Šilutėje atidaryti privatūs senjorų namai

Joninių išvakarėse Poilsio g. 5, Šilutėje, atidaryti privatūs senjorų namai. Savininkai broliai Leonas ir Antanas Anskaičiai triaukštį namą išsirinko privačių sodybų kvartale. Medžiai, gėlynai, erdvus kiemas, pavėsinė, už aukštų medžių juostos – pylimas su pėsčiųjų ir dviratininkų taku, kuris sodybą skiria nuo Šyšos upės. Tyli ir rami vieta Šilutės pakraštyje.

Senjorų namų savininkai: Giedrė, Leonas ir Antanas Anskaičiai.

Senjorų namų savininkai: Giedrė, Leonas ir Antanas Anskaičiai.

Leonas Anskaitis, pristatydamas UAB „Pamario senjorų namai“, pasakojo, kad šie namai yra skirti slaugomiems senjorams, kurių nemažai įkurdinama Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, slaugoma ir namuose. L. Anskaičio žmona Giedrė – socialinė darbuotoja, gerai žinanti šio darbo specifiką, senjorų poreikius, Antano Anskaičio žmona Vida – slaugytoja.
Slaugyti garbaus amžiaus žmones, neįgaliuosius – dar neužpildyta verslo niša, todėl idėją kurti privačius senjorų namus brandinę pusmetį. Metus ieškota tinkamo pastato. Dar metus jis remontuotas, tvarkytas, įrengtas taip, kad jau gauta licencija apgyvendinti 22 asmenis. Po pusmečio tikimasi įrengti dar 9 vietas, vėliau – dar 10-12. Iš viso šiuose privačiuose senjorų namuose planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.
G. Anskaitienė priminė, kad viena garbaus amžiaus šilutiškė jau yra užsiėmusi vietą. „Priimsime tik slaugomus senjorus“, – sakė namų šeimininkė ir priminė, kad savimi dar gebantys pasirūpinti garbaus amžiaus žmonės nepatiria tiek sunkumų, kiek jie prislegia atgulusius į patalą. Juk ir Šilutės ligoninės Slaugos skyrius yra perpildytas, ir Šilutės savivaldybei priklausantys Šilutės senelių globos namai stokoja vietų visiems, kurie norėtų čia įsikurti.

Šiame trijų aukštų pastate planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.

Šiame trijų aukštų pastate planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.

G. Anskaitienė nepasakė naujienos – išties Šilutės senelių globos namai turi tiek globotinių, kiek įmanoma priimti, tačiau ir čia jau visiems reikalinga nuolatinė globa ir slauga. Kai žmogus nekyla iš lovos, jo priežiūra tampa ir sunkesnė, ir brangesnė.
Apsigyvenus šiuose privačiuose senjorų namuose, per mėnesį teks mokėti po 800 eurų: senjoras tam skirs 80 proc. pensijos, 20 proc. liks jo asmeninėms reikmėms, išlaidoms dengti atiteks ir slaugos pinigai bei valstybės dotacija. Kol bus slaugomi 22 senjorai, dirbs slaugytoja, 5 jos padėjėjos, bus kitų specialistų. Maistą planuojama pirkti iš vienos kavinės. Name yra liftas.
G. Anskaitienė yra dirbusi privačiuose senjorų namuose „Senjorų Eldoradas“, kurie veikia Pašusčių kaime, netoli Žemaičių Naumiesčio. Buvo įdomu išgirsti šios moters nuomonę, kad senjorai, namus, butus, sodybas, žemę, mišką, santaupas atidavę jų neprižiūrintiems, net nelankantiems tolimiems giminaičiams, į valdiškas globos įstaigas ateina kaip stovi…
Tiesa, kad už globą valdiškoje įstaigoje moka 80 proc. pensijos, visa kita dengia valstybė, o tiksliau – dirbantys ir mokesčius mokantys gyventojai. G. Anskaitienė sutiko, kad tai nėra teisinga, nes ne visi senjorai sau išleidžia ir tuos jiems liekančius 20 proc. pensijos.
„Lieka senjorui šiek tiek pensijos, tegul sulčių nusiperka, dar ką skanaus, naudingo. Aš norėčiau, kad artimieji paslaugytų iš lovos nekylantį seną žmogų, pajustų, ką tai reiškia. Juk ir ligoninėje, Slaugos skyriuje, neretai kaltinamos darbuotojos, kad ne viską padaro. Slaugyti – tai ne tik pavalgydinti, nuprausti, pakeisti patalynę, drabužius. Šiems žmonėms reikia daugiau. Aš groju, dainuoju. Jie nori kalbėtis, išsipasakoti…“ – atvirai pasakojo G. Anskaitienė.

Vienas iš senjorų namuose esančių kambarių.

Vienas iš senjorų namuose esančių kambarių.

L. Anskaitis neslėpė, kad namas dar ne jų. Skolintasi iš Šilutės kredito unijos, į skolą remontuodami yra gavę statybinių medžiagų, pridėjo ir savo santaupų.
Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis palaimino šiuos namus ir tuos, kurie čia gyvens, pašventino patalpas ir padovanojo „Paskutinės vakarienės“ paveikslo kopiją. „Stiprybės dalijantis gerumu! Gailestingumo metais atidaromi Šilutėje šie senjorų namai, visos parapijos vardu dėkoju už tai“, – kalbėjo klebonas.
Už gražią iniciatyvą padėkojo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, priminęs, kad nėra daug tokių iniciatyvių žmonių, kurie imtųsi socialinės globos verslo. Tačiau, anot mero, Šilutė jau turi pirmuosius privačius senjorų namus, galbūt šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti verslininkai, kurie imsis socialinės globos. Savivaldybė tuo suinteresuota, mat ji yra šių paslaugų pirkėja. Meras savininkams įteikė dovanų ir „Pinigų medį“. Pasveikino Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Su dovanomis ir gėlių puokštėmis atvyko Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė ir jos kolektyvo moterys, Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė, Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė, būrelis darbuotojų iš Šilutės kredito unijos, „Šilutės agrochemijos“ bendrovės vadovas Algis Jurkus.
Apžiūrėjus kambarius ir kitas patalpas, svečiai buvo pakviesti į pavėsinę puodeliui kavos.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda drąsių žmonių, kurie imasi socialinių paslaugų verslo.

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda drąsių žmonių, kurie imasi socialinių paslaugų verslo.

Svečiai į atidarymo iškilmes atvyko su gėlėmis, dovanomis...

Svečiai į atidarymo iškilmes atvyko su gėlėmis, dovanomis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pernai Ventės rage sužieduota per 100 tūkstančių paukščių

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, kurio padalinys yra Ventės rago ornitologijos stotis, paskelbė žinią apie pernai sužieduotų paukščių skaičių – per 100 tūkstančių. Daugiausia kregždžių Ventės rago ornitologijos stoties darbuotojai ir talkininkai 2024 m. sužiedavo 100 058 paukščius ir šikšnosparnius: 133 rūšių 100 033 paukščius ir 7 rūšių 252 šikšnosparnius. Iš paukščių daugiausia 2024 m. sužieduota šelmeninių kregždžių (Hirundo rustica) – 21 258, mėlynųjų zylių (Parus caeruleus) – 21 004, didžiųjų zylių (Parus major) – 20 644, paprastųjų varnėnų (Sturnus

Šyšos vandenys liejasi per krantus

Meteo.lt  praneša, jog savaitgalį bus žiemai nebūdinga šiluma, vyraus vakarų vėjai, kurie trukdo potvynio vandeniui laisvai tekėti į marias, tad apsemiamam vis daugiau pievų, miškelių, kelių ruožų ir Šilutės rajone. Sausio 18 d., šeštadienį, žymesnių kritulių nenumatoma. Vėjas vakarinių krypčių, 8-13 m/s, naktį pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, dieną bus 3-8 laipsniai šilumos. Sausio 19 d., sekmadienį, be žymesnių kritulių. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 0-5, dieną –

Aptiktas didelis kiekis garsių prekių ženklų klastočių

Trečiadienį, sausio 15 d., policijos pareigūnai Šilutėje įsikūrusioje rūbų parduotuvėje atliko kratą ir rado gaminių su garsiais prekių ženklas, kurios, įtariama, buvo klastotės. Iš parduotuvės paimtas labai didelis kiekis rūbų, avalynės, apatinio trikotažo, kosmetikos, parfumerijos ir galanterijos gaminių. Paimtos prekės buvo neteisėtai paženklintos garsių bendrovių prekių ženklais  „Nike“, „Adidas“, „Puma“, „Calvin Klein“, „Burberry“, „Hugo Boss“, „The North Face“ ir kt. 49-erių metų parduotuvės savininkė minėtais rūbais galimai prekiavo ir pasitelkdama socialinius tinklus. Ekspertai nustatys, ar šios prekės yra klastotės, kokia

Kokia turėtų būti į vaiko psichinę bei fizinę gerovę orientuota mokykla?

Mokykla, orientuota į vaiko fizinę ir psichologinę gerovę, turėtų būti tokia vieta, kur kiekvienas vaikas jaustųsi saugus, palaikomas ir skatinamas augti tiek fiziškai, tiek emociškai. Kokie yra pagrindiniai tokios mokyklos bruožai? Saugi ir palaikanti aplinka Nulinė tolerancija patyčioms. Mokykla turi aktyviai kovoti su patyčiomis, kurdama  atmosferą, kur kiekvienas vaikas jaučiasi priimtas ir vertinamas. Atvira komunikacija. Mokytojai ir kiti darbuotojai turi būti pasiekiami, kad vaikai galėtų drąsiai kalbėti apie savo jausmus ir problemas. Pagarba įvairovei. Mokykla turi skatinti toleranciją ir priimti

Taip pat skaitykite