Šildymo sezonas gali sukelti odos problemų. Kaip jų išvengti?

Šilutės rajono savivaldybė paskelbė, kad 2023-2024 metų šildymo sezonas pradėtas spalio 16 d. 

Nedikai pastebi, kad šildymas gali sukelti ir kai kurių negalavimų. „Prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai pastebi, kad jiems namuose dėl neaiškių priežasčių ašaroja akys. Tai dėl patalpose esančio sauso oro. Kuomet akys yra dirginamos, ašarojimas veikia kaip apsauginis mechanizmas. Daugiau laiko praleidžiant šildomose patalpose sumažėja ir žmogaus imuninės sistemos atsparumas. Tada padidėja rizika užsikrėsti lauke siautėjančiais virusais“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Domantė Viliūnaitė.

Intensyvus šildymo sistemų naudojimas gali sutrikdyti net kvėpavimo funkciją. Tai itin pavojinga žmonėms, sergantiems astma arba turintiems alergijų. Pastariesiems gyvenamoji aplinka ypatingai svarbi, kadangi patalpose slypi ir daugiau pavojų, stiprinančių alerginius simptomus, pavyzdžiui, naminių gyvūnų pleiskanų, dulkių erkučių ar pelėsių.

„Žiemą taip pat  sumažėja mūsų gaunamas natūralios šviesos kiekis, dažnam žmogui suprastėja nuotaika. Visa tai kai kuriems asmenims gali sukelti depresiją ar padidėjusį nerimą, stresą. Ši būklė vadinama sezoniniu afektiniu sutrikimu. Todėl šaltuoju metų periodu svarbu neapleisti savęs, atrasti veiklą, kuri padėtų jaustis geriau“, – pataria pašnekovė.

Svarbu nepamiršti ir tinkamos bei subalansuotos mitybos. Rudenį ir žiemą vertėtų rinktis maistą, kuriame gausu omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų A, C ir E.

Išsausėjusi oda ir akys – dažniausia problema

D. Viliūnaitė teigia, kad šaltuoju metų laikotarpiu gyventojai dažniausiai susiduria su sausėjančiomis akimis ir oda. Vienas iš patikimiausių sprendimų – oro drėkinimas. Norint išvengti odos ir akių problemų, optimalus patalpų drėgmės lygis turėtų siekti apie 30-50 proc.

„Jeigu neplanuojate investuoti į papildomus prietaisus, nemalonių simptomų galima išvengti ir liaudiškais būdais. Pirmiausiai, reikėtų gerti daug vandens, nes tinkamas skysčių kiekis organizme drėkina odą. Jeigu pastebite, kad situacija nesikeičia, vertėtų nusiprausus pradėti naudoti geros kokybės drėkinamąjį kremą“, – pataria ji.

Akis bei odą dar labiau dirginti gali ir namuose esančios dulkės ir kiti alergenai, todėl ypatingai svarbu patalpas ne tik siurbti, bet ir valyti su šlapia šluota, keisti šildymo įrenginių oro filtrus, tinkamai juos prižiūrėti. Odai išsausėti „padeda“ ir šaltas oras, todėl einant į lauką labai svarbu tinkamai uždengti atviras vietas, nepamiršti šaliko, pirštinių, kepurės.

„Padėti nuraminti išsausėjusių akių ašarojimą ir dirginimą gali akių lašai arba dirbtinės ašaros. O jeigu lauke vyrauja stiprus vėjas, vertėtų akis apsaugoti akiniais. Beje, nuo tokios vėjo ir šalčio kombinacijos dažnai suskilinėja lūpos, todėl prieš einant į lauką vertėtų naudoti vazeliną arba lūpų balzamą. Šios priemonės tiks ir gydant jau suskilusias lūpas“, – dalinasi vaistininkė.

Jeigu ašarojančių akių arba išsausėjusios odos keliamas diskomfortas tampa nepakeliamas, pastebimas padidėjęs jautrumas šviesai arba išskyros iš akių, liaudiškos priemonės ir drėkinimo prietaisai nepadės – tuomet reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris įvertintų esamą situaciją bei paskirtų tinkamą gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kibernetinis saugumas: kaip atpažinti programišius ir apsaugoti savo nuosavybę?

saugumas

Visame pasaulyje spalį minimo kibernetinio saugumo mėnesio proga, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) specialistai atkreipia gyventojų dėmesį į keletą šiuo metu populiarių programišių taktikų ir ragina gyventojus būti budriais. Skambina pažįstamas telefono numeris? Tai dar nieko nereiškia Dalis gyventojų vasaros pabaigoje jau galėjo susidurti su „Google“ darbuotojais apsimetančiais sukčiais. Jie dažniausiai skambino iš lietuviško numerio, kalbėjo rusiškai ir, įvairiais būdais gąsdindami bei skubindami, bandė išvilioti gyventojų asmeninius duomenis. Tam, kad skambutis nesukeltų įtarimo, programišiai naudoja mobiliojo numerio klastojimo (angl. „spoofing“)

Kaip pritaikyti minimalistinį kiemo dizainą lietuviškam klimatui?

Minimalistinis stilius vis labiau populiarėja ne tik interjero, bet ir kiemo dizaino srityje. Šis stilius žavi savo paprastumu, švarumu, tvarka bei funkcionalumu. Tačiau Lietuvoje, kur klimatas yra permainingas, o sezonų kaita kelia specifinius reikalavimus, kuriant minimalistinį kiemą, reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip minimalistinis kiemo aplinkos dizainas gali būti pritaikytas lietuviškam klimatui, kad jis būtų ne tik estetiškas, bet ir praktiškas visais metų laikais. Kas yra minimalistinis kiemo dizainas? Minimalistinis stilius pasižymi paprastumu ir aiškumu, vengiant

Metaliniai laiptai: nuo idėjos aptarimo iki montavimo proceso

Metaliniai laiptai – konstrukcinis elementas, įvairios paskirties patalpose (gyvenamieji namai, biurai, komerciniai ir pramoniniai pastatai ir kita) atliekantys ne tik tiesioginę savo funkciją (tai yra užtikrinantys saugų, patogų užlipimą ir nulipimą), bet ir suteikiantis joms estetiškumo. O įgyvendinus tinkamą dizaino idėją – ir išskirtinumo.   Nepriklausomai nuo to, kaip atrodo ir prie kokio patalpos interjero ar eksterjero yra derinami laiptai, procesas  nuo pastarųjų idėjos iki montavimo – ilgas, sudėtingas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek techninių įgūdžių – savybių, kurias, savaime suprantama, turi

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: kodėl verta bendrauti su įdarbinimo agentūromis?

Užsienio kalbų mokėjimas atveria įvairias profesines galimybes net ir gyvenant Lietuvoje, kurioje, atrodytų, turėtų pakakti ir gimtosios kalbos žinių. Tad anglų kalba ar vietinė tos šalies, į kurią vykstama, kalba – neabejotinai svarbus privalumas, kalbant apie darbą užsienyje. Žinoma, toli gražu ne kiekvienas žmogus, dėl įvairių aplinkybių, gali pasigirti mokantis vieną ar kitą kalbą. Atrodytų, jog tokioje situacijoje užsienio darbo rinkos durys yra užvertos arba gauti darbo vietą prilygsta loterijai. Tiesa, tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės, žinančios realią situaciją, svetur darbo ieškančius,

Taip pat skaitykite