietų naujų atsiras. Vis skundai, kliuviniai… Tokia mūsų „komunalinė“ politika.
– Ar „Žibų“ bendrovės kolektyvas drauge švęs Kalėdas, 2017 metų užbaigimą?
– 25 metų bendrovės sukaktį pernai šventėme tikrai stipriai. Šiemet kalėdiniam vakarui jau užsisakyta pobūvių salė, švęsime kartu su savo šeimų nariais, bus per 80 žmonių. Bus ir koncertas, vedėjai, žodžiu, pabūsime kartu ir pasidžiaugsime.
– O jūsų gimimo dieną užgoš Kalėdos?
– Prieš porą metų atšvenčiau jubiliejų, tad dabar bus paprastas gimtadienis. Jau tiek metų, kad užteks pabūti su žmona, su anūkais, iššauti šampano. Nieko griausmingo šiemet neplanuoju. Šie metai, ši didelė statyba išties kainavo jėgų, nervų, netrūko įtampos, tad norisi atsipūsti, atsipalaiduoti.
– Koks jausmas apima, padarius tokį didelį darbą? Štai pro langą matote nuomininkams perduotą pastatą su visu geru…
– Kai vyko „Maximos“ įkurtuvių šventė, ten mane apėmė didžiulis palengvėjimas. Yra vidinio džiaugsmo, žinoma. To neslepiu. Labai džiaugiuosi savo kolektyvu. Mums pavyko.
– O nebuvo džiaugsmo, kai Šilutės Vydūno sporto salėje pradėjo žaisti „Šilutės“ krepšininkai? Jiems ten gerai sekasi.
– Einu stebėti varžybų, esu ir komandos rėmėjas, teikiu prizus geriausiems rungtynių žaidėjams, paremiu ir šokėjų grupę. Šaunuoliai vyrai! Noriu pagirti „Šilutės“ komandos trenerį Laimoną Eglinską – puikus vaikinas, perspektyvus, geras strategas, geba suburti komandą. Tiesiog šaunu. Tik salė galėjo būti didesnė, mat ji statyta gimnazijai, o žaidžia ir Lietuvos krepšinio komandos. Kažkada apie tai nebuvo pamąstyta. To išsvajoto daugiafunkcio sporto komplekso gal nė nebus. Teks žaisti šioje salėje. Sirgalių susirenka 400-500, visi sutelpa. Ten pasisemiu gerų emocijų.

Kalbėjosi
Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai vėl suaktyvėjo – iš gyventojų išvilioja ir šešiaženkles sumas

Nepaisant kone kasdienių žinių apie internetinių ir telefoninių sukčių veiklą, apgavikų laimikiai auga. Vien paskutinėmis žiemos ir pirmomis pavasario dienomis iš žmonių net šešiskart išviliotos sumos, viršijusios 25 tūkst. eurų. Ekspertai ragina neprarasti budrumo ir telefonu neatskleisti jokių asmeninių duomenų. „Nei banko darbuotojai, nei policijos pareigūnai neprašo žmonių atskleisti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ar panašios jautrios asmeninės informacijos. Nekalbant jau apie atvejus, kai rusiškai kalbantys asmenys prisistato esantys „Google“ ar „Igničio“ darbuotojais. Vos išgirdę tokius ar panašius teiginius bei

Dantų protezavimas – procedūros eiga ir dažniausios baimės

Dantų protezavimas – tai prarastų arba pažeistų dantų atkūrimo procedūra, kuri leidžia atkurti ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius protezavimo būdus – nuo išimamų protezų iki fiksuotų dantų ant implantų ar natūralių dantų. Nors ši procedūra daugeliui pacientų kelia nerimą – ji dažniausiai yra neskausminga ir suteikia ilgalaikį rezultatą. Konsultacija ir gydymo plano sudarymas Pirmasis etapas – išsami konsultacija su odontologu, kurios metu įvertinama burnos sveikata, atliekami rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimai. Gydytojas nustato, ar

Kas yra poveikio duomenų apsaugai vertinimas ir kada jis reikalingas?

Poveikio duomenų apsaugai vertinimas (PDAV) yra sisteminis procesas, kurio metu organizacija įvertina – kaip tam tikri duomenų tvarkymo veiksmai gali paveikti asmens duomenų saugumą ir privatumą. Šis vertinimas leidžia identifikuoti galimas rizikas, įvertinti jų poveikį bei parengti tinkamas priemones joms sumažinti. Poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra viena iš pagrindinių priemonių, kuri padeda užtikrinti, kad organizacija laikosi Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų. Kada poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas? BDAR 35 straipsnis numato, kad poveikio duomenų apsaugai vertinimas yra privalomas,

Plastmasinių bakų panaudojimo galimybės stebina savo įvairove

Plastikinis bakas gali kainuoti vos kelis eurus, tačiau net ir patys maloniai nustebsite, kaip įvairiai bei naudingai gali būti panaudojamas šis gaminys. Galite panaudoti namų ūkyje Štai, kaip įvairiai plastmasinį baką galite panaudoti namų ūkyje: Laikykite įvairius daiktus, pvz., žaislus, sporto inventorių, sodo įrankius ar valymo priemones; Bakelis gali tapti patogiu konteineriu daiktams, kuriuos reikia nešioti iš vienos vietos į kitą; Naudokite plastmasinius bakus daiktams, kuriuos reikia laikyti lauke, apsaugoti nuo lietaus ir dulkių; Suskirstykite smulkius daiktu – varžtus, vinis,

Taip pat skaitykite