Šilutiškiai jau turi stalo žaidimą apie savo miestą
Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rajono bendruomenėms pristatytas bibliotekininkų sukurtas stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“, kviečiantis daugiau sužinoti apie miesto istoriją, architektūrą, kultūros objektus, tradicijas, papročius, iškilias asmenybes, lankytinas vietas, šiam kraštui būdingus gamtos reiškinius ir kt.
Visiems, kas domisi krašto istorija
Renginys pradėtas pasakojimu apie Šilutę, kurį skaitė Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 4a klasės mokinės Lukrecija Jokubaitytė ir Greta Nedzelskytė (mokyt. Jolanta Kutkienė).
Viena iš žaidimo kūrėjų ir renginio vedėja Akvilė Tamošiūnė kalbėjo: „Mes nesame istorikai. Kurdami šį žaidimą daug skaitėme, tikrinome skirtingus šaltinius, susidūrėme ir su iššūkiais. Ruošdami klausimus stengėmės apimti įvairias sritis, įtraukti svarbiausius įvykius bei mažiau žinomus faktus. Kaip mums pavyko, galėsite žaisdami įvertinti patys“.
Sutrumpintą interaktyvią stalo žaidimo versiją pristatymo metu turėjo galimybę sužaisti ir savo žinias pasitikrinti net septynios komandos, susibūrusios iš įvairių Šilutės rajono bendruomenių. Dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai, klubo „Moterų seklyčia”, Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) literatų sambūrio, „Bočių“ bendrijos, Inkaklių folkloro kolektyvo „Dainoriai“ nariai, Šilutės Atviro jaunimo centro kolektyvas, moksleiviai ir savanoriai.
Geriausias žinias pademonstravo ir nugalėjo TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ komanda, teisingai atsakiusi net į 31 klausimą iš 32. Visų komandų kapitonams įteikti stalo žaidimai, ir jie tapo pirmaisiais jo savininkais Šilutės krašte. Dalyvius linksmino Inkaklių folkloro kolektyvas „Dainoriai“ (vad. Virginija Rukšnaitienė).
Žaidimas, reprezentuojantis Šilutės kraštą, sukurtas įgyvendinant projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (vadovė Sandra Jablonskienė). Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė. Jį kūrė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai, prisidėjo Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų moksleiviai, atliekantys savanorišką veiklą bibliotekoje. Žaidimą apipavidalino ir jo dizainą sukūrė dailininkas Andrius Sirtautas.
Žaidimą išbandė ir gimnazistai
Stalo žaidimą jau išbandė ir Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai. Pirmieji tai padarė 1c klasės moksleiviai (auklėtojas istorijos mokytojas ekspertas Algirdas Gečas). Mokytojas šiltai priėmė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojus, su dideliu susidomėjimu klausėsi žaidimo pristatymo ir žavėjosi projekto idėja. Jam labai patiko, kad įtraukti klausimai ne tik apie Šilutės miestą, bet ir rajoną.
Komandomis susiskirstę jaunuoliai entuziastingai pradėjo žaidimą. Gimnazistai pademonstravo puikias žinias, džiaugėsi radę klausimų apie savo gimtus miestelius, dalinosi naujai sužinotais faktais apie Šilutę ir patį žaidimą, kai kurie prisipažino pirmą kartą žaidę tokį stalo žaidimą.
Stalo žaidimai yra unikali socializacijos ir gyvo bendravimo bei mokymosi forma, įtraukianti ir smagi, sukurianti žaismingą, o kartu ir konkurencingą aplinką.
Toks pat varžytuvių turas buvo surengtas ir istorijos mokytojos Laimos Toliušienės auklėtiniams, 2b klasės moksleiviams. Jiems pilietiškumo pamoka praėjo smagiai žaidžiant ir atrandant Šilutės kraštą. Pasibaigus žaidimui ir apdovanojus komandas, istorijos mokytoja surengė trumpą žinių patikrinimą – mokiniai turėjo užrašyti tai, ko naujo išmoko žaidimo metu.
Greičiausiai žaidimą užbaigusioms komandoms įteiktos saldžios dovanos, o mokytojams padovanota po stalo žaidimo rinkinį.
Pamarys.eu pagal F. Bajoraičio viešosios bibliotekos inf.